Як приручити хом'яка

Хом'яки, ці всім відомі запасливі пухнастиків, яких часто можна побачити в клітинах в багатьох будинках, чи не найпопулярніші домашні вихованці з гризунів. Ми настільки звикли, що хом'яки живуть у нас в якості домашніх улюбленців, що зовсім забули - вони і сьогодні живуть в дикому вигляді в природному середовищі. Хом'яки, ці всім   відомі   запасливі пухнастиків, яких часто можна побачити в клітинах в багатьох будинках, чи не найпопулярніші домашні вихованці з гризунів

Хом'яки живуть в пустелях (сирійські), в лісостепах (китайські, російські карликові та інші), і навіть в горах (джунгарські). Дикі хом'яки тварини нелюдимий, що не відрізняються приємною вдачею. Власне, живуть вони в норах, і навіть із собі подібними контактів не мають, хіба що вступають в бійки за територію.

Зрозуміти їх можна. Адже практично для всіх хом'яки - смачна, легко видобувається їжа. Тваринки вони дрібні, відстояти своє життя не можуть, єдине, що їм залишається - ховатися в норах і рятуватися втечею. При такому стані речей важко бути милашкой по відношенню до оточуючих.

Звичайно, в якості домашніх вихованців використовуються не дикі хом'яки звичайні - досить великі й агресивні гризуни, які рідко потрапляють в клітину в якості ручної тваринки, а численні одомашнені представники підродини хом'яків, які перебувають з шкідником полів і городів в дуже далекому родинному зв'язку Звичайно, в якості домашніх вихованців використовуються не дикі "хом'яки звичайні" - досить великі й агресивні гризуни, які рідко потрапляють в клітину в якості ручної тваринки, а численні одомашнені представники підродини хом'яків, які перебувають з шкідником полів і городів в дуже далекому родинному зв'язку. Але і самого домашнього хом'ячка, купленого в розпліднику або зоомагазині, доведеться привчати до себе і нового будинку.

Вся агресія хом'ячка походить від страху. Ви купили і принесли додому крихітне пухнасте створіння, яке в жаху від усього, що з ним відбувається. Якщо в будинку живуть інші тварини - кішки або собаки, тобто, потенційні вороги хом'ячка, які можуть його зловити і з'їсти, то їх запах буде для вихованця постійним джерелом стресу .

Але якщо сторонніх страшних істот поблизу немає, то все одно хом'яку є кого боятися - нового господаря. Адже для тваринки ви - величезна жахливе істота, яке може зробити з ним все, що завгодно. Швидше за все - з'їсти. Тому, при першому знайомстві не варто намагатися взяти хом'ячка на руки, гладити його і тискати. Швидше за все, хом'ячок на ці дії відповість опором - нарахування кусатися і вириватися. А зуби у хом'яків, як і у всіх гризунів, дуже навіть серйозні, покусає - мало не здасться.

Читайте також: Шиншили - це не тільки цінне хутро, але ще і домашні улюбленці

Фото: AP

Для початку треба забезпечити йому гідні умови існування. Дуже важливим атрибутом при обладнанні клітини для хом'яка є будиночок, в якому він міг би ховатися від усього світу, що нагадує надійну затишну нірку. Плетені або картонні будиночки мають один недолік - хом'ячки їх гризуть, приводячи в непридатність. Але якщо не важко їх часто міняти, то вони цілком підійдуть. Пластикові або дерев'яні міцніше і надійніше, але необхідно, щоб вони мали знімний дах, і, навпаки, не мали дна. Крім того, віконця в таких будиночках є зайвим елементом - хом'ячок може полізти в будиночок через вікно, застрягти і травмуватися.

Причому будиночок для хом'ячка повинен бути досить просторим - щоб там вистачало місця для гнізда і для комори, в якій запасливий гризун буде зберігати свої припаси на чорний день.

Привчати хом'яка слід обережно і поступово, використовуючи ласощів. Як смачненького можна використовувати сухофрукти, горіхи, шматочки сиру. Для початку необхідно просто підставляти долоню, на якій лежить ласощі, в межах досяжності хом'ячка. Хом'як понюхати смачний запах (а нюх, на відміну від зору у них розвинене прекрасно) і вирішиться підійти. Смакота краще покласти в середину долоні, щоб хом'яку довелося за ним забратися на руку. Перший час хом'ячок може просто вистачати корм і відразу тікати, але поступово звикне до вашого запаху і буде спокійно ласує на долоні.

По темі:

Хомякоубійство - тяжкий гріх / невигадані історії

Майстерно вмираючий хом'як-актор підкорив інтернет

Хом'ячки у Франції перетворюються на канібалів ...

Суд ЄС прирівняв хом'яків до людей

Ворожіння на хом'як - не намагайтеся повторити це вдома

Чи легко бути щуром?

Тоді можна буде перейти до наступного етапу - акуратно накривати його другий долонею, щоб він звикав до дотиків. Таким довгим, але дієвим методом можна отримати ласкавого домашнього вихованця, який сам буде проситися на ручки. Тільки піднімати хом'ячка слід з обережністю і тільки після того, як він звикне до рук. Інакше він може злякатися різкого зльоту і впасти при спробі вирватися.

Хом'ячки привчаються до своєї прізвисько і відгукуються на неї. Якщо при підгодовування їх постійно кликати по імені, вони звикнуть, і незабаром самі будуть вдаватися на поклик. До речі, самці хом'ячків привчаються краще, ніж самі. Слід також пам'ятати, що хом'яків можна мити - це може пошкодити тонкий захисний шар шкіри і привести до захворювань.

Не забудьте зазирнути і підписатися на канал "Домашні тварини" в Яндекс.Дзен