Герпес - лікування, таблетки, ліки

  1. Причини виникнення герпесу
  2. симптоми герпесу
  3. лікування герпесу

Рекомендоване лікування: Кантаціт краплі ЕДАС-140 (гранули ЕДАС-940 )

зміст

Одним з найпоширеніших серед людей захворювань визнаний герпес. Носієм цього вірусу є дев'ять чоловік з десяти. Кожен з нас перехворів у дитинстві або підлітковому віці на вітряну віспу і рідко кого оминула своєю увагою «застуда» на губах - а це все вірус герпесу. При всій своїй уявній нешкідливості недооцінювати віруси герпесу не варто. Адже вони вражають нервові клітини, і ускладнення після чергових хворобливих висипань можуть бути куди серйозніше, ніж зудять і болящі бульбашки на шкірі.

Причини виникнення герпесу

Основна причина захворювання - інфікування вірусом простого герпесу (ВПГ). Цей вірус має здатність дуже легко передаватися від людини до людини. Причому, шляхів поширення багато: повітряно-крапельний при чханні і кашлі, контактний через предмети побуту, статевий шлях, безпосередній контакт людини з людиною. Це різноманіття свідчить про високий ступінь заразність і дуже широку поширеність вірусу в житті громади.

Вірус проникає в організм людини через слизові оболонки (верхні дихальні шляхи, порожнину рота, статеві органи). Подолавши бар'єри імунної системи, ВПГ потрапляє в кров і лімфу, струмом якої розноситься по організму, вбудовуючись в нервові клітини і вражаючи їх генетичний апарат. Після того як це відбудеться, вірус видалити з організму неможливо і він залишається з людиною довічно.

Після того як це відбудеться, вірус видалити з організму неможливо і він залишається з людиною довічно

Вченими встановлено вісім типів вірусу герпесу, які викликають схожі за симптоматикою, але різняться за ступенем впливу на нервові клітини захворювання. Найбільш вивчені перші п'ять типів вірусу:

  • Перший тип вірусу герпесу - герпес простий. Саме він викликає висипання на губах. Втім, локалізація бульбашок може розташовуватися і в області шиї, на обличчі, очах і в порожнині рота. Іноді вірус герпесу першого типу вражає центральну нервову систему, викликаючи серйозні ускладнення, в тому числі параліч лицьового нерва;
  • Другий тип вірусу герпесу - генітальний. Множинні висипання у вигляді згрупованих бульбашок з прозорим, а потім кров'яним вмістом з'являються на зовнішніх статевих органах у чоловіків і жінок. Вірус передається статевим шляхом або при тісному контакті через шкіру, наприклад, у борців або спортсменів;
  • Третій тип вірусу герпесу - вірус вітряної віспи та оперізувального лишаю. Вітряна віспа - дитяча хвороба, а оперізуючий герпес - її рецидивна форма, яка може періодично виникати у дорослих у вигляді висипів на тілі по ходу нервів;
  • Четвертий тип вірусу герпесу - вірус Епштейна-Барр. На противагу всім іншим видам вірусів герпесу не викликає ушкодження геномного апарату нервових клітин, а навпаки, призводить до їх надмірного росту, що визнано одним з найважливіших факторів ризику виникнення багатьох видів онкологічних захворювань;
  • П'ятий тип герпесоподобний вірусу - цитомегаловірус. Викликає істотне зростання ядер уражених клітин. Особливо небезпечний для людей з підвищеним артеріальним тиском, так як здатний змушувати заражені клітини виділяти білок ренін, який призводить до ще більшого зростання артеріального тиску, істотно посилюючи положення хворого гіпертонією;

Значення інших трьох типів вірусу герпесу досі викликають суперечки в науковому середовищі. Їх дослідження триває і, цілком можливо, нас чекають неймовірні відкриття, так як вже сьогодні є припущення про тісний зв'язок деяких видів герпесу з хворобою Альцгеймера, синдромом хронічної втоми і раптовими висипами.

симптоми герпесу

Незважаючи на різноманітність сімейства вірусів герпесу, симптоми захворювань, що викликаються ними, практично однакові і, в цілому, схожі з симптомами простого герпесу, розрізняючи лише місцями розташування везикул (пухирців) і їх кількістю.

Так, класичне купчасте розташування бульбашок на губах характерно для вірусу герпесу першого виду. До того як з'являться висипання, хворий відчуває загальну слабкість, сильний свербіж в місцях майбутніх їх появ, іноді підвищення температури і озноб.

До того як з'являться висипання, хворий відчуває загальну слабкість, сильний свербіж в місцях майбутніх їх появ, іноді підвищення температури і озноб

Вірус герпесу, що викликає вітряну віспу, проявляє себе інакше. Це захворювання починається з швидкого зростання температури до критичних величин, висипом по всьому тілу, сильним свербінням і загальним нездужанням. Пізніше на місці висипань з'являються везикули з прозорим вмістом, які після гострої стадії захворювання перетворюються в невеликі виразки, часто залишаються на шкірі у вигляді характерних рубців.

Оперізуючий герпес проявляється у вигляді ланцюжків бульбашок, що з'являються по ходу нервів, які вони вражають. Висипання супроводжуються сверблячкою і можуть досягати значних розмірів. Чим масивніше ураження при оперізуючий лишай, тим важче будуть наслідки чергового рецидиву.

Решта видів герпесу можуть протікати безсимптомно або супроводжуватися ознаками ГРВІ, що часто не дозволяє поставити правильний діагноз без поглиблених досліджень. Але відсутність симптомів зовсім не означає, що вдасться уникнути ускладнень хвороби. Тому варто здати аналізи на цитомегаловірус, і мононуклеоз.

лікування герпесу

За цей час вірус герпесу неможливо знищити в організмі повністю, особливо, якщо він вже встиг вбудуватися в нервові клітини. Однак, існуючі противірусні препарати здатні придушити зростання чисельності вірусу в організмі і сприяти якнайшвидшій нормалізації звичного життєвого укладу хворого.

Основу всіх протигерпесний препаратів становлять речовини, що блокують систему розмноження вірусів герпесу, що призводить до швидкого зниження чисельності мікроорганізмів в рідинах організму. Лікування антибіотиками не робить на вірус герпесу ніякого дії.

На додаток до основних противірусних препаратів лікарі часто призначають заспокійливий, щоб знизити страждання від сверблячки. Крім того, ефективні, особливо на початковій стадії різні мазі і креми, що містять противірусні препарати.

Рекомендоване лікування: Кантаціт краплі

ЕДАС-140

(гранули ЕДАС-940 )