ЗРИВ оборонзамовлення НА «червоному ЖОВТНІ»: ПОМСТА ГЕРАСИМЕНКО АБО «УКРАЇНСЬКИЙ СЛІД»?

Автор: Серенко А. Н. Листопад 21, 2017 Автор: Серенко А

На двох великих волгоградських промислових підприємствах, пов'язаних з виконанням оборонного замовлення - металургійному комбінаті «Червоний Жовтень» і однойменному металургійному заводі, склалася надзвичайна ситуація.

Під загрозою зриву держзамовлення з виготовлення спеціальних виробів для підводного флоту ВМФ Росії. Фахівці вважають за необхідне втручання в ситуацію федерального Центру і введення тимчасового антикризового управління на підприємствах.

Як розповіли джерела з числа заводських менеджерів, в 2013 році комбінат і завод «Червоний Жовтень», що є давніми партнерами Міноборони Росії, отримали держоборонзамовлення на виготовлення восьми спеціальних корпусів для ядерних реакторів атомних підводних човнів (АПЧ).

«У проекті брали участь також об'єднання« Севмаш », провідний інститут металознавства« Прометей »і ОКБМ імені Афрікантова. Виконання держзамовлення було розраховане на п'ять років, термін його реалізації закінчується в травні 2018 року. Волгоградські підприємства відразу ж отримали передоплату в розмірі 2,5 млрд рублів, однак за станом на сьогоднішній день з восьми виробів готові тільки три. Процес роботи над рештою п'ятьма фактично заморожений. Оборонне замовлення на межі зриву, встигнути його виконати в час, що залишився, за оцінками фахівців, практично нереально », - розповів« Независимой газете »побажав зберегти анонімність джерело.

Критичною ситуацією на комбінаті і заводі «Червоний Жовтень» вже зацікавилися правоохоронні органи, а також федеральний Центр. За інформацією видання, про загрозу зриву держоборонзамовлення проінформований курирує ВПК віце-прем'єр Дмитро РОГОЗІН.

«Зараз йде пошук варіантів реагування на що склалося ПП. Ситуація ускладнюється тим, що Дмитро ГЕРАСИМЕНКО, головний акціонер обох металургійних підприємств, зайнятих в оборонзамовлення, недоступний для спілкування і, за чутками, знаходиться чи то на Кіпрі, то чи в Італії, то чи в Україні », - розповів« Независимой газете »джерело в адміністрації Волгоградської області.

ДМИТРО ГЕРАСИМЕНКО

За повідомленнями ЗМІ, в серпні минулого року Дмитро ГЕРАСИМЕНКО був заочно арештований Тверським районним судом Москви за запитом столичного Головного слідчого управління МВС та підозрюється в причетності до розкрадання кредиту в розмірі 65 млн доларів, виділених ВТБ на поповнення оборотних коштів заводу «Червоний Жовтень».

Джерела, близькі до менеджменту волгоградських металургійних підприємств, не виключають, що зрив оборонзаказа міг виявитися своєрідною помстою з боку ГЕРАСИМЕНКО за його переслідування російськими правоохоронцями.

Колишній керівник підприємств «Червоного Жовтня» Валерій ЯВЕЦКІЙ в інтерв'ю федеральному виданню зауважив, що «якщо ситуація дуже швидко не зміниться, то скоро виконувати держоборонзамовлення на металургійних підприємствах будуть нікому і ні на чому».

«В даний час на заводах йдуть демонтаж і порізка на металобрухт верстатного обладнання, безпосередньо задіяного у виробництві спецсталі. Одночасно йдуть звільнення працівників підприємств, а решті скорочується зарплата. Так, якщо в грудні 2016 року чисельність працівників на комбінаті «Червоний Жовтень» була близько 5200 осіб, то в жовтні 2017 го вона становить вже менше чотирьох тисяч осіб. На заводі «Червоний Жовтень» кількість працюючих знизилася з 1100 осіб до менш 800. Середня зарплата за той же період впала на 20-30%, з 32,5 тисяч до менш 27 тисяч рублів », - пояснив Валерій ЯВЕЦКІЙ.

Волгоградські підприємства «Червоного Жовтня», за словами військових експертів, відіграють далеко не останню роль в забезпеченні Російської армії артилерійськими і танковими гарматами. На підприємствах є три унікальні машини відцентрового лиття, за допомогою яких виготовляють артилерійські стволи різних калібрів.

ВАЛЕРІЙ ЯВЕЦКІЙ

Однак уже через кілька місяців це буде неможливо робити, так як керівництвом заводу заплановано перенесення машин. Проти цього виступили фахівці профільного ЦНИИТМАШ, які вважають, що в цьому випадку неминуче погіршиться якість військової продукції і збільшиться відсоток браку у виробництві.

Загрозу зриву державного замовлення для підводного флоту ВМФ Росії Валерій ЯВЕЦКІЙ пов'язує з припиненням ремонту обладнання в цеху по виробництву виробів атомної енергетики.

За його словами, з квітня 2017 року припинені всі види ремонтних робіт з підтримки небезпечних виробничих об'єктів в працездатному стані. Виною тому - відсутність фінансування і звільнення кваліфікованих фахівців.

В історії зі зривом оборонного замовлення місцеві спостерігачі, знайомі з ситуацією, заговорили навіть про «український слід».

В історії зі зривом оборонного замовлення місцеві спостерігачі, знайомі з ситуацією, заговорили навіть про «український слід»

ЄВГЕН Калінін

Джерела на підприємствах «Червоного Жовтня» повідомляють про те, що під час відсутності Дмитра ГЕРАСИМЕНКО фінансово-економічними питаннями підприємств займається мати власника Світлана ГЕРАСИМЕНКО, яка не тільки має українське громадянство, а й нібито постійно проживає в Дніпропетровську.

За словами джерел на підприємстві Світлана Борисівна дає по телефону вказівки, які цифри писати в звіти, в тому числі пов'язані з виконанням оборонзаказа, керує економікою обох підприємств. Реальне управління підприємствами сьогодні знаходиться в руках осіб з українським громадянством.

«Звичайно, саме по собі наявність українських паспортів у реальних керівників волгоградських металургійних підприємств не є компроматом. Однак, з огляду на складні відносини між Москвою і Києвом, а також загрозу зриву держоборонзамовлення на комбінаті і заводі «Червоний Жовтень», можна припустити, що все це зацікавить не тільки прихильників теорії змови, але і цілком практично мислячих російських силовиків », - прокоментував ситуацію представник клубу експертів Євген Калінін.

Втім, Валерій ЯВЕЦКІЙ вважає, що займатися сьогодні слід не пошуком «руки Києва» в кризовій ситуації на волгоградських підприємствах, а мобілізацією всіх ресурсів і можливостей, здатних її виправити в найкоротші терміни.

«Я не бачу ніякого іншого способу, окрім втручання федерального уряду і введення тимчасового антикризового управління на комбінаті і заводі« Червоний Жовтень »- рятувати їх потрібно разом, вони замкнуті в єдиний технологічний ланцюжок. Без цього розраховувати на подальшу успішну роботу металургійних підприємств по виконанню оборонного замовлення не доводиться », - висловив свою позицію співрозмовник «Независимой газети» .

фото: Ярослав МАЛИХ .