Геополітичні війни: як Росія відповість на санкції?

Москва, 23 серпня - "Весті.Економіка". Списку санкцій - і не тільки - тиск США по всьому світу не кращий варіант зберегти домінуюче становище. Проте Штати обрали цей шлях. Які наслідки можуть бути і чим відповідає Росія?
Безумовно, США дуже сильні, в першу чергу завдяки долару і тієї існуючої фінансової системи, яка є в даний час. За допомогою фінансових ринків США, по суті, можуть поставити на коліна будь-яку країну, і тільки в цьому році є чимало прикладів.
Ще одне болюче інструмент - санкції, які американці вводять в односторонньому порядку, без схвалення Ради безпеки ООН.
Будь-яку системоутворюючу компанію можна відключити від доларової системи, і це буде максимально болючим ударом. Ми бачили це на прикладі "РусАла".

Рано чи пізно в США зрозуміють безперспективність санкцій тиску на Росію. Про це Володимир Путін заявив на прес-конференції за підсумками переговорів з фінським колегою Саулі Нііністе.

Єдиним способом захисту від США є відмова від використання доларів і перехід на розрахунки в якихось інших валютах. До цього рішення поступово схиляються все більше країн, особливо тих, хто потрапив під санкції.
Росія в цьому процесі бере найактивнішу участь, наша країна взагалі намагається вивести всі активи з-під можливого удару американців.
Саме для цього були створені внутрішні офшори на островах Русский в Примор'ї і Жовтневий в Калінінграді.
Також активно ведеться робота по переходу на розрахунки в національних валютах з Туреччиною, Китаєм, Іраном та іншими країнами.
Напередодні заступник міністра фінансів Олексій Мойсеєв відзначав, що відповіддю на санкції може стати тільки створення незалежної фінансової системи. Тут навряд чи хтось сперечатиметься. Основна проблема полягає тільки в тому, що економіка країни залучена в глобальні процеси і повністю обійти всі перешкоди буде досить складно, у всякому разі на це потрібен час.
"Росія стала сильнішою через санкції. Наш адекватну відповідь - фінансова система, яка не залежить від міжнародної фінансової системи. Росія стала країною, яка є активним учасником міжнародної економіки", - зазначив Моісеєв
Крім того, на цю тему висловився і глава Мінпромторгу РФ Денис Мантуров. Він заявив, що перехід на розрахунки в національній валюті стане відповіддю Росії на нові американські санкції.

Під удар нових санкцій США може потрапити продукція подвійного призначення. Про те, які підприємства можуть постраждати і який комплекс заходів вже вироблений, в ексклюзивному інтерв'ю під час роботи форуму "армія-2018" розповів глава відомства Денис Мантуров.

Знову ж таки, все питання в готовності партнерів вести торгівлю таким чином. Якщо з Туреччиною, Китаєм і так далі все більш-менш зрозуміло, то з Європою набагато складніше.
Євросоюз дуже сильно залежить від США. І хоча він намагається заявити про свою незалежність, ці спроби виявляються дуже боязкими. Так, наприклад, в ситуації з Іраном. Так, влада відмовилася підтримувати санкції США, проте європейські компанії все одно почали згортати бізнес, оскільки не бачать якогось захисту і альтернатив, запропонованих своїми владою.Які наслідки можуть бути і чим відповідає Росія?