Бутик для ICO

  1. початок
  2. послуги
  3. Відмінності від конкурентів
  4. перспективи

Існуючий менше року інвестиційний бутик Memorandum Capital вже налагодив співпрацю з двома сотнями інвесторів. Цей консалтинговий проект допомагає інвесторам знаходити перспективні стартапи, що використовують технологію блокчейн. Як і в будь-якому іншому бізнесі, на ринку ICO - первинного розміщення токенов - існують ризики, точно оцінити які в стані тільки фахівці. Тут-то і знаходиться ніша для Memorandum Capital. Загальний обсяг транзакцій, в яких були задіяні учасники проекту, - більше $ 1 млрд. Послугами бутика вже скористалися такі стартапи, як Finolog, Papyrus, GenX, Buddy і ще близько десяти ICO-проектів.

Послугами бутика вже скористалися такі стартапи, як Finolog, Papyrus, GenX, Buddy і ще близько десяти ICO-проектів

початок

Отримавши популярність в останні роки технологія блокчейн породила безліч стартапів, які використовують формат краудсейла для залучення коштів. Інвестору, зацікавленій у вкладеннях в цей бурнорастущій ринок, але не володіє спеціальними знаннями, не завжди легко відрізнити «перлини» кріптоіндустріі від вторинних, а часом і відверто шахрайських стартапів.

Як розповідає керуючий партнер Memorandum Capital Іван Александров, ринок ICO має багато спільного з традиційним ринком венчурних інвестицій, на якому раніше працювали члени команди Memorandum Capital. Однак є і відмінності, пов'язані з тим, що емісія криптовалюта передбачає звернення до масового інвестора, а значить, без компетенцій в області маркетингу та PR тут не обійтися. Партнерами Александрова стали кріптоінвестор Сергій Востріков, маркетолог і PR-фахівець Віктор Майклсон. Крім особистого капіталу, засновники компанії залучили венчурний капітал. Загальна сума інвестицій склала більше $ 1 млн. На сьогоднішній день Memorandum Capital налагодила співпрацю з фахівцями по всьому світу. У проекті беруть участь близько 50 осіб, з них 20 - на постійній основі. Компанія відкрила офіси в Москві, Сеулі, Сіднеї та Варшаві і планує до кінця року відкрити ще в 10 країнах - щоб бути ближче до клієнта: локальним кріптофондам, синдикатів, сімейним інвестиційним офісах.

послуги

Memorandum Capital консультує і супроводжує інвесторів, допомагаючи їм розібратися в тонкощах блокчейн-проектів. Також інвест-бутик працює зі стартапами, допомагаючи їм знаходити власні підготовці документів для ICO, в тому числі вироблення фінансової моделі, і виконуючи ту ж функцію, що і андеррайтер при традиційному IPO. Проводиться процедура Due Diligence - незалежний аудит і оцінка об'єкта капіталовкладення. При цьому експерти Memorandum Capital відсівають велика кількість претендентів: в місяць на розгляд надходить до 400 блокчейн-стартапів, з яких в роботу приймаються лише 3-4 проекту. Відбір зачіпає не тільки розробників, але і інвесторів - від них вимагається досвід фінансових угод і чітке розуміння того, що будь-які венчурні вкладення ризиковані. У той же час вкладникам, готовим працювати зі стартапами на ранніх стадіях, пропонуються більш вигідні умови і знижки.

Власний дохід MemorandumCapital формується за рахунок комісій від угод. Компанія організовує зустрічі стартаперів з інвесторами, сприяючи розбудові довгострокових відносин між ними, а також супроводжує взаємодію в юридичному плані. Бутік інформує інвесторів про поточних процесах в стартапі на всіх етапах його реалізації. Розробники ж можуть розраховувати на повну інформаційну підтримку, вихід на ЗМІ і допомогу в проведенні презентацій і підготовці маркетингових матеріалів. Проводяться виїзні road-show для інвесторів в таких країнах, як Південна Корея, Сінгапур, Гонконг і Австралія, де бізнес-співтовариство дуже зацікавлене розвитком блокчейн-проектів.

Проводяться виїзні road-show для інвесторів в таких країнах, як Південна Корея, Сінгапур, Гонконг і Австралія, де бізнес-співтовариство дуже зацікавлене розвитком блокчейн-проектів

Відмінності від конкурентів

Експерти Memorandum Capital оцінюють привабливість стартапів, які виходять на краудсейл, по спеціально розробленої моделі, в основі якої - класичні критерії оцінки, прийняті на венчурному ринку. У той же час, як пояснив Іван Александров, специфіка ICO зажадала посилення підходів. На відміну від ринку венчурних інвестицій, при продажу великого обсягу криптовалюта стартап разом отримує суму для розвитку на кілька років. Контролювати фактичну долю цих грошей інвестору складніше (на венчурному ринку кожен новий транш обговорюється за підсумками виконання стартаперів взятих на себе зобов'язань, часто вже з новим інвестором). Тому Memorandum Capital працює тільки зі стартаперам, вже мали бізнес-досвід, а в ідеалі - довели до виходу на IPO або покупки стратегічним інвестором хоча б один стартап в своїй галузі. Крім того, проекти приймаються при наявності готового minimal viable product (мінімально працездатного продукту). За словами керуючого партнера інвест-бутика, такий строгий відбір вже частково реалізованих ідей вдвічі знижує ризики, так як, по статистикою , Половина стартапів припиняє існування, навіть не дійшовши до стадії MVP.

Ще один критерій оцінки придатності для інвестування - наявність у менеджерів стартапу клієнтської бази, попередніх бізнес-домовленостей і інших аргументів, які свідчать про інтерес з боку потенційних інвесторів. Всі вони уважно розглядаються на предмет автентичності та економічної значущості.

Нарешті, головне, що повинні надати засновники стартапу, - обґрунтування того, чому вони звернулися до блокчейн-технології і чому ту чи іншу ідею не можна реалізувати без цього інструменту. Інакше кажучи, довести актуальність випуску криптовалюта. Стартап повинен займатися тільки законною діяльністю і мати безпечної корпоративною структурою, яка виключає внутрішні конфлікти і маніпуляції з отриманими коштами. Нарешті, експерти Memorandum Capital залишають за собою право відхилити проект, якщо його суть суперечить етичним нормам. На жаль, нерідко засновник проекту хоче залучити кошти інвесторів не заради примноження їх інвестицій, а для підвищення особистого рівня життя, і це відчувається. Власний багатий бізнес-досвід співробітників Memorandum Capital дозволяє виявляти сумнівність стартапів, навіть якщо на перший погляд вони виглядають вселяють довіру.

перспективи

У найближчих планах Memorandum Capital - розширити власну капіталізацію до $ 1 млн за рахунок сторонніх інвестицій. За словами засновників інвест-бутика, на зміну ентузіастам кріптоіндустріі, які заробили гроші під час біткоіни-буму, приходять інвестори, які вже мали досвід фінансування класичних стартапів. Іван Александров вважає, що різниця між ICO і традиційним IPO поступово буде стиратися, в тому числі за рахунок законодавчого регулювання. Володарі токенов зможуть впливати на стартап за рахунок широкого поширення схеми DAICO, яка передбачає децентралізацію і автономію ICO. Зокрема, смарт-контракт обмежує фінансування стартапу на кожному етапі певною сумою. При DAICO розробники отримують гроші «порціями», і якщо щось піде не так, інвестори просто зупинять перерахування.

Керуючий партнер Memorandum Capital вважає, що ділова репутація кріптоіндустріі, переповненій «шаленими грошима», буде відновлена ​​саме за рахунок нових стандартів ринку, в формуванні яких компанія розраховує прийняти безпосередніше участь.

Автор: Христина Фірсова