Гектари, метри і люди: що побудують в Тіна

 1. Пошук балансу: концепція забудови приєднаних територій
 2. За планом: основні характеристики розвитку Тіна
 3. Райони та підприємства: які точки тяжіння планується побудувати
 4. Екологічність, квартальні, компактність: як будуть будувати райони в Тіна
 5. Як зміниться транспортна інфраструктура приєднаних округів

Фото: m24.ru/Александр Авілов

Уряд Москви затвердив територіальні схеми розвитку територій Троїцького і Новомосковського округів. У документах містяться основні відомості про об'єкти, які планується звести на приєднаних територіях, включаючи дороги і розв'язки, житлові райони, офіси, підприємства та парки. Їх будівництво розбито на два етапи: перша черга буде здана до 2025 року, інші об'єкти здадуть до 2035 року. Схеми розробили з урахуванням понад 30 тисяч пропозицій і зауважень москвичів, висловлених в ході публічних слухань.

Чим керувалися розробники територіальних схем і які об'єкти з'являться в Тіна, читайте в матеріалі мережевого видання m24.ru.

Пошук балансу: концепція забудови приєднаних територій

Останні роки столиця розвивається як поліцентричний мегаполіс, це означає, що в місті створюється безліч великих і дрібних точок тяжіння для жителів. Йдеться як про роботу, так і про дозвілля москвичів. Цей же принцип розробники заклали в територіальних схемах Тіна.

На приєднаних територіях будуватимуть райони, збалансовані за чисельністю населення, кількістю робочих місць і соціальних об'єктів. При цьому житло, офіси, школи і лікарні і іншу інфраструктуру планується розміщувати в пішої доступності. За задумом розробників схем, це повинно знизити маятникову міграцію з Тіна в центр столиці.

Максимальна щільність забудови передбачається в районах, прилеглих до МКАД. У міру віддалення від кільця урбанізація буде знижуватися.

Крім того, в схемах розвитку двох округів закладено збереження і благоустрій природних територій, а також випереджаючий розвиток транспортної та інженерної інфраструктури. Заплановано завершення газифікації населених пунктів і садових товариств.

За планом: основні характеристики розвитку Тіна

Площа приєднаних територій становить 144,7 тисячі гектарів. У двох округах постійно проживають 283 тисячі чоловік. Існуючий фонд забудови становить 28,2 мільйона квадратних метрів.

Після того як ці землі увійшли до складу Москви, на них побудували близько семи мільйонів квадратних метрів нерухомості. До 2025 року в Тіна планується звести і реконструювати 55,9 мільйона квадратних метрів будівель різного призначення. З них житлова нерухомість складе 30,4 мільйона квадратних метрів, суспільно-ділова забудова - 16,4 мільйона квадратних метрів, виробничо-промислові будівлі - 9,1 мільйона квадратних метрів. А до 2035 року обсяг будівництва складе до 100 мільйонів квадратних метрів нерухомості.

Головний архітектор Калуги Сергій Ткаченко: "100 мільйонів квадратних метрів нерухомості - це дуже багато. Такий обсяг будівництва дозволить розмістити і забезпечити роботою і соціальною інфраструктурою близько трьох мільйонів жителів. До зазначеного терміну цієї кількості людей в округах, швидше за все, не з'явиться, але закладати запас на майбутні десятиліття, можливо, не так вже й погано ".

Райони та підприємства: які точки тяжіння планується побудувати

В округах виділили 12 точок зростання, де будівництво почнеться в першу чергу. В основному це території навколо існуючих населених пунктів, розташованих у транспортних магістралей:

 • бізнес-парк "Румянцево";
 • селище Мосрентген;
 • селище Комунарка;
 • селище Внуково;
 • селище Київський;
 • селище Щапово;
 • селище Рогово;
 • село Рязанова;
 • село Ярцево;
 • місто Троїцьк;
 • село Воронове;
 • село Кленово.

Центрами прикладання праці на території Тіна будуть служити як існуючі ділові об'єкти, так і споруджувані і заплановані підприємства. Серед них є як індустріальні парки і офісні центри, так і агрокластер "ФУД СІТІ", університетський кампус МИСиС і філія Російської державної бібліотеки. Ще одним важливим центром стане міжнародний медичний кластер на території Сколково.

Розвиток точок тяжіння дозволить збільшити постійне населення двох округів до 927 тисяч осіб, а число робочих місць зросте до 617 тисяч. До 2035 року населення Тіна має досягти 1,5 мільйона осіб, кількість вакансій - 1,1 мільйона.

Екологічність, квартальні, компактність: як будуть будувати райони в Тіна

Проектувальники територіальних схем сформулювали і основні містобудівні принципи розвитку округів. Забудова буде квартальної: будинки будуватимуть так, щоб двори були відокремлені від громадських просторів. Як правило, при такому типі забудови дворові проїзди звільняють від парковок, а на перших поверхах будівель розміщують кафе, дитячі сади, кабінети лікарів та інші об'єкти інфраструктури.

Останнім часом в столиці йдуть від сумовитих панельних висоток, роблячи масове житло більш комфортним. Тому і на території Троїцького і Новомосковського округів вдома не будуть занадто високими, а їх фасади матимуть індивідуальне оформлення.

Забудова буде компактною, це означає, що соціальні об'єкти будуть знаходитися близько до житлових кварталах. До школи або поліклініки буде легко дістатися пішки або на громадському транспорті.

Головний архітектор Калуги Сергій Ткаченко: "Зараз будівництво на приєднаних територіях, на жаль, не підкоряється озвученим принципам. В Тіна активно будуються будинки в 23-25 ​​поверхів, і вони будуть здані і заселені. Можливо, завдяки прийняттю територіальних схем вдасться зупинити висотне будівництво і привести забудову округів в порядок ".


Інвесторам також доведеться приділяти увагу збереженню екології в округах. "Зелене" будівництво - одна з обов'язкових умов при забудові Тіна. Там також планується зберігати природні території.

Багато уваги приділятимуть і збереженню культурної спадщини. На приєднаних територіях відреставрують 184 пам'ятки архітектури.

Як зміниться транспортна інфраструктура приєднаних округів

На території Тіна передбачається масштабне дорожнє будівництво. До 2035 року протяжність магістральної дорожньої мережі збільшиться з 611 до 1311 кілометрів, протяжність вулиць загальноміського значення - з 130 до 411 кілометрів; протяжність вулиць районного значення виросте на 419 кілометрів. Крім того, на приєднані території прийде метро - протяжність ліній підземки досягне 52,7 кілометра.

Крім метрополітену, в Тіна буде розвиватися трамвайний рух. У двох округах планується прокласти 118,7 кілометра внеулічних трамвайних ліній. Заплановано також будівництво 41 кілометри додаткових головних колій залізниці.

Головний архітектор Калуги Сергій Ткаченко: "внеулічного швидкісні трамваї були закладені в концепції розвитку московської агломерації ще в 2012 році. Тоді передбачалося, що на великі відстані жителів приєднаних територій возитиме високошвидкісний метрополітен, а його станції між собою зв'яжуть трамваї, що рухаються по виділеним шляхах" .


Проектувальники запланували також будівництво на приєднаних територіях дев'яти великих транспортно-пересадочних вузлів.

сюжети: Розвиток Тіна: транспорт, будівництво, дороги , Зручний місто: все, що потрібно знати