Лічильник Гейгера для фанатів DIY

Інженер Джефф Кейзер, відомий як mightyOhm, є великим шанувальником ідей DIY і відкритого апаратного забезпечення. Пару років тому Джефф вже прославився в DIY-колах, опублікувавши докладну інструкцію по виготовленню wi-fi радіо. Сьогодні ж він представляє свій новий продукт - набір для самостійного виготовлення лічильника Гейгера.

Кейзер стверджує, що на складання пристрою у досвідченої людини піде не більше години. Правда, якщо ви хочете зібрати лічильник Гейгера для подальшого використання, доведеться витратити якийсь час на виготовлення корпусу: його деталей комплект не передбачає.

Для того, щоб попередити користувача про загрозу радіації, кінцевий прилад оснащений світлодіодом і пьезодінаміком, котрий подає характерний тріск, знайомий шанувальникам останніх ігор серії Fallout. Останній, втім, відключається натисканням кнопки Mute, щоб не нервувати оточуючих. Харчування лічильника здійснюється від двох AAA-батарей. Результати вимірювань можна вивести на комп'ютер: для цього в пристрої передбачений COM-порт. Трубка Гейгера, що поставляється в наборі, здатна реєструвати тільки бета-випромінювання.

Ціна за цей набір становить 99 доларів. Щасливі власники трубки Гейгера можуть придбати за 39,95 доларів тільки електронні компоненти. Нарешті, любителям експериментів доступна можливість покупки друкованої плати пристрою за 12 доларів.

Незважаючи на низьку ціну, розібраний лічильник Гейгера від Mighty Ohm залишається не більше, ніж конструктором для DIY-гиків. На своєму сайті, розробник прямо застерігає людей від використання приладу в заражених зонах, і рекомендує купувати комплект виключно в освітніх цілях.