«Приймаємо речі на комісію ...»: де в Мінську знайти комісійний магазин?

Пам'ятаю, років 15-20 тому в багатьох районах Мінська працювали комісійні магазини Пам'ятаю, років 15-20 тому в багатьох районах Мінська працювали комісійні магазини. Там брали на комісію буквально все. При бажанні можна було здати і посуд, і одяг, і взуття і побутову техніку. А що ми бачимо сьогодні? .. Переглянувши днями свій гардероб, я вирішив позбутися від старих речей. Подзвонив в довідкову, щоб дізнатися, де знаходиться найближча комісіонка. З'ясувалося, що в столиці залишилося лише сім торгових підприємств подібного профілю, не рахуючи що спеціалізуються на ювелірних виробах, книгах і антикваріат.

Схоже, що епоха комісіонок наближається до свого занепаду. Зараз їх можна перерахувати по пальцях. До початку 1990-х рр. в Мінську налічувалося 22 державних комісійних магазину. Потім всі вони стали приватними. Конкуренцію їм склали і магазини «секонд-хенд», і ринкові «розвали» вживаних речей. Сьогодні цей вид торгівлі не в пошані. Комісійні невеликі, оборот маленький, а податки високі. Немає пільг і по орендній платі. Проте, такі магазини існують, знаходяться покупці.

«Покупців не так вже й мало, - пояснили нам в комісіонці по Логойським тракту, 28. - Хтось купує меблі на дачу, кому-то коляска для дитини потрібна, хтось заходить в магазин просто з цікавості. Походить, подивиться, прицінитися і знайде щось для себе корисне, чого в звичайних магазинах не побачиш. Останнім часом непоганим попитом користується вживана дитячий одяг. Причому її якість набагато вище в порівнянні з тим, що ми бачимо в секонд-хендах «.

Практика показує, що в основній масі комісійні магазини - магазини універсальні. Тут приймають на комісію одяг, взуття, побутову техніку та електроніку, товари для дітей, посуд, меблі та інше. Як правило, всі ці товари відносяться до категорії «колишні у вживанні». Головні умови здачі:

  • знос речі не повинен перевищувати розумних меж
  • річ повинна бути в належному санітарному стані
  • річ не вимагає ремонту або ремонту

Досить часто здають побутову техніку, в тому числі застарілих моделей. Наприклад, радіоприймач «ВЕФ», випущений в кінці 1970-х, або старої моделі телевізор «Горизонт». Врахуйте, що на побутову техніку та електроніку, як правило, ніякої гарантії немає. Купуєте на свій страх і ризик.

Припустимо, ви (тобто комітент) вирішили здати річ в комісійний. Ніяких проблем! Візьміть з собою паспорт і вирушайте в магазин. Там вас запитають, яку ціну ви хочете виручити за свій товар. Але особливо не спокушайтеся. Краще погодитися з ціною, яку порадять оцінювачі (комісіонери). Так річ можна буде швидше продати. Між вами і магазином укладається договір комісії. Одночасно виписується товарний ярлик, який потім прикріплюється до товару. У ньому дається характеристика стану речі і вказується ціна.

Якщо протягом 20 днів ваша річ не знайде свого покупця, відбувається її перша уцінка на 20%. Ще через 20 днів - вже на 30% від початкової ціни. Після останньої (третьої) уцінки через такий же термін товар втрачає половину своєї продажної ціни. Якщо ж і після третьої уцінки річ не продається, вона повертається власнику. Але врахуйте, що вам доведеться внести в касу магазину 2% від початкової ціни за кожен повний або неповний місяць знаходження товару на прилавку магазину.

Відвідуючи магазини подібного роду в якості покупця, врахуйте, що куплений товар назад в магазин не приймається, за винятком нових товарів з виробничими дефектами, які не виявленими при їх прийманні на комісію, і якщо вони повернуті не пізніше двох робочих днів після покупки.

Ходіння по комісіонках вимагає певної вправності і досвіду. Щоб знайти достойну річ, треба затратити чимало часу. Деякі з нас заходять в комісійні магазини з деякою гидливістю. Проте візит в комісійний магазин, може допомогти здійснити давню мрію за невеликі гроші. Як би там не було, кількість комісіонок в Мінську з кожним роком скорочується. Комісійні магазини «переселяються» в інтернет-каталоги. Популярні і затребувані товари для дітей: коляски, автокрісла, іграшки, настільні ігри, велосипеди та інші речі для дому та прогулянок з дітьми. Наприклад, дитячий комісійний інтернет-магазин «Mamontenok.by» , Пропонує вигідно робити покупки, не виходячи з дому: усі товари можна переглянути на сайті, замовлення оформляється через інтернет, деталі і терміни доставки обговорюються з менеджером по телефону. Крім того, річ можна отримати даром або подарувати через каталог «Безкоштовні речі».

Крім того, річ можна отримати даром або подарувати через каталог   «Безкоштовні речі»

https://mamontenok.by/

Якщо ж ви зібралися купувати меблі, то вам варто звернути увагу на сайт http://rud.by/ Там ви зможете знайти великий вибір пропонованої продукції на будь-який смак.

А що ми бачимо сьогодні?