Калібрування монітора в Windows 7 <Windows 7 - Враження і факти

 1. Підготовка до калібрування монітора
 2. Засіб калібрування екрану Windows 7
 3. Установка основних параметрів кольорів
 4. Налаштування гами
 5. Налаштування яскравості
 6. Налаштування контрастності
 7. Налаштування колірного балансу
 8. Калібрування завершена. Що далі?

Щоб монітор комп'ютера відтворював кольори максимально точно, він повинен бути правильно відкалібрований.

Підготовка до калібрування монітора

Засіб калібрування екрану Windows 7

Калібрування завершена. Що далі?

Підготовка до калібрування монітора

1. Встановіть найновіші версії драйверів відеокарти і монітора, сумісні з Windows 7. Разом з драйвером встановлюється і підключається колірний профіль, найбільш точно відповідає технічним характеристикам монітора і його можливостям цветовоспроизведения.

2. Встановіть дозвіл екрана, при якому вам комфортно працювати. Щоб змінити роздільну здатність екрана, клацніть правою кнопкою миші по вільному місцю на робочому столі Windows 7 і в контекстному меню виберіть пункт Роздільна здатність екрана.

3. Прочитайте документацію до свого монітору, щоб дізнатися розташування і призначення кнопок на моніторі (зазвичай вони знаходяться на передній панелі), пунктів екранного меню і значення за замовчуванням, зазвичай називаються «заводськими настройками». За допомогою кнопок на передній панелі монітора скиньте настройки кольору, яскравості, контрастності і т.д. (Якщо в екранному меню монітора є пункт Reset (Скидання), то скористайтеся ним).

4. Якщо ви вже налаштовували монітор, то ми рекомендуємо вам створити текстовий документ і записати встановлені значення всіх параметрів екранного меню перед тим, як ви почнете калібрування. Це дозволить вам відновити колишні налаштування монітора в тому випадку, якщо результат калібрування вас не влаштує.

5. Перевірте наявність калібрувальних програм на компакт-диску, який поставлявся в комплекті з вашим монітором, пошукайте такі програми на сайті виробника вашого монітора.

 • Якщо виробник монітора надав програму з калібрування екрану, то скористайтеся ним.
 • Якщо виробник вашого монітора не надав програм для настройки дисплея, то скористайтеся засобом калібрування екрану Windows 7.

6. Якщо ви професійно працюєте з кольором, то скористайтеся калибратором монітора і відповідним програмним забезпеченням, щоб отримати найкращі результати.

наверх

Засіб калібрування екрану Windows 7

Щоб запустити засіб калібрування екрану Windows 7, відкрийте меню Пуск, введіть у пошуковий рядок dccw і натисніть Enter.

Керуючись докладними інструкціями кошти калібрування можна налаштувати такі параметри, як контрастність, яскравість, гамма, колірний баланс. Щоб перейти до наступного етапу калібрування, натисніть кнопку Далі. Щоб повернутися до попереднього кроку, натисніть кнопку Повернення до попередньої сторінки.

У процесі калібрування ви будете змінювати програмні і апаратні настройки відтворення кольору. Програмні настройки - це налаштування драйвера монітора. Вони змінюються, коли ви рухаєте повзунки в засобі калібрування екрану Windows 7 за допомогою миші. При перевстановлення Windows і при підключенні монітора до іншого системного блоку програмні налаштування будуть скинуті. Апаратні настройки - це внутрішні налаштування монітора. Вони змінюються, коли ви налаштовуєте монітор за допомогою екранного меню за допомогою кнопок на корпусі монітора. При перевстановлення Windows і при підключенні монітора до іншого комп'ютера апаратні настройки збережуться.

Процес калібрування можна зупинити в будь-який момент, натиснувши кнопку Скасувати. В цьому випадку всі зміни програмних налаштувань будуть скасовані, але апаратні настройки, змінені вами за допомогою кнопок на моніторі, скасовані не будуть. Щоб скасувати зміни апаратних налаштувань, потрібно викликати екранне меню за допомогою кнопок на моніторі і повернути початкові значення змінених параметрів, або скористатися функцією Reset (Скидання) екранного меню, щоб встановити настройки монітора за замовчуванням.

наверх

Установка основних параметрів кольорів

1. За допомогою кнопок на корпусі монітора викличте екранне меню.

2. В екранному меню знайдіть параметр Color (Колір) і встановіть режим sRGB. Якщо такого параметра або режиму немає, то встановіть параметр Color temperature рівним D65 (або 6500).

3. Якщо в екранному меню вашого монітора є параметр Gamma, то встановіть його значення рівним 2.2 (значення за замовчуванням).

4. Якщо жодного з цих параметрів в екранному меню вашого монітора немає, то спробуйте знайти в екранному меню пункт Reset (Скидання), щоб встановити настройки монітора за замовчуванням. Якщо ви не можете скинути настройки монітора, просто натисніть Далі, щоб перейти до наступного кроку калібрування.

наверх

Налаштування гами

Гамма - це математичне співвідношення між значеннями червоного, зеленого і синього кольору, які передаються в монітор, а також інтенсивність випромінюваного монітором світла.

За допомогою повзунка налаштуйте тестове зображення так, щоб розмилися точки в центрі кіл.

За допомогою повзунка налаштуйте тестове зображення так, щоб розмилися точки в центрі кіл

наверх

Налаштування яскравості

Яскравість визначає, як на екрані монітора будуть відображатися тіні і темні кольори. При занадто високій яскравості чорний колір буде відображатися як сірий. При занадто низькій яскравості зображення буде темним, а тіні і дрібні темні деталі на темному тлі будуть майже не видно.

1. Перед налаштуванням яскравості, знайдіть на моніторі кнопки управління контрастністю (якщо вони є) або відкрийте екранне меню і перейдіть в підменю Contrast.

 • Якщо ви калібріруете РК-монітор, то скиньте налаштування контрастності, встановивши значення за замовчуванням ( «заводські настройки»).
 • Якщо ви калібріруете ЕПТ-монітор, то встановіть максимальну контрастність.

2. Дивлячись на тестове зображення, встановіть оптимальні настройки яскравості в екранному меню за допомогою кнопок на моніторі (на тестовому зображенні сорочка не повинна зливатися з костюмом, а буква Х повинна бути ледве видно).

наверх

Налаштування контрастності

Контрастність - це відношення яркостей найяснішої і самої темної частин зображення, а також різниця колірних відтінків. При занадто високій контрастності світлі кольори будуть відображатися як білий, і будуть невиразні на білому тлі. При занадто низькою контрастності всі кольори будуть виглядати блідіше.

Дивлячись на тестове зображення, встановіть оптимальні настройки контрастності в екранному меню за допомогою кнопок на моніторі (на тестовому зображенні гудзики і складки на сорочці повинні бути чітко видні, при цьому яскравість кольорів повинна зберегтися).

Дивлячись на тестове зображення, встановіть оптимальні настройки контрастності в екранному меню за допомогою кнопок на моніторі (на тестовому зображенні гудзики і складки на сорочці повинні бути чітко видні, при цьому яскравість кольорів повинна зберегтися)

наверх

Налаштування колірного балансу

Колірний баланс - це однакова інтенсивність відображення всіх трьох основних кольорів - червоного, зеленого і синього. У разі порушення колірного балансу один з кольорів переважає або відображається недостатньо інтенсивно, через що спотворюються інші кольори.

За допомогою повзунків можна налаштувати оптимальне співвідношення кольорів (при хорошому колірному балансі тестове зображення повинно виглядати як темні і світлі відтінки сірого, без домішки інших квітів).

За допомогою повзунків можна налаштувати оптимальне співвідношення кольорів (при хорошому колірному балансі тестове зображення повинно виглядати як темні і світлі відтінки сірого, без домішки інших квітів)

наверх

Калібрування завершена. Що далі?

Після завершення калібрування монітора обов'язково налаштуйте згладжування шрифтів за технологією ClearType .

При необхідності, вона може змінювати колірних профілів .

наверх

Що далі?
Що далі?
Що далі?