Залишкова висота малюнка протектора

  1. Мінімальна допустима глибина протектора шини і її вплив на керованість
  2. Де купити якісні шини?

Відповідно до сучасних правил дорожнього руху, залишкова висота малюнка протектора повинна бути ніяк не менше 1,6 мм для автомобілів масою до 3,5 тонн

Відповідно до сучасних правил дорожнього руху, залишкова висота малюнка протектора повинна бути ніяк не менше 1,6 мм для автомобілів масою до 3,5 тонн. У ДАІ немає єдиного сертифікованого приладу для вимірювання глибини, але тут важлива власна безпека при русі, а не відповідність мінімальним нормам. Вимірюючи величину «на око», можна сильно пошкодувати про це: навіть невелика калюжа на асфальті може стати причиною втрати контролю над автомобілем.

Глибина протектора нової шини становить приблизно 6-8 мм (для літньої гуми) і 8-11 мм (для зимової). Звичайно, в цьому питанні немає чіткого стандарту: різні виробники наділяють вироби різних протектором по глибині.

Мінімальна допустима глибина протектора шини і її вплив на керованість

Наказ 33 «Про затвердження Переліку технічних засобів, что Використовують в підрозділах Державтоінспекції МВС для Виявлення та фіксування порушеннях правил дорожнього руху» свідчить, що допустима глибина протектора шини легкового автомобіля становить не менше показника в 1,6 мм. Однак це не означає, що на старій гумі потрібно їздити до останнього.

Перевірити висоту протектора можна за допомогою:

  • штангенциркуля;
  • лінійки з глибиноміром;
  • монети.

Звичайно, вимірювання монетою дасть приблизні результати, але головне - не допустити перевищення мінімуму.

Для власників транспорту важливо знати, що при їзді на нових шинах по мокрій дорозі приблизно 75% колеса стикається з землею. При зносі протектора до 4 міліметрів цей показник дорівнює лише 58%. Якщо ж знос максимальний (висота малюнка 1,6 мм), тільки 16% колеса стикається з землею. Говорити про надійне контролі над машиною не доводиться. Слід враховувати і нерівномірність зносу: щоб дізнатися глибину малюнка, потрібно перевірити колесо в 6 місцях.

Не варто доводити ситуацію до критичної - потрібно вчасно «перевзувати» техніку і їздити на колесах, відповідних сезону.

Де купити якісні шини?

Щоб придбати якісні колеса, не потрібно їздити по автокрамницях. У століття інтернету все можна купити в інтернет-магазині. Сайт vashi-shiny.com.ua пропонує автомобільну гуму від кращих світових компаній (40 відомих фірм). Власники легкових автомобілів, позашляховиків і навіть мікроавтобусів без зусиль знайдуть шини для будь-якого сезону.

Де купити якісні шини?