Визначаємо оптимальне відстань від плити до витяжки на кухні

 1. Відстань від плити і витяжки похилій і горизонтальній
 2. похилі витяжки
 3. горизонтальні прилади
 4. Нюанси монтажу над електроплитою
 5. На якій висоті встановлювати витяжку над газовою плитою

Користування кухонною плитою супроводжується процесом горіння газу і виділенням в навколишній простір залишкових продуктів

Користування кухонною плитою супроводжується процесом горіння газу і виділенням в навколишній простір залишкових продуктів. Господарям необхідно точно знати оптимальну відстань від плити до витяжки, якого буде достатньо для забезпечення якісного повітрообміну. Без витяжного агрегату для кухні не обійтися. Але питання актуальне, як ніколи раніше.

Даний параметр визначає ефективність роботи пристрою, а також чистоту повітря на кухні. Останнє особливо важливо в тих умовах, коли кухня суміщена з їдальні.

Відстань від плити і витяжки похилій і горизонтальній

Висота установки витяжки над плитою визначається двома критеріями - типом плити і особливостями розміщення агрегату.

Конструкційні особливості побутового приладу, розмір воздуховода або наявність додаткових елементів не впливає на дане значення. Виняток із правил - ситуації, коли стеля знаходиться на невеликій висоті і відстань від плити до витяжки неможливо дотримати конструктивно. Фахівці радять враховувати значення номінальної потужності приладу, а потім скорегувати висоту ± 10 см від середнього рекомендованого.

похилі витяжки

похилі витяжки

При монтажі похилих моделей пристроїв, слід дотримуватися дистанції, яку вказують виробники:

 • від 35 до 50 см, якщо страви планується готувати на електричній або індукційній варильній поверхні;
 • від 55 до 65 см - відстань, що до витяжки над газовою плитою.

Монтувати кухонний прилад коштує там, де користуватися їй буде зручно. Природно, що вказуються фахівцями значення не беруться «з голови». Розрахункові дані враховують ряд критеріїв:

 • планування кімнати;
 • площа кухні;
 • зростання господині;
 • потужність витяжної агрегату;
 • інтер'єр і особливості приміщення.

планування кімнати;  площа кухні;  зростання господині;  потужність витяжної агрегату;  інтер'єр і особливості приміщення

Професіонали акцентують увагу на тому, що відстань від вручений поверхні до побутового агрегату можна збільшити, при наявності достатнього запасу по потужності. Що стосується опускання нижче рекомендованого значення - робити це категорично заборонено. Відповідний монтаж ускладнить експлуатацію пристрою, зробить його незручним.

Якщо відстань між витяжкою і вручений поверхню нижче рекомендованого значення, агрегат буде перебувати в умовах постійного і істотного нагрівання. Від таких ситуацій краще спочатку відмовитися, в іншому випадку обладнання швидко вийде з ладу.

горизонтальні прилади

На якій висоті вішати витяжку над поверхнею залежить в першу чергу від особливостей самої плити з горизонтально розташованої поверхнею.

Розміщення даного типу обладнання залежить від декількох факторів, основними серед яких є - тип плити, модель, технічні характеристики приладу. Рекомендовані значення:

 • для електроплити - від 60 до 80 см;
 • для газових конфорок - від 65 до 85 см.

Нюанси монтажу над електроплитою

Для кухні витяжний пристрій являє собою конструкцію, за допомогою якого здійснюється примусовий повітрообмін в кімнаті. Він всмоктує забруднене повітря, очищає його, усуваючи дрібні частинки жиру, випаровування, продукти горіння, запахи і навіть домішки, які утворюються при приготуванні страв.

Висота витяжки залежить від конструкційних особливостей самої установки. Тут необхідно акцентувати увагу на кількох аспектах:

 • підвісна конструкція плоского типу може розміщуватися над газовою або електричною плитою в горизонтальному положенні;
 • найчастіше кухонна витяжка монтується на стіні біля плити, при цьому висоту можна підібрати будь-яку, на розсуд господаря;
 • вбудовані пристрої встановлюються в спеціальний відсвіт кухонного гарнітура, розташованого над плитою;
 • для монтажу острівної агрегату найкраще підходять просторі приміщення, де можна повісити витяжку в центральній частині кімнати, у стелі.

підвісна конструкція плоского типу може розміщуватися над газовою або електричною плитою в горизонтальному положенні;  найчастіше кухонна витяжка монтується на стіні біля плити, при цьому висоту можна підібрати будь-яку, на розсуд господаря;  вбудовані пристрої встановлюються в спеціальний відсвіт кухонного гарнітура, розташованого над плитою;  для монтажу острівної агрегату найкраще підходять просторі приміщення, де можна повісити витяжку в центральній частині кімнати, у стелі

Відстань між припливом і витяжкою має складати не менше 60 см. Не дивлячись на те, що дане значення не є остаточним і його можна коригувати в кожному конкретному випадку, фахівці рекомендують дотримуватися саме його.

На якій висоті встановлювати витяжку над газовою плитою

Відстань від плити до витяжки вказується не тільки компаніями виробниками побутових приладів, але і рекомендаціями фахівців, заснованими на багаторічній експлуатації різних типів і моделей. На особливу увагу заслуговує питання того, яка норма установки кухонної витяжки над газовими грілками, оскільки саме вони переважають у вітчизняних будинках і квартирах.

Виробники агрегатів для кухні в інструкції до кожного приладу, настоятель рекомендують споживачам дотримуватися умов установки, а також дотримуватися мінімальна відстань між поверхнею і витяжкою. Ось лише кілька прикладів:

 1. Російська компанія Сатурн в інструкції до моделі М60 вказує, що пристрій має кріпиться на відстані від 65 см від конфорки. Продуктивність даної моделі заявлена ​​в 245 м3 / год.
 2. Модель Bosch DWW09W650 встановлюється на висоті не нижче 65 см над газовими конфорками. Над електроплитою - відстань від вручений панелі можна скоротити до 55 см. Продуктивність пристрою становить 650 650 м3 / год.
 3. Агрегат від компанії Shindo Metida60W може похвалитися продуктивністю в 420 м3 / год. Дана модель повинна бути встановлена ​​на відстані від 75 см.

Дана модель повинна бути встановлена ​​на відстані від 75 см

На якій відстані краще повісити кухонний агрегат? Відстань між дном витяжного апарату і конфорками залежить від 3-х вимог:

 • нівелювати ймовірність самозаймання;
 • забезпечити відведення забруднених потоків повітря;
 • гарантувати господині зручне користування.

По горизонталі обмежень немає, що стосується вертикальній площині, то відстань знаходиться в межах 70-90 см.

Фахівці ж рекомендують уточнити у консультанта компанії, на якій висоті встановлювати витяжку із зазначенням точного значення, щоб оптимізувати функціональні можливості приладу. Іноді відстань збільшують за рахунок придбання найпотужнішого апарату, що забезпечить господині додаткову зручність.

Грамотно підібране відстань від плити до витяжки і професійний монтаж дозволять забезпечити ефективну і тривалу експлуатацію обладнання. Уважно вивчайте інструкцію, де відповідні значення і висоту вказує виробник.

На якій відстані краще повісити кухонний агрегат?