Висота установки витяжки над плитою: стандарти, норми і правила

На кухонних плитах господині готують до 90% всіх страв На кухонних плитах господині готують до 90% всіх страв. Цей творчо-рутинний процес супроводжується виділенням пара, приємних (а часом і не дуже) ароматів, дрібних частинок жиру і шкідливих продуктів, що формуються в процесі горіння. Всім цим насичується навколишній простір, і в першу чергу повітря в кухні. Без вентиляційного пристрою тут не обійтися, але яке повинно бути відстань від плити до витяжки, щоб забезпечити чистоту в невеликому приміщенні?
Відповідь на це актуальне питання ви зможете знайти в сьогоднішній статті.

1

Оптимальні значення висоти для різних агрегатів

Висота установки витяжки над плиткою визначається з урахуванням 2-х складових - типу вручений поверхні і конструктивних особливостей розташування обладнання для конкретної кухні. Необхідно розуміти, що висоту ніколи не «прив'язують» до розмірів повітрозабірника, комплектуючих елементами або типу пристрою.

Необхідно розуміти, що висоту ніколи не «прив'язують» до розмірів повітрозабірника, комплектуючих елементами або типу пристрою

Відстань між варильною поверхнею та витяжкою

Єдиний виняток з правил - кухні з низькими стелями, де витримати рекомендована відстань між варильною поверхнею та витяжкою не представляється можливим.

Зверніть увагу! Фахівці рекомендують коригувати висоту монтажу забірної конструкції в межах 10 см від номінального розрахункового значення.

Читайте також: Вибираємо вбудовувану витяжку для кухні: рейтинг кращих останніх моделей

Як правильно встановити витяжку над газовою плитою

1.1

горизонтальні рішення

Точно визначити, на якій висоті встановлювати витяжку, можна лише при наявності даних про тип використовуваної кухонної плити. Виходячи з цього, і підбирається відстань між припливом і витяжкою. Зазначений вид обладнання встановлюється з урахуванням цілого ряду параметрів (типу вручений поверхні, продуктивності забірного агрегату і т.п.).

Співвідношення між зростом людини та висотою установки приладу

Але яку відстань вважається оптимальним по співвідношенню безпеки і ефективності?

Норма для кожного пристрою своя, але існують прийняті стандарти, що носять переважно рекомендаційний характер:

 • відстань між витяжкою і конфорками газової плити - від 65 до 85 см;
 • мінімальне значення віддаленості від вручений панелі електричного типу - 60 см, а максимальне - 80 см.

Мінімальна відстань від витяжки до газових конфорок

Зазначені дані справедливі лише для апаратів, що фіксуються строго по горизонталі.

Відео по установці агрегату горизонтального типу

Установка витяжки своїми руками. ЯСАММОГУ-ТВ

Як правильно вибрати витяжку для кухні

1.2

похилі агрегати похилі агрегати

Агрегат похилого типу

При монтажі моделей похилого типу, вкрай важливо, щоб відстань між плитою і витяжкою відповідало наступних значень:

 • від 35 до 45 см при роботі з електричною плитою;
 • від 55 до 65 см - для газових конфорок.

В умовах реальної кухні вентиляційні апарати прийнято встановлювати там, де експлуатація буде не тільки ефективною, але і зручною для господині. Зазначені вище відстані - експериментально встановлені значення, підтверджені роками практики. Розрахувати їх можна і самостійно, ось тільки доведеться врахувати ряд змінних:

 • площа кухні;
 • планувальні особливості приміщення;
 • орієнтовна площа вручений поверхні;
 • продуктивність і тип витяжки;
 • зростання членів сім'ї, домогосподарки.

Зверніть увагу! Витяжний агрегат досить просто кріпиться над електричною плитою, тому висота збільшується без особливих складнощів, в разі необхідності. А ось опускати обладнання нижче мінімального рівня категорично заборонено.

Якщо не дотримуватися встановленої дистанцію і повісити агрегат занадто низько, існує висока ймовірність того, що пристрій буде функціонувати в умовах постійного нагрівання. А це загрожує передчасним виходом з ладу вірного помічника. До того ж, якщо витяжка встановлена ​​занадто низько над електричною плитою, користуватися їй буде просто незручно.

Читайте також: Кондиціонер для кухні

Відео по установці агрегату похилого типу

Установка (монтаж) похилого витяжки KRONA на кухні. Повний процес.

Повний процес

Вибираємо вбудовувану витяжку для кухні: рейтинг кращих останніх моделей

2

Практичні рекомендації фахівців

На основі десятиліть практичної експлуатації фахівці сформували власні рекомендації, що стосуються того, на якій висоті вішати витяжку. Є негласні правила для агрегатів, що розміщуються над підставою газового пальника. Вони вказуються в призначеній для користувача інструкції або рекомендації по монтажу, які додаються до кожної моделі витяжного агрегату.

Правильно організоване кухонний простір

Ось лише кілька прикладів:

 1. 1. Вироби від компанії Bosch традиційно вважаються одними з найбільш якісних на ринку. Середня потужність агрегатів складає 650 м3 / год. Повісити витяжку зазначеної продуктивності краще на відстані 65 см від поверхні конфорок.
 2. 2. Рішення, що випускаються брендом Shindo, характеризуються надійністю і доступністю. Здебільшого мова йде про горизонтальному пристрої середньої потужності. Середня продуктивність апаратів - 450-500 м3 / год. Кухонна витяжка монтується на висоті 75 см над електроплитою. Над відкритим полум'ям пальника пристрій не повинно знаходитися.
 3. 3. Продукція вітчизняного бренду Сатурн не може похвалитися високою потужністю, але в той же час продуктивності в 240-300 м3 / год буде досить для середньостатистичної господарки. Рекомендована відстань до витяжки - 75-80 см від конфорки.

Висота установки витяжки для різних варильних поверхонь

Яку продукцію купувати і від якого бренду - вирішувати тільки вам, але в плані висоти монтажу агрегати практично ідентичні. Слід зазначити, що відстань від поверхні газової плити до витяжки визначають по ряду важливих вимог:

 • зручність в процесі експлуатації;
 • нівелювання ймовірності самозаймання (особливо, якщо поруч знаходяться столи з іншими побутовими пристроями);
 • ефективний паркан брудного повітря над плитою, піччю.

З огляду на перелічені вимоги, можна стверджувати, що найбільш безпечна і прийнятна величина відстані від вручений поверхні до витяжки знаходиться в межах 70-90 см.

3

підсумки

Перед покупкою витяжного пристрою рекомендуємо уточнити габарити плити (зокрема її ширину), висоту стель і загальну площу кухні. Потім, слід визначитися з кількістю членів сім'ї, інтенсивністю і частотою готування їжі. Зазначені дані дозволять більш грамотно підібрати оптимальний агрегат. А висота витяжки вказується в інструкції до кожної конкретної моделі. При певних навичках встановити її своїми руками не складе особливих труднощів.

Без вентиляційного пристрою тут не обійтися, але яке повинно бути відстань від плити до витяжки, щоб забезпечити чистоту в невеликому приміщенні?