На якій висоті вішати витяжку горизонтальну і похилу над газовою і електроплитою?

 1. Висота горизонтальних і похилих витяжок
 2. горизонтальна витяжка
 3. похила витяжка
 4. установка розетки
 5. Нюанси монтажу та додаткові рекомендації
 6. Відео-установка витяжки своїми руками

При експлуатації кухонних плит необхідно виконувати очищення атмосфери приміщення від шкідливих продуктів, що виділяються при горінні. Тому наявність на кухні витяжного пристрою дійсно життєво необхідно. Але ось на якій відстані від плити потрібно встановити кухонну витяжку? Від такого параметра залежить ефективність функціонування пристрою і забезпечення чистоти навколишнього кухарку повітря.

Висота горизонтальних і похилих витяжок

Відстань між нижньою панеллю пристрою і варильною поверхнею цілком залежить від двох критеріїв - варіант розміщення обладнання і вид плити.

Вид самої витяжки, її комплектуючих деталей, а також розмір воздуховода не визначає необхідну висоту монтажу, крім ситуацій з низькою стелею, коли вище витяжку просто неможливо змонтувати з конструктивних міркувань. У розрахунок завжди слід приймати номінальну потужність обладнання, додаючи або віднімаючи сантиметрів 10 від середньої розрахункової висоти установки. До речі про інших правилах установки витяжки - читайте в наступній статті .

горизонтальна витяжка

Тільки від типу кухонної плити залежить висота розміщення витяжки, у якій площину, усмоктувальна пар, розташована горизонтально. Закономірності розміщення такого виду обладнання залежать від багатьох параметрів, основними з яких є характеристики пристрою, модель, типу плити:

 • Над газовими конфорками слід вішати пристрій на відстані 65-85 см;
 • Над електроплитою - 60-80 см.

похила витяжка

Монтуючи похилу модель витяжки, потрібно дотримуватися таких рекомендованих висот:

 • 55-65 см, коли внизу газова конфорка;
 • 35-45 см, якщо продукти готуються на електричній плиті.

55-65 см, коли внизу газова конфорка;  35-45 см, якщо продукти готуються на електричній плиті

Природно, ніхто не забороняє монтувати витяжку там, де її експлуатація буде максимально зручною. Однак всі рекомендовані значення взяті не «зі стелі». При їх розрахунку завжди слід враховувати кілька важливих критеріїв:

 • Площа кухні;
 • Її планування;
 • інтер'єр;
 • Потужність встановлюється витяжки;
 • Зростання домогосподарки.

При необхідності висоту установки обладнання можна легко збільшити, однак опускати її нижче мінімально дозволеного відстані не можна. Такий монтаж ускладнить роботу обладнання - витяжка буде заважати домогосподарці, якій скоро набридне заглиблюватися про неї головою.

Важливо! Маючи в своєму розпорядженні витяжку занадто низько, ви зумовлюєте її постійний нагрів. Цього краще не допускати, інакше обладнання швидко зламається.

Висота монтажу над електроплитою

Сама по собі будь-яка кухонна витяжка є конструкцією, що дозволяє примусово всмоктувати забруднене повітря, якісно очищати його, забираючи всілякі випаровування, речовини неповного згоряння, димові компоненти, запахи їжі і інші зважені домішки, що утворюються над плитою при готуванні продуктів.

Конструкція витяжної установки істотно визначає висоту розташування обладнання, умови його установки. За монтажним особливостям випускаються такі витяжки:

 • Підвісна система повністю плоска, кріпиться пристрій під навісною шафою кухні, безпосередньо нависаючи над плитою;
 • Пристрій вбудованого типу, коли корпус монтується всередині шафи, навішеній над плитою;
 • Найпоширеніший настінний варіант - кріплення виконується на стіні, що примикає до плити;
 • Устаткування кутового типу зручно в ситуації, коли зручно його розмістити в кутку кухні, якщо там стоїть плита;
 • Острівна різновид пристрої застосовується в просторих приміщеннях, де потрібно закріпити витяжку по центру кухні до стелі.

Монтуючи кухонну витяжку над електроплитою, потрібно керуватися тим, що небажано її розташовувати нижче 60 см від варильної поверхні. Хоча цей параметр не критичний, оскільки відсутній ризик задування полум'я. Тому мінімальна відстань цілком можна варіювати.

На якій висоті встановити витяжку над газовою плитою?

Багаторічний досвід практичної експлуатації різних моделей витяжок привів до того, що з'явилися рекомендації, що визначають мінімально допустиму висоту розташування обладнання над газовими пальниками.

Різні виробники в інструкціях до обладнання зобов'язують споживачів дотримуватися певних умов монтажу. наприклад:

 1. Витяжка бренду Metida60W, що випускається фірмою Shindo, має продуктивність 420 м3 / год і має встановлюватися на відстані 75 см від конфорок. Не рекомендується виробником використовувати пристрій, якщо на працюючих пальниках відсутня посуд, що прикриває відкрите полум'я.
 2. Витяжка бренду Bosch DWW09W650 має заявлену продуктивність 650 м3 / год. У неї телескопічна конструкція забору повітря, її допускається опускати до плити, але не ближче 65 см від конфорки.
 3. Російська установка бренду Сатурн М60 відрізняється продуктивністю 245 м3 / год. Виробники рекомендують монтувати її вище, ніж 75 см від конфорки.

В цілому відстань між конфорками і низом установки визначається такими вимогами:

 • Виключити ймовірність самозаймання;
 • Забезпечити зручність для домогосподарки;
 • Гарантувати повну втягування забрудненого повітря.

Виходячи з таких вимог, можна вважати, що нормальною буде висота установки, при якій відстань між пальниками і витяжкою коливається в межах від 70 см до 90 см.

Однак з метою оптимізації функціонування обладнання необхідно цю величину уточнити. Слід неодмінно забезпечити зручність домогосподарці, тому врахувати її зростання. У деяких випадках висоту монтажу витяжки слід збільшити, набуваючи більш потужне обладнання.

установка розетки

Певна практичним шляхом висота монтажу витяжки над плитою впливає на розташування розетки, в яку пристрій буде підключатися. Найчастіше розетку встановлюють безпосередньо над корпусом витяжки. Хоча непоганим варіантом буде закріплення розетки трохи вище (10-30 см) від лінії навісних кухонних шаф.

Не слід забувати, що необхідно зміщувати на 20 см отвір під майбутню розетку щодо осі симетрії пристрою, оскільки саме там буде розташовуватися витяжний канал.

Рекомендуємо також прочитати:

Нюанси монтажу та додаткові рекомендації

Установка витяжки потребує дотримання деяких нюансів, які гарантують ефектне функціонування обладнання:

 1. Приймач повітря зобов'язаний повністю перекривати робочу поверхню, оскільки тільки в цьому випадку він зможе цілком захоплювати випаровування від неї.
 2. Купуючи і встановлюючи витяжку, обов'язково враховуйте габарити ніші, куди вона передбачається монтуватися.
 3. Ідеально, коли витяжка трохи ширше конфорка.
 4. Витяжка неодмінно повинна бути оснащена хорошим освітленням і не виробляти багато шуму.
 5. Витяжки комплектуються на заводах коротким електричним шнуром, через що доцільно встановлювати розетку неподалік від обладнання.
 6. Повітропровід установки неодмінно повинен мати мінімум прямих кутів - це впливає на ефективність забору повітря.

Відео-установка витяжки своїми руками

Публікуємо відеоролик, на якому видно, як домашній умілець самостійно закріплює придбану витяжку над газовими пальниками кухонної плити. Докладний коментар автора відео дозволяє розібратися у всіх тонкощах процесу монтажу і отримати візуальне уявлення того, в якій послідовності потрібно виконувати цю роботу.

Висота розташування будь-якої витяжки та грамотний її монтаж забезпечують тривалу експлуатацію цього обладнання. Уважно вивчіть перед кріпленням інструкцію. У ній є розміри обладнання, описані способи монтажу, варіанти підключення до каналу вентиляції багатоповерхового будинку.

Але ось на якій відстані від плити потрібно встановити кухонну витяжку?
На якій висоті встановити витяжку над газовою плитою?