На якій висоті вішати телевізор на стіну

  1. В спальні
  2. На кухні
  3. У вітальні

Питання про те, на якій висоті вішати телевізор, напевно є найактуальнішим в процесі визначення його оптимального місця в приміщенні

Питання про те, на якій висоті вішати телевізор, напевно є найактуальнішим в процесі визначення його оптимального місця в приміщенні.

Багато наших сучасників впевнені, що верхня кромка новенького телевізора повинна розташовуватися на рівні очей, адже так слизова під час перегляд створено не буде пересихати.

І вони дійсно праві, тому що дане твердження доведено вченими медиками.

Але і в цьому випадку варіантів маса. Чоловік дивиться телевізор виключно лежачи на улюбленій тахті, красуня дружина тільки сидячи в улюбленому високому кріслі, а дітки взагалі розташовуються на килимі ...

Як визначити ту оптимальну висоту, яка б влаштувала всіх без винятку? Спробуємо розібратися разом, як вірно повісити телевізор на стіну.

При цьому розглянемо особливості розташування даного пристрою стосовно до конкретних приміщень.

Однак, перед цим, вважаємо своїм обов'язком уточнити, що фахівці-медики рекомендують вішати телевізор на висоті приблизно в 1,35 м (відстань до центру телевізора від статі).

В спальні

Щоб визначити, на якій висоті вішати телевізор в спальні, перш за все, варто визначитися, з якою саме точки його будуть дивитися. Якщо це ліжко в спальні, то слід вішати панель трохи вище, звичайного розташування.

Щоб визначити найбільш комфортне місце, слід лягти в ліжко, в звичну позу, закрити очі, розслабитися, а потім відкрити їх і подивитися на ту стіну, на якій плануєте повісити панель.

Те місце, на якому зупиниться погляд, стане серединою екрана і саме на ньому буде закріплено телевізор. Загалом же, перш ніж визначитися з висотою розташування панелі в спальні, необхідно проаналізувати такі фактори, як висота меблів (м'якої), місце розташування ліжка, а також параметри самого телевізора.

В ідеалі - пристрій повинен бути повішено таким чином, щоб під час перегляду кут відхилення від центру монітора становив не більше 30 °.

Хорошим рішенням може стати в цьому випадку настінний кронштейн для телевізора з функцією регуляції , Який дозволить змінювати просторове розташування телевізора.

Середину кронштейна, як правило, закріплюють на рівні в півтора метра від підлоги, а четирехрозеточний блок (силових і для кабелів антени) зазвичай розміщують позаду телевізора на відстані 0,25 метра безпосередньо від кронштейна.

На кухні

Ми вже згадували, що ідеальною висотою телевізора на стіні є та, коли середина екрану розташовується на рівні людських очей. Однак на кухні, яка обмежена метражем, таке рішення може бути не найкращим.

При цьому слід враховувати і ту обставину, що на кухні найчастіше телевізор дивляться, що називається «вполглаза», а більше все ж слухають. Так, на якій висоті вішати телевізор на кухні? Спробуємо розібратися!

У разі вибору ЖК-аналог з TFT матрицею і вже встигли купити кронштейн для телевізора, то ви повинні знати, що в горизонтальній площині у таких панелей кут огляду досить великий при невеликій зміні контрасту.

З вертикальною площиною все не так просто і прекрасно. Так, навіть невелике відхилення вниз кута огляду, означає зростання контрасту, відповідно екран поступово затемнюється.

Якщо ж кут огляду відхиляється вгору, то все змінюється з точністю до навпаки і екран світлішає. Тому оптимальним рішенням виступає розташування телевізора на тій висоті, з якої і будете найчастіше його дивитися.

Наприклад, на ЖК-телевізорі, розміщеним на висоті в 175 см, ідеальним зображення буде лише для глядачів «стоять». Для тих же, хто зручно розташувався на стільцях, крісельцях, табуретах або кухонному куточку і будуть дивитися на екран знизу вгору, зображення, швидше за все, буде здаватися надто контрастним і занадто темним.

Хоча, кронштейн дозволить змінювати кут нахилу, а при недовгому перегляді очі точно не встигнуть втомитися.

Тому і високе положення телевізора на кухні на кронштейні з нахилом є цілком допустимим. Тим більше, що в випадках невеликих габаритах кухні такі рішення є єдино можливими.

У вітальні

Відповідь на питання, на якій висоті вішати телевізор у вітальні лежить на поверхні і складності не представляє. У цій кімнаті біля телевізора проводять найбільше часу, тому він повинен бути розташований таким чином, щоб для глядачів це представляло справжній комфорт.

В середньому нормальною висотою розташування телевізора вважають метр з невеликим від статі. Але при цьому важливим є і правило щодо того, що центр екрану повинен розташовуватися напроти очей глядачів.

Облік висоти диванів і крісел - обов'язковий, адже чим вищими є їх сидіння, тим більш високо буде розташований і телевізор.

Якщо купити кріплення для телевізора сьогодні не представляє жодної проблеми, то ось на практиці визначити висоту від підлоги до телевізора виявляється проблематичним.

Труднощі в тому, щоб визначити на кого ж орієнтуватися, вішаючи телевізор, особливо, якщо у людей різний зростання і різні уподобання з приводу відпочинку.

Якщо це питання вирішене, садовить на диванчик даної людини, просимо його закрити очі, потім відкрити і подивитися на протилежну стінку, уявивши, що там вже висить включена панель.

Та точка, на яку потрапить ваш погляд і стане точкою кріплення кронштейна. Можна піти іншим шляхом, вирізавши з картону макет телевізора, пересувати його по стіні, шукаючи оптимальне рішення.

Отже, сформулюємо висновки. В першу чергу, слід зауважити, що висота установки телевізора підбирається в залежності від бажання власника, суто індивідуально.

Однак краще все ж орієнтуватися на загальновизнані правила. Головне з них говорить, що найкращим для зору виступає розташування телевізора на рівні людських очей.

Загальноприйнятою висотою установки телевізора вважають діапазон від 0,7 до 1,25 м від рівня підлоги. Друге правило стосується придбання і установки похилого кронштейна. Дане пристосування буде вельми до речі і на кухні, і в спальні.

Як визначити ту оптимальну висоту, яка б влаштувала всіх без винятку?
Так, на якій висоті вішати телевізор на кухні?