На якій висоті і відстані встановлювати розетки і вимикачі?

  1. На якій висоті встановлювати розетки.
  2. На якій висоті встановлювати вимикачі.
  3. Обов'язкові вимоги до настановних відстаням.

У багатьох при ремонті своєї квартири або будівництві приватного будинку виникають питання на якій висоті і де краще встановити електричні розетки або вимикачі на освітлення.

Відповідь проста робіть так, що б Вам було зручно. Але Я рекомендую користуватися євро стандартами, які є найбільш оптимальним співвідношенням по зручності і практичності. Для шанувальників старих радянських стандартів Я так само зазначу колишні державні стандарти.

Ванні кімнати і лазні відносяться до особливої категорії приміщень. Для них є свої обов'язкові стандарти і вимоги, якими не варто нехтувати, бо від цього залежить Ваше здоров'я і безпеку.

Повторюватися не буду детальніше читайте в нашій статті « як і де встановлювати розетки і вимикачі у ванній », А в бане- тут .

На якій висоті встановлювати розетки.

У минулі радянські часи електричні розетки всюди встановлювалися на висоті 90 сантиметрів від підлоги, що не дуже зручно в більшості випадків У минулі радянські часи електричні розетки всюди встановлювалися на висоті 90 сантиметрів від підлоги, що не дуже зручно в більшості випадків.

Останнім часом всюди впроваджується євро стандарт установки на відстані 30 сантиметрів від підлоги. Як показала практика-це найбільш зручний варіант, при якому розетка ховається під столом, ліжком, стільцем і т. Д. Але і тут є винятки. На кухні наприклад, набагато зручніше розмістити розетки над столами в місцях безпосереднього підключення кухонної техніки.

На електроплити по держстандартам встановлюються розетки на відстані 0.9-1 метр, т. Е. Відразу над плитою це зроблено з метою, що б Ви могли завжди легко дотягнутися і відключити її. Але велика розетка псує весь вид на кухні, тому я рекомендую її ставити не багато нижче рівня електроплити, але при цьому ви її не підсунути впритул до стене- заважатиме розетка. Якщо Вас це не влаштує, тоді сховайте її під столом або в шафці поруч розташованому.

На витяжний вентилятор, якщо в нього не заводиться безпосередньо електричний кабель, розетку встановіть поблизу в зручному місці.

На якій висоті встановлювати вимикачі.

На якій висоті встановлювати вимикачі

При установці вимикачів на світильники або люстри є два основні варіанти:

  1. За радянських часів всі вимикачі встановлювалися на відстані 160 сантиметрів від підлоги. І сьогодні, особливо для людей похилого віку-це варіант найзручніший. Вимикач НЕ будуть загороджувати тумби та інша низькі меблі і він буде знаходиться на рівні очей. Та й маленькі діти не дістануть до нього.
  2. За європейськими нормами вимикачі встановлюються на висоті 90 сантиметрів від рівня підлоги. Я як і багато інших знаходжу цей варіант більш зручним і практичним, бо В даному випадку Ви зможете швидше включити і вимкнути освітлення, не підводячи руки.

Вимикачі розміщуються на відстані 15-20 сантиметрів від укосу всередині кімнати з боку ручки для відкривання.

Для кухні, санвузла та ванної вимикач краще винести і встановити зовні перед дверима.

прохідні встановлюються біля всіх дверей кімнати або коридору.

Обов'язкові вимоги до настановних відстаням.

В принципі висоту установки можна вибрати будь-яку вам підходящу. Але Ви завжди повинні дотримуватися, відповідно до діючих норм та правил, такі відстані від розетки і вимикача до:

  • газових труб або опалення, в тому числі і батареї не менше 0.5 метра;
  • до дверного або віконного прорізу не менше 10 сантиметрів;
  • до кута не менше 10 см .;
  • до мийки не менше 0.8 метра.

Нерідко в моєї практики, при виборі місць установки люди не враховують габарити меблів, яка після установки загороджує або унеможливлює підключення техніки, тому добре все продумувати і прораховувати на етапі проектування. Потім після закінчення ремонту все значно ускладнюється, і що б перенести або додати розетку доведеться псувати і потім відновлювати обробку стін.

Я постарався викласти все, що стосується місць і висот установки для електричних вимикачів і розеток. Якщо Вам є, що додати або виникли питання питайте в комментаріях- відповім обов'язково всім.