Як встановити витяжку над газовою плитою?

 1. Якими бувають моделі витяжок
 2. особливості експлуатації
 3. Різновиди витяжок за принципом установки
 4. Загальні правила установки
 5. Монтаж витяжки з вугільним фільтром
 6. Монтаж проточною витяжки з воздуховодом
 7. особливості монтажу
 8. додаткові рекомендації

Якість і технічні характеристики встановленої на вашій кухні витяжки визначають в першу чергу чистоту і свіжість повітря, а відповідно і рівень комфорту і затишку в квартирі. Якщо ваша кухня - це саме те місце, в якому часто готують смачну їжу, наявність гарної витяжки над газовою плитою чому так важливо. З'ясуємо, які особливості має монтаж різних типів приладів і якою має бути висота установки витяжки.

гарної витяжки

Якими бувають моделі витяжок

Кухонні витяжні пристрої бувають двох основних типів: з системою фільтрів і з підключенням до системи воздуховода .

У першому випадку прилад харчується від електромережі і працює за принципом внутрішньої циркуляції потоку повітря. Брудне повітря йде всередину, очищається і повертається назовні. Для невеликих кухонь такий тип витяжки над плитою стане ідеальним рішенням.

Якщо ж кухня велика і на ній постійно щось готують, рекомендується повісити агрегат з підключенням до повітропроводу, який буде просто виводити забруднене повітря з приміщення. Крім того, такі моделі мають велику продуктивність.

особливості експлуатації

Саме по собі пристрій витяжки не складне. Управляється вона за допомогою найпростішої механічної панелі управління. На ній можуть бути розташовані як вдавлювані кнопки, так і перемикачі-повзунки. Перші, перебуваючи в характерному положенні на одному рівні з корпусом, свідчать про включення тієї чи іншої функції пристрою, а другі дозволяють максимально швидко змінювати режими роботи або вмикати / вимикати пристрій. Ці варіанти управління характерні для більш дешевих установок, які можна повісити над газовою або електричною плитою.

Що ж стосується ультрасучасних агрегатів, то на них встановлюються багатофункціональні електронні панелі, для яких характерні наступні особливості:

 • Натискання кнопки може виконувати відразу кілька функцій, наприклад, перемикати режими роботи в певній послідовності або змінювати потужність засмоктування повітря.
 • Всі встановлені настройки можуть бути візуалізовані за допомогою дисплея. Це дозволяє контролювати процес роботи, не кажучи, в якому режимі в певний момент часу працює установка, а просто дивитися на показники, виведені на екран.

Це дозволяє контролювати процес роботи, не кажучи, в якому режимі в певний момент часу працює установка, а просто дивитися на показники, виведені на екран

Останні розробки оснащуються популярними в різних галузях промисловості сенсорами. До будь-якого елементу такої системи потрібно лише легко доторкнутися пальцем, щоб активувати або дезактивувати функцію, за яку він відповідає.

Різновиди витяжок за принципом установки

Виходячи з особливостей встановлення тієї чи іншої моделі витяжки класифікують за типом монтажу:

 • купольний варіант , Також як і камінний, монтується до стіни і займе досить великий простір. Такий прилад стане відмінним рішенням не тільки для сучасного, але і класичного стилю.
 • Острівна витяжка кріпиться до стелі в будь-якій частині кухні, використовується при нестандартному розташуванні електро- або газової варильної поверхні, винесеною в центр кухні і не загородженої ніякими шафами. Чи стане хорошим доповненням абсолютно будь-якого дизайну.
 • Кутовий тип пристроїв встановлюється в кутку кухні, вирішить проблему вентиляції і очищення повітря, якщо через особливості планування або розташування комунікацій плита знаходиться в кутку кухонного приміщення.
 • Плоска витяжка закріплюється на стіні, найчастіше під настінним шафкою.
 • Вбудовані моделі монтуються цілком в підвісну шафу.

Вбудовані моделі монтуються цілком в підвісну шафу

Загальні правила установки

Якщо ви вирішили встановлювати витяжку без допомоги майстра, вам потрібно знати деякі правила:

 1. Витяжка вішається над газовою плитою на рівні 60 см і вище. Але для найбільш ефективної її роботи і хорошого доповнення інтер'єру висота кріплення витяжки розраховується індивідуально. У стандартних рекомендаціях по експлуатації не дарма вказуються діапазони, які дозволяють враховувати такі фактори, як потужність витяжки, дизайн кухні, зростання людини, який найчастіше готує за плитою.
 2. Ширина витяжки не повинна бути вже вашої плити. Тому не рекомендується купувати або замовляти, а так само монтувати витяжку до установки газової плити.
 3. Якщо витяжка електрична, то розетка, з якої вона буде споживати електроенергію, повинна розташовуватися не над плитою, щоб уникнути пожежі.
 4. При підключенні пристрою безпосередньо до повітропроводу повинна використовуватися труба з мінімальною кількістю вигинів.

При підключенні пристрою безпосередньо до повітропроводу повинна використовуватися труба з мінімальною кількістю вигинів

Монтаж витяжки з вугільним фільтром

Даний тип витяжок дуже простий в установці навіть для непрофесіоналів. За допомогою рівня розраховується висота і місце розташування приладу, після чого відзначаються місця для майбутніх кріплень. Після цього за допомогою нескладних маніпуляцій з перфоратором робляться отвори під кріплення. Кріпиться пристрій на спеціальні гачки, які будуть утримувати її міцно і надійно.

Монтаж проточною витяжки з воздуховодом

Процес навішення витяжки з підключенням до повітропроводу відбувається, як і в попередньому випадку, за допомогою кріплень. Прилад повинен бути вирівняний по горизонталі висіти на дозволеному від плити відстані. далі встановлюється повітропровід , Який в обов'язковому порядку повинен підходити по діаметру до вентканалу в стіні, що забезпечить відсутність втрат потужності.

Фахівцями рекомендовано використання саме гладкою пластикової труби для підведення до воздуховоду.

Після монтажу потрібно обов'язково перевірити, щоб все було встановлено правильно і функціонувало належним чином.

особливості монтажу

Відстань між витяжкою і варильною поверхнею плити змиритися від нижнього краю до конфорок. Кріплення агрегату варто проводити виключно за рівнем, так як можливість регулювання положення в подальшому виключена.

Перед установкою потрібно ще раз ретельно подумати над вибором місця, адже прилад повинен мати доступ до вентиляційної шахти і електроживлення одночасно. З цієї причини на плані кухні вказується місце розташування всіх комунікацій.

У випадки капітального ремонту розташування витяжки розраховується і розкреслювали на плані кухні поряд з іншими електроприладами. Якщо питання лише в заміні певного обладнання, то доведеться підлаштовуватися під уже сформовані обставини.

додаткові рекомендації

додаткові рекомендації

Будь-яка витяжка підключається до електричної мережі, тому якщо електричний кабель заздалегідь не прибраний в стіну, його можна заховати в кабель канал. Таким чином ви додасте кухні більш привабливий вигляд. Також проводка може бути прихована за фальш-стіною або кухонної панеллю. Для безпеки рекомендується встановити автомат на розетку для підключення приладу, це буде досить актуальним в разі пожежі або короткого замикання. Отже, ви убезпечите вашу кухню.

Не варто намагатися зробити самостійно новий отвір для воздуховода. У кращому випадку ви потрапите в чужій повітропровід, в гіршому, при перекритті існуючого, порушите систему вентиляції.