Як побороти страх висоти: 8 способів

 1. Крок №1. Виявити справжні причини страху

Зміст статті

Страх висоти по науковому називають Акрофобія, хвороба зачіпає близько 7% людей по всьому світу. Безумовно, кожна людина буде хвилюватися перед стрибком з парашутом. Однак окрема категорія осіб в подібних ситуаціях відчуває колосальний страх, який сильно вимотує. Подібна особливість заважає вести повноцінне життя і насолоджуватися адреналіном. Щоб впоратися з проблемою, необхідно шукати корінь акрофобію, після чого направляти всі сили на боротьбу. Розглянемо головні аспекти по порядку.

Крок №1. Виявити справжні причини страху

 1. Перш ніж приступати до усунення акрофобію, необхідно виявити корінь її виникнення. У деяких випадках хвороба вимагає певного лікування, а не психічної терапії, оскільки остання спрямована на усунення неврозів.
 2. Багато людей з подібною фобією відчувають сильний стрес навіть при думці, що їм доведеться опинитися на висоті. Реакція організму проявляється в прискореному серцебитті, підвищенні артеріального тиску, сильному потовиділенні.
 3. У подібних ситуаціях потрібне лікування, спрямоване саме на боротьбу з острахом висоти (не плутати з іншими психічними розладами). Якщо акрофобія не перетворилися на вищу стадію, ви зможете впоратися з цим завданням, якщо своєчасно зробите заходи.
 4. Проаналізуйте своє життя, згадайте ситуації, в яких ви позбавлялися чогось важливого через страх. Можливо, вам пропонували престижну посаду, але від неї довелося відмовитися, оскільки потрібно було працювати на висоті. В такому випадку фобія вже знайшла серйозні наслідки, адже ви не змогли її придушити.
 5. Згадайте всі подібні ситуації, запишіть їх у блокнот і проаналізуйте. Такий хід допоможе виявити весь масштаб проблеми. Ви зрозумієте, наскільки сильно боязнь висоти впливає на повноцінну життєдіяльність.

Крок №2. Вивчіть наслідки акрофобію

 1. Після виявлення дійсних причин важливо зрозуміти, чи можете ви фізично постраждати через наявну фобії. Багато людей не приймають свій страх всерйоз, тому не вважають його небезпечним. Якщо боязнь висоти не перетнула розумні межі, навряд чи ви постраждаєте в ситуаціях, що характеризуються фобією.
 2. Варто розуміти, що важливі аспекти, що провокують Акрофобія, цілком нешкідливі. Сюди відносяться американські гірки (розваги), переліт на літаку (спосіб пересування), хмарочоси (будівлі-висотки). Подібні споруди побудовані з урахуванням великих навантажень.
 3. Багатьох хвилює питання стосовно перельоту на літаку. Щоб заспокоїти себе перед відпусткою, вивчіть статистику потрібного вам рейсу. Багато авіакомпаній стверджують, що ймовірність аварії становить 1: 20.000.000. Погодьтеся, значні показники в порівнянні з тим, що ймовірність удару блискавкою дорівнює 1: 1.000.000.

Крок №3. Вмійте розслаблятися

 1. Вчіться розслаблятися шляхом медитації, йоги або пілатесу (дихальної гімнастики). Подібні техніки допомагають пізнати себе, тим самим виявляючи і пригнічуючи проблему зсередини.
 2. Спробуйте сконцентруватися на диханні, при цьому не думайте ні про що. Через 5 хвилин починайте представляти той страх, який селиться всередині при знаходженні на висоті. Викорінюйте його, що називається, силою думки. Виштовхуйте фобію назовні, візуалізують процес, як вона виходить з вашого тіла і підсвідомості.
 3. Більш поширеним варіантом усунення фобії вважається йога. Досвідчені інструктори змусять вас думати тільки про себе. При певних умовах ви опинитеся в гармонії з власним тілом. Знаходячи спокій в процесі занять, тіло починає менше пітніти при думці про висоту, нормалізується тиск і серцевий ритм.
 4. Багато людей живуть з постійним відчуттям тривоги і страху. Така поведінка обумовлюється поганим сном (зокрема безсонням), неправильним харчуванням, «млявим» способом життя. Виправляйте ситуацію: збалансуйте раціон, лягайте в ліжко не пізніше 22.00, запишіться в тренажерний / аеробний зал.

Крок №4. Не уникайте фобії

 1. Після пізнання себе починайте поступово стикатися з ситуаціями, провокуючими фобію. Не потрібно насильно стрибати з парашутом, досить легкого збігу обставин (умисного).
 2. Поступово починайте підніматися на висоту, постійно спостерігаючи за реакцією. Наприклад, для початку вирушайте в гості до друга, який живе на 3-5 поверсі. Вийдіть з ним на балкон, постійте кілька хвилин. Не дивіться вниз, концентруйтеся на деревах, красивому небі тощо.
 3. Зберіться компанією, вирушайте на гірськолижний курорт. Підніміться на фунікулері вгору, потім навчитеся техніці катання на сноуборді / лижах. Постійно хвалите себе за досягнення і за подоланий відстань від низини гори до її середини / верху. Таким способом ви поєднаєте навчання (саморозвиток) і боротьбу з Акрофобія.
 4. Після закінчення певного часу ви помітите, що якщо не концентруватися на боязні висоти, все не настільки погано. Можливо, надалі вас відвідає бажання стрибнути з моста, будучи пристебнутим до канату. Головне, не зупиняйтеся на досягнутому, але і не примушуйте себе зайвим стресом.
 5. Часом досить складно змусити себе боротися зі страхом. Люди знаходять десятки відмовок, аби не потрапляти в «делікатні» ситуації. Намагайтеся заздалегідь налаштовуватися на те, що винищення фобії зробить життя яскравішим і більш насиченим. Не відмовляйтеся від пропозиції разом покататися на атракціоні або стрибнути з трампліну в басейні.

Крок №5. Вивчіть власні можливості

 1. На даному етапі необхідно дізнатися, як ви можете контролювати страх. Варто згадати, що напої з кофеїном провокують фобію і викликають тривогу. Спробуйте відмовитися від енергетиків і кава, замініть останній цукром. Налягайте на зелений чай з медом, їжте більше шоколаду.
 2. Дізнайтеся, на що ви здатні піти, щоб виключити страх. Можливо, ви постійно відмовляєтеся від катань на атракціонах, оскільки навіть думка про це змушує серце битися частіше. У такому випадку потрібно більш радикальна міра (медикаментозна, похід до психотерапевта). Скоріш за все лікар пропише терапію, спрямовану на корекцію когнітивного поведінки.

Крок №6. Виберіть психотерапевта

 1. Досвідчені фахівці розкажуть, як саме боротися зі страхом у вашому випадку. Безумовно, одне розлад по-різному проявляється у конкретної людини. Вивчіть психотерапевтів міста, потім обдзвоните і запишіться на прийом. Після закінчення курсу ви помітите, що стали ставитися до фобії набагато легше, а в деяких ситуаціях і зовсім її не помічати.
 2. Важливо правильно вибрати лікаря, який спеціалізується саме на акрофобію. Основним завданням психотерапевта вважається зниження рівня страху і методи боротьби з розладом. У більшості випадків терапія супроводжується медикаментозним втручанням.
 3. При виборі фахівця звертайте увагу на акредитацію, наявні ліцензії та сертифікати. Віддавайте перевагу лікарям, раніше стикаються з подібними розладами. По можливості почитайте відгуки і безпосередньо поговоріть з колишніми пацієнтами.
 4. Варто заздалегідь дізнатися, наскільки комфортні умови лікування, які медикаменти вам доведеться приймати (негативні і позитивні характеристики, цінова політика, тривалість курсу та ін.). Задавайте всі питання, що цікавлять до моменту підписання договору на лікування.

Крок №7. вивчіть ліки

 1. Як було згадано раніше, багато ліків допомагають знизити боязнь висоти. Не всі фахівці знайомі з наявними препаратами, тому перед сеансом простудіюйте інформацію. По приходу до лікаря порадьтеся з ним, виключіть непотрібне, виберіть головне.
 2. Як показує практика, в процесі лікування акрофобію лікарі можуть виписати антидепресанти, бета-інгібітори, бензодіазепіни. У кожного виду різна спрямованість, тому уважно прочитайте про побічні ефекти. Перед прийомом ліків переконаєтеся, що вони підходять вам ідеально.
 3. Антидепресанти спрямовані на зниження стресу. Шляхом впливу на нервові закінчення скорочується тривожність, піднімається настрій, людина стає більш спокійним, коли потрапляє в скрутні ситуації (в вашому випадку - знаходження на висоті).
 4. Бета-інгібітори не дозволяють адреналіну вироблятися моментально і в великих кількостях. Подібні ліки виписують людям, у яких акрофобія супроводжується тремтячими руками, нестабільною роботою серцевого м'яза, занадто сильним потовиділенням.
 5. Якщо говорити про бензодіазепіни, вони мають короткочасну дію. Однак якщо вам необхідно позбутися від тривожності, що називається, тут і зараз, препарати підходять ідеально. Варто приймати їх з обережністю, оскільки можливе звикання.

Крок №8. Не використовуйте радикальні заходи

 1. Не намагайтеся позбутися від акрофобію, вибиваючи її клином. Найчастіше можна почути пораду, який сподвигает людини робити вчинки, що призводять до стресу. Не слухайте настанови родичів «Тобі потрібно стрибнути з парашутом!». Ви повинні прийти до подібного рішення самостійно, коли знайдете внутрішню гармонію.
 2. Як стверджують вчені, акрофобія відноситься до вроджених особливостей, а не до придбаним. Можливо, у вас не вийде побороти її повністю. Дії «клином» можуть негативним чином позначитися на психіці.
 3. Якщо слідувати рекомендаціям психотерапевта і приймати відповідні медикаменти, ви навчитеся придушувати фобію самостійно. Мозок почне інакше реагувати на виникнення «небезпеки», тому необхідність вибивати клин клином відпаде.

практичні рекомендації

 1. Регулярно відвідуйте оглядові майданчики, з яких відкривається прекрасний вид на місто. Намагайтеся не дивитися вниз, щоб виключити ймовірність запаморочення.
 2. Запишіть на плавання, використовуйте трампліни для боротьби зі страхом. Для початку стрибну з низького рівня, поступово просувайтеся вище. Виконуйте дії під керівництвом тренера.
 3. Знайдіть людей, у яких є така ж проблема. Обговорюйте страхи, діліться емоціями, спільно складайте план дій.
 4. Якщо ви знімаєте житло на низькому поверсі, переберіться вище. Щодня насолоджуйтеся краєвидами, які відкриваються з вікна. Після закінчення часу ви звикнете до виду, почнете отримувати від нього задоволення.

Не потрібно миритися з Акрофобія, якщо вона заважає вам повноцінно функціонувати (відпочивати, працювати, насолоджуватися життям). Шукайте способи боротьби, не зупиняйтеся на досягнутому.

Відео: як подолати страх висоти