Три підстави для виселення жителів Києва з квартир

Несплата комунальних платежів не може бути підставою для виселення з квартири. Про це під час прес-конференції в "Обозревателе" розповів директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

"За несплату не можна виселити", - сказав Сергієнко. Як пояснив експерт, в чинному нині Житловому кодексі УРСР (1984 року) вказуються такі три підстави для виселення: "систематичне руйнування житла, використання житла не за призначенням і створення умов, неприйнятних для спільного соціалістичного проживання". Сергієнко додав, що виселення заборонено Конституцією України. Основний Закон стверджує, що "не можна обмежувати існуючі права людини", - нагадав він.

Разом з тим експерт розповів, що до боржників можуть застосовуватися такі заходи, як описування майна, накладення арешту на нерухоме майно, "але предмети першої необхідності забирати не мають права".

Голова Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків "Перший будинок" Михайло Кальтагейсер також розповів про те, що з 1 січня поточного року вступили в силу зміни до Закону "Про судоустрій і суддів". Цей документ передбачає спрощену процедуру стягнення боргів, в тому числі за комунальні послуги. "Кредитор подає позов до суду, суд без виклику сторін протягом 15 днів розглядає заяву і виносить рішення про стягнення боргу", - пояснив він. Згідно з Законом, боржнику відведено 10 днів для оскарження рішення в суді. Ще одне законодавче нововведення - термін давності боргу більше не враховується. Кальтагейсер вважає таку схему вирішення проблеми злісних неплатежів "нормального і справедливого".

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал