Огляд Samsung NX100

Базові режими зйомки перемикаються поворотом диска

Базові режими зйомки перемикаються поворотом диска. У Samsung NX100 таких режимів вісім. Перш за все, це програмний автомат P, пріоритет діафрагми А, пріоритет витримки S, ручний експорежім М - в цих режимах доступ до знімальним параметрам максимально повний.

Положення диска SCENE - це сюжетні програми. Набір досить широкий - Пейзаж, Захід, Світанок, Пляж / Сніг, Ніч, Феєрверк, Портрет, ретушування (можна вибрати одну з трьох установок для Тона особи і один з трьох рівнів ретуші особи), далі Діти, Спорт, Проти світла, Макрозйомка , Текст. У знімальному плані «Звуковий фото» зберігається не тільки знімок, але і звуковий коментар (5 або 10 секунд, перемикання в меню) - причому записується відбувається як до, так і після моменту зйомки.

При виборі сюжету камера встановлює оптимальні, з її точки зору, настройки і значення параметрів. Дещо (наприклад, автоспуск, експокоррекция або ручне фокусування) може залишатися доступним, інші ж параметри (WB, ISO) регулювати вже не можна.

Дещо (наприклад, автоспуск, експокоррекция або ручне фокусування) може залишатися доступним, інші ж параметри (WB, ISO) регулювати вже не можна

Режим, позначений на диску буквою «i», називається повністю «i-Scene» і перекладається як «Режим пріоритету об'єктива». Фактично він відноситься до системи управління «i-Function» - про яку трохи пізніше.

Якщо вибір однієї з сюжетних програм викликає утруднення у користувача, на допомогу йому приходить режим SMART ( «Інтелектуальний режим»). Камера розпізнає різні умови навколишнього оточення і відповідно підбирає оптимальні настройки. Автоматика не просто вибирає одну з сюжетних програм, а оцінює ситуацію комплексно, тому можуть встановлюватися складні режими, типу «Зйомка пейзажу із підсвічуванням», або «із наближенням Фотографії тексту».

На ілюстрації Samsung NX100 вибрав режим Макрозйомки - це не помилка, оскільки об'єктом служила не сама Петропавлівська фортеця, а надрукований знімок.

До речі, в разі Макрозйомки мова не йде про зменшення мінімальної відстані фокусування, як це відбувається з компактними камерами, і де відстань може доходити буквально до 1-2 сантиметрів і навіть менше. У разі камер зі змінною оптикою (до яких відноситься Samsung NX100) для повноцінної макрозйомки потрібні спеціальні макрооб'єктиви.

Реалізація відеозйомки в Samsung NX100 дуже схожа на ту, що ми бачили в старшій моделі Samsung NX100.

Запис може вестися з роздільною здатністю 1280х720, 640х480 або 320х240 пікселів, з двома варіантами якості (ступеня стиснення) в кожному випадку.
Відеозйомка може йти як в автоматичному режимі Р, так і в режимі пріоритету діафрагми А - що дуже здорово, оскільки дає нам контроль над глибиною різкості під час зйомки. Діафрагму можна змінювати навіть безпосередньо під час зйомки, однак при цьому, по-перше, записуються клацання від обертання кільця управління, а по-друге, виникають тремтіння яскравості, оскільки автоматика відпрацьовує зміни освітленості не миттєво. Тому все ж краще змінювати діафрагму тільки в паузах між фрагментами.
При відеозйомці сильно виражений ефект «гойдаються вертикалей». Його можна помітити, якщо поводити, покачати камерою вліво-вправо. Всі вертикальні лінії в кадрі - стовпи, вікна, стіни будинків - погойдуються з боку в бік, немов гумові. Більшою чи меншою мірою цей ефект проявляється практично у всіх фотоапаратів, які пишуть відео, оскільки сигнал зчитується з матриці безперервно, послідовно, по колу, єдиним суцільним потоком, і поки ще зчитується поточний «кадр», камера вже встигає зрушити.

Функція затемнення дозволяє починати та / або закінчувати відеофрагмент не різко, а з плавним наростанням (або загасанням) яскравості. Корисна можливість, однак реалізована не дуже вдало. По-перше, при включенні затемнення картинка на моніторі реально відключається, а потім плавно з'являється - власне, саме так, як це буде виглядати в результаті, однак при зйомці це незручно, поскільки з погашеним екраном кадрування ускладнюється. Я б вважав за краще бачити в момент зйомки звичайне зображення, і щоб затемнення накладалося вже після, при обробці і збереженні ролика. По-друге, функція працює неакуратно - на краях можуть залишатися короткі, але помітні і неприємні фрагменти в повному обсязі затемненого зображення. Тобто, в ролику спочатку на частку секунди з'являється похмура картинка, яка тут же змінюється темрявою, і лише потім починається власне «випливання» зображення з темряви.

Запис звуку йде в форматі моно - що не так вже й страшно, але все ж стереозвук помітно оживляє відзнятий матеріал. Можливості підключити зовнішній мікрофон немає, зате є фільтр, що компенсує шум вітру.

Крім того, під час відеозйомки працюють колірні схеми, що настроюються за допомогою Майстра знімків.

У Samsung NX100 немає виділеної кнопки для відеозйомки - запускаєш і зупиняєш запис звичайної кнопкою спуску затвора. Як не дивно, це виявилося зручніше, ніж спеціальна кнопка на задній панелі, якої тепер все частіше оснащують фотоапарати. При наявності такої кнопки не потрібно перемикання камери в режим відео, та й розташування під великий палець, скопійоване з відеокамер, виглядає вдалим тільки на перший погляд. Натискання великим пальцем випливає з манери утримання відеокамери, адже в руці вона лежить не так, як фотоапарат. Конструкція фотоапарата передбачає зовсім інший хват, і ергономіка оптимізована під натискання саме кнопки спуску затвора. Краще цю ж кнопку використовувати і для відеозйомки, що наочно демонструє Samsung NX100 (а раніше NX10) - по крайней мере, мене розробники в цьому переконали. Так, доводиться перемикати диск режимів на відеозйомку, але зате при запуску і зупинці записи камер не тремтить, та й взагалі так просто зручніше!

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі