Огляд Pentax Q

У режимі HDR камера робить до трьох кадрів, швидко один за одним, з різною експозицією

У режимі HDR камера робить до трьох кадрів, швидко один за одним, з різною експозицією. У варіанті HDR-Авто ширина експовилки визначається камерою автоматично, але можна поставити її і вручну (HDR1 і HDR2). Далі камера на кілька секунд замислюється, після чого поєднує знімки в один кадр. Грубо кажучи, з яскравого кадру беруться тіні, з темного - світла. При цьому виконується автосовмещеніе знімків, так що HDR-зйомку можна вести і з рук, а не тільки зі штатива, і це здорово.

Наведемо два приклади роботи Pentax Q в режимі HDR.

Наведемо два приклади роботи Pentax Q в режимі HDR


Деякі параметри взаємозалежні - наприклад, зйомка HDR ведеться тільки в JPEG. Відповідно, якщо включити HDR, то формат файлу фіксується на JPEG, ця настройка стає недоступною (відображається не синім, а сірим кольором). Так само відбувається в режимах SCN або BC, і в інших випадках.

У Pentax Q три типи експозиції - багатосегментний, центрально-зважений і точковий.

Наявність вбудованого нейтрального світлофільтра - важлива особливість для камери, що використовує светосильние об'єктиви (такі, як фікс 8.5 мм / 1.9). Якщо ми хочемо розмити фон на яскравому сонці, то при установці відкритої діафрагми камера може не забезпечувати адекватно коротку витримку. Нейтральний фільтр Pentax Q має щільність 4х (витримка 1/1000 перетворюється в 1/250).

Об'єктиви системи Q, які мають вбудований електронно-керований міжлінзовому затвор, дозволяють робити витримки до 1/2000 секунди (причому навіть на найкоротших витягах забезпечується синхронізація зі спалахом). Крім того, у камери є відключається електронний затвор матриці. Включення його дозволяє знімати з мінімальною витримкою до 1/8000 секунди, що досить круто. Ну а в разі екстремально яскравого освітлення можна задіяти ще й нейтральний фільтр, довівши ефективну витримку до 1/32000 секунди.

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі