Огляд Pentax K-5

Pentax K-5, як і інші дзеркальні камери Pentax, пропонує багатий вибір смачних режимів

Pentax K-5, як і інші дзеркальні камери Pentax, пропонує багатий вибір смачних режимів. Перш за все, звичайно, є звичайний набір PASM - правда, тут пріоритети витримки і діафрагми позначені не A і S, а Av і Tv відповідно.

Окремо виділено режим пріоритету ISO (він позначений Sv - ви фіксуєте значення ISO, а камера підбирає пару витримка / діафрагма - в общем-то, як це відбувається і в режимі P). Більш незвичайний протилежний режим - пріоритету діафрагми і витримки. Він позначений TAv, ви задаєте обидва ці параметра, а камера маніпулює значенням ISO.

Експорежім B (Bulb) - це довга витримка; затвор залишається відкритим, поки кнопка спуску під час натискання. Значення ISO при цьому обмежена на рівні 1600.

«Зелений режим», позначений на диску режимів зеленим прямокутником, обмежує набір доступних налаштувань. Багато що віддається на повний відкуп автоматики, а для тих параметрів, які ви як і раніше можете налаштовувати, використовується «зелений мотив» в дизайні. Апаратно перемикаються функції (тип визначення експозиції, режим автофокусу) мають зелену маркування найбільш безпечного варіанту (багатозонний експозамір, автовибір точки АФ), а параметри, які управляються віртуально, на моніторі, можна скинути до безпечних значень, що задаються автоматикою, натиснувши зелену кнопку. Тобто, якщо недосвідчений користувач заблукав в ручних налаштуваннях, зелена кнопка скине йому експокоррекцию в нуль, точне підстроювання балансу білого - також в нуль, значення ISO встановить в «Авто», і так далі. Підказка про можливість натиснути в даний момент Зелену кнопку виводиться на монітор.

Режим USER дозволяє зберегти поточні настройки камери і параметри зйомки, а потім відновлювати їх разом, одним поворотом диска. Таких користувальницьких конфігурацій може бути цілих п'ять (а не одна, як у К-7).

Червоним хрестиком на диску режимів позначений режим Х-синхронізації спалаху, а піктограмою кінокамери - режим відеозйомки.

Через меню можна задавати тип програмної лінії. Про всяк випадок пояснимо, про що йде мова.

У міру зміни освітленості від мінімальної до максимальної (звичайно, і при зворотному русі теж) автоматика будь-якої камери підбирає значення експопари, розкриваючи діафрагму і скорочуючи витримку. А ось в якому порядку вона це робить - спочатку тільки діафрагму, або спочатку тільки витримку, або поперемінно то і інше - як раз і визначається формою програмної лінії. Так ось, в Pentax K-5 можна вибрати один з шести варіантів програмних ліній, для різних умов зйомки.

Варіант Спорт прагне встановити коротку витримку, Пріоритет глибини різкості Даль (простіше кажучи, Пейзаж) - забезпечити максимальну глибину різкості, а Пріоритет глибини різкості Поблизу (як би Портрет) - навпаки, використовує розкриту діафрагму. Варіант MTF можна назвати «Пріоритетом різкості» - бо він вибирає те значення діафрагми, при якому об'єктив максимально різкий (використовуються дані про поточний фокусній відстані, адже з його зміною міняються і властивості об'єктива). Normal - стандартна установка за замовчуванням, AUTO - камера сама підбирає найбільш підходящий варіант.

При включенні того чи іншого режиму на монітор виводиться підказка про поточну функціональності перепризначуваних кнопок і двох коліщаток упрвления

Режим P названий «гіперпрограммним режимом P». Звучить загадково, але насправді все просто і дуже здорово. Справа в тому, що в режимі P обидва коліщатка управління залишаються активними, і в будь-який момент, повернувши їх, можна як би тимчасово активізувати режими пріоритетів діафрагми або витримки. На екрані з'являється позначення режиму Av HYPER або Tv HYPER відповідно, і ми продовжуємо вести зйомку, при необхідності коригуючи значення Av і Tv. Коліщатка залишаються активними до тих пір, поки не натиснеш зелену кнопку, вона відключить гіпер-режими і поверне камеру до звичайного програмного режиму P. Власне кажучи, така функціональність для коліщаток (камера називає їх «селекторами») і зеленої кнопки задана за замовчуванням, а в меню можна призначити на них інші функції, в тому числі і традиційний «програмний зрушення», причому по-різному для різних режимів. До слова сказати, можливості конфігурації камери взагалі найбагатші.

До слова сказати, можливості конфігурації камери взагалі найбагатші

При натисканні кнопки LV Камера переходить в режим «живого виду» (Live View). Відображаються експопараметри, ISO, баланс білого, експокорекція і так далі. Є жива гістограма, індикатор рівня, сітка кадрування, індикація пересветов (відображення цих функцій можна ввімкнути або вимкнути в меню). П родолжает працювати управління різними параметрами, при цьому відповідні екрани налаштувань накладаються поверх «живий» картинки.

Автофокус контрастного типу став істотно швидше, ніж раніше, хоча як і раніше він помітно повільніше, ніж фазовий. Фактично, є два варіанти контрастного АФ - звичайний і з розпізнаванням осіб. Зону АФ можна пересувати по екрану вручну клавішами навіпада, попередньо натиснувши центральну кнопку ОК.

Масштаб відображення в режимі Live View можна збільшити, натиснувши кнопку INFO і потім обертаючи задній диск управління.

Масштаб відображення в режимі Live View можна збільшити, натиснувши кнопку INFO і потім обертаючи задній диск управління

При повороті диска режимів в положення Відео включається режим Live View, і камера готова до зйомки (старт і стоп - кнопкою спуску затвора). Відеозапис може йти в HD якості, аж до формату 1920x1080p (правда, при цьому частота кадрів становить 25 в секунду, а не 30). Є й варіант [Email protected] Запис йде в форматі Motion JPEG, контейнер AVI. Довжина одного кліпу обмежена 20 хвилинами або 4 гігабайтами.

Зауважимо, що Pentax K-7 знімав відео в трохи меншому максимальному дозволі - 1536x1024 точок, однак при 30 кадрах в секунду.

Звук при відеозйомці пишеться в форматі моно, проте є роз'єм (стандартний міні-джек 3.5 "), що дозволяє підключити зовнішній стереомикрофон.

Автофокусування і зміна діафрагми неможливі під час зйомки безпосередньо. При необхідності їх потрібно виконати заздалегідь. На мій погляд, шкодувати про це не варто, бо у деяких конкурентів, формально переважаючих K-5 за цим параметром, автофокусування під час зйомки призводить до видимого «рисканню» фокуса, так що можливість застосування її на практиці досить умовна.

Якість відеозапису у Pentax K-5 цілком пристойне. Зображення м'яке, приємне для ока. Можна помітити ефект гойдаються вертикалей, але це загальний момент для всіх знімають відео дзеркальних камер. При низькій освітленості K-5 виглядає виграшно, картинка щодо малошумна. Невелика глибина різкості, яку здатна забезпечити велика (в порівнянні з аматорськими відеокамерами) матриця, надає зображенню «професійний» вигляд - звичайно, одночасно підвищуючи вимоги до оператора. Контролю за глибиною різкістю потрібно приділяти набагато більше уваги.

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі