Огляд Nikon D7100

  1. Управління та функції (частина 2) Натискання кнопки «i» активізує нижню частину інформаційного екрану...

Управління та функції (частина 2)

Управління та функції (частина 2)

Натискання кнопки «i» активізує нижню частину інформаційного екрану - зону, в якій знаходиться десять параметрів: Область зображення (повне вирішення матриці DX або кроп 1.3х), Рівень шумозаглушення при високих ISO, Активний D-Lighting, Функція HDR, Функціональність кнопки предпросмотра Pv , Режим пульта дистанційного керування, Шумоподавление при довгих витримках, Режим Picture Control (інакше кажучи, вибір колірної схеми), Функціональність кнопки AE-L / AF-L, Функціональність кнопки Fn.

Пересування між цими параметрами виконується клавішами навіпада. Активний в даний момент параметр виділений жовтим кольором. Чекаєш, що дисками управління можна змінити його значення, але чомусь зроблено не так - обидва диска пасивні, потрібно натиснути кнопку ОК (центральну кнопку навіпада), після чого потрапляєш на відповідну сторінку меню (в прикладі на ілюстрації зліва - настройка функції Активний D -Lighting); зміна параметра виконується тільки там. Це один з нюансів ергономіки, який викликає подив.

Nikon D7100 надає широкі можливості по «перевертання» напряму дії дисків управління. Наприклад, ви можете задавати, чи буде обертання диска вправо вводити позитивну або негативну експокорекцію, де будуть знаходитися поправки в плюс і мінус на відповідній шкалі - зліва чи справа, в яку сторону при обертанні змінюються витримка і діафрагма.

Кнопка управління чутливістю ISO знаходиться в вертикальному стовпчику, зліва від монітора. На перший погляд, при такому розташуванні зміна ISO видається не дуже оперативної, оскільки, не відриваючись оком від видошукача, непросто намацати цю саму кнопку. Однак в меню можна виконати установки, в результаті яких кнопка ISO взагалі стає непотрібною, оскільки диски управління відразу керують ISO, без префіксних натискань. Тоді в режимі Р задній і передній диск керують програмним зрушенням і ISO відповідно, в режимі S - витримкою і ISO, в режимі А - ISO і діафрагмою. Цілком розумно і зручно.

Інший момент, який стосується установки чутливості - це як в Nikon D7100 реалізована функція Авто-ISO. Перш за все, в меню потрібно дозволити камері відходити від жорстко заданого користувачем значення (власне, включити Авто-ISO). Далі, задається максимальна чутливість (до цього значення камера буде піднімати ISO, але не вище). Нарешті, задається максимальна витримка, яку дозволено використовувати камері (в тому числі, можна встановити цей параметр і на Авто; в цьому випадку камера буде орієнтуватися на поточний фокусна відстань об'єктива). При все при тому, зберігає актуальність і залишається пріоритетним заданий користувачем значення (в даному прикладі, ISO 640).

При все при тому, зберігає актуальність і залишається пріоритетним заданий користувачем значення (в даному прикладі, ISO 640)

На лівій грані камери, трохи нижче осі об'єктива, знаходиться суміщений блок управління режимом фокусування. Важелем перемикається між ручної (М) і автофокусуванням (AF), а кнопка, розташована в центрі важеля, дозволяє вибрати конкретний режим.

Натискаємо і тримаємо кнопку натиснутою. При цьому задній диск управління перемикає тип автофокусування - покадрова AF-S, безперервний автофокус AF-C (камера продовжує фокусуватися, поки кнопка спуску утримується напівнатиснутій; якщо об'єкт при цьому рухається, то включається прогнозуюче відстеження фокуса), а також автоматичний AF-A ( камера використовує покадровую фокусування, якщо об'єкт нерухомий, і стежить, якщо він рухається).

Переднім диском задаємо кількість точок автофокусу - 1, 9, 21 або все 51. Точніше кажучи, 9 або 21 точка виходять не при будь-якому розташуванні центральної точки. Наприклад, якщо групу з 21 точки довести до краю, вона може може зменшуватися і до 10 точок. Власне, все це абсолютно логічно і нормально.

Переміщення обраної точки (або групи з 9 і 21 точок) проводиться кнопками навіпада. Кільце-фіксатор, яке знаходиться на задній панелі, оточуючи навіпад, при цьому повинно стояти в положенні [Точка]. Виконавши установку рамки автофокусування, його можна повернути в положення [L], при цьому навіпад блокується (Lock), і зона автофокусу вже не зіб'ється.

Якщо Ви вибрали 3D-стеження, то в режимах AF-C і AF-A камера відстежує об'єкти, які покинули обрану точку фокусування, і перемикається на нові точки.

Якщо ілюстрації залишаються нерухомими - увімкніть відтворення GIF-анімації в налаштуваннях вашого браузера і / або увійдіть або сторінку.

Live View і Відеозйомка

Live View і Відеозйомка

Режим «живого виду» (Live view) включається у Nikon D7100 кнопкою Lv, розташованої нижче навіпада. При цьому двопозиційний важіль-перемикач, поєднаний з кнопкою Lv, визначає, опиняєтеся ви в «фотографічному» режимі Live view, або ж в режимі відеозйомки.

Варіант відображення інформації на моніторі перемикається кнопкою INFO. Можна відображати коротку інформацію про параметри зйомки або більш детальну, накладати сітку кадрування, збільшувати фрагмент зображення. Продовжують працювати кнопки прямого управління параметра, при цьому активний в даний момент параметр відображається жовтим кольором (баланс білого, ISO, тип визначення експозиції і так далі).

Автофокус може бути покадровим або стежить, є чотири варіанти зони АФ - широка область, нормальна область, пріоритет особи і ведення об'єкта. До речі, контрастний автофокус працює не тільки повільніше, ніж фазовий автофокус, звичайний для дзеркальної камери, але і повільніше, ніж у більшості сучасних беззеркалок.

До речі, контрастний автофокус працює не тільки повільніше, ніж фазовий автофокус, звичайний для дзеркальної камери, але і повільніше, ніж у більшості сучасних беззеркалок

Функція електронного рівня (або «віртуального горизонту», як вона названа в Nikon D7100) дозволяє задати строго горизонтальне положення камери. Більш того, віртуальний горизонт відображається і в видошукачі, цю функцію можна призначити на кнопку Fn або Pv. В цьому випадку шкала експокорекції перетворюється в індикатор рівня, ступінь відхилення камери відображається кількістю штрихів в ту чи іншу сторону від центру.

Як і в моделі D7000, в режимі «живого виду» немає гістограми. Незрозуміло, що спонукає розробників реалізовувати цю функцію.

Відеозйомку можна вести в різних варіантах дозволу, стиснення і частоти кадрів.

Параметри експозиції (діафрагма, витримка і ISO) регулюються при відеозйомці, проте є важливий нюанс. У режимах А і М ви не можете змінювати значення діафрагми - як до початку зйомки, так і в процесі запису. Щоб змінити діафрагму, потрібно вийти з режиму Live view, виконати необхідні зміни і знову включити LV. Камера буде вести зйомку з тим значенням, яке вона отримала в момент включення режиму «живого виду».

Втім, це обмеження хоча б не створює помилкового враження про можливість змінити діафрагму, як це роблять інші дзеркалки Nikon останнього часу - D3200, D5100, D5200, D600. У всіх цих моделях ви можете обертати диск керування і бачити зміна значення діафрагми на моніторі, ви будете думати, що запис піде з новим значенням, проте насправді воно не буде використовуватися камерою при початку відеозйомки! Потрібно виконати всі ту ж процедуру - вийти і знову зайти в режим LV.

У режимах P, A і S ви можете вносити експокорекцію, при цьому завжди використовується установка Авто-ISO. Також можна фіксувати експозицію кнопкою [AE-L / AF-L]. В ручному режимі М можна задавати витримку і конкретне значення ISO; в цьому режимі, навпаки, варіант Авто-ISO недоступний.

Під час відеозйомки може працювати автофокус, але за своєю природою він контрастного типу, тому відстежує зміни повільно, а гірше того, спостерігається рисканье об'єктива в пошуках точного положення. Виходить, що на практиці при відеозйомці надійніше використовувати ручне фокусування (або хоча б уникати сюжетів зі значними переміщеннями об'єктів).

При запису відео можна регулювати чутливість мікрофона - як виставляючи рівні вручну, так і включаючи режим Авто. При цьому пікові індикатори рівня мають пам'ять - якщо відбулася перевантаження, то червоні позначки залишаються на шкалі і після зниження поточного рівня.

При цьому пікові індикатори рівня мають пам'ять - якщо відбулася перевантаження, то червоні позначки залишаються на шкалі і після зниження поточного рівня


Приклади відеозйомки у виконанні Nikon D7100.

Приклад 1. Формат Full HD [Email protected] , Потік 22 Мб / с.


Приклад 2. Формат Full HD [Email protected] , Потік 21 Мб / с. Монохромне зображення (Picture Control).Приклад 3. Формат Full HD [Email protected] , Потік 21 Мб / с.

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Залишити коментар