Огляд Nikon COOLPIX L810

  1. Режими, меню налаштувань і перегляд У Nikon COOLPIX L810 чотири базових режиму фотозйомки. У Простому...
  2. режим перегляду

Режими, меню налаштувань і перегляд

Режими, меню налаштувань і перегляд

У Nikon COOLPIX L810 чотири базових режиму фотозйомки.

У Простому авторежимі доступний мінімумом параметрів, камера все бере на себе.

Сюжетні програми - Портрет, Пейзаж, Спорт, Нічний портрет, Свято / в приміщенні, Пляж, Сніг, Захід, Сутінки / Світанок, Нічний Пейзаж, Макро, Їжа, Музей, Феєрверк, Чорно-білий текст, Освітлення ззаду, Панорама (окремими кадрами , без автосклейкі), Портрет вихованця і 3D-фотозйомка. Потягнувши за важіль зуму, можна отримати коротке пояснення про суть обраного сюжету.

Наступний режим - «Інтелектуальний портрет» - тут включається розпізнавання осіб, пом'якшення тону шкіри, таймер посмішки і відстеження моргання.

Нарешті, режим Авто - по суті це програмний автоматичний режим Р. Камера сама підбирає експопараметри, при цьому доступний максимум налаштувань і параметрів. Втім, у Nikon COOLPIX L810 їх небагато.

Втім, у Nikon COOLPIX L810 їх небагато

Прямо скажемо, Nikon COOLPIX L810 небагатий різними режимами і налаштуваннями параметрів. В меню зйомки - всього п'ять рядків.

Перша - Режим зображення - дозволяє задати дозвіл знімка. При повних 16 Мп є два варіанти стиснення JPEG, при менших дозволах стиск не регулюється.

Серед варіантів балансу білого є настройка за зразком (а також пресети Денне світло, Лампа розжарювання, Лампа денного світла, хмарно, Спалах і установка Авто).

У пункті меню «Безперервний» можна задати режим роботи затвора. Це звичайна Покадровая зйомка, далі йде Безперервна (серійна), коли знімки робляться автоматично один за іншим, поки ви утримуєте кнопку спуска. Заміри швидкості роботи в цих режимах - на наступній сторінці огляду.

У традиційному для компактів Nikon режимі «Вибір найкращого знімка» (BSS, Best Shot Select) робиться поспіль до десяти знімків, після чого камера відбирає і зберігає один кращий (за критерієм мінімального смаза зображення).

Цей режим можна використовувати в умовах низької освітленості, коли витримка виходить довгою, або, наприклад, з вікна автомобіля, що рухається, коли неможливо уникнути тряски. Крім того, стосовно суперзум-камері використання BSS знаходить додатковий зміст. На великих фокусних відстанях, якщо ви знімаєте з рук, найменша тремтіння рук перетворюється в неабияку теліпання об'єкта в кадрі, яке не завжди відпрацьовує навіть стабілізатор зображення. Тут має сенс включити BSS - з десяти відзнятих кадрів, дивись, кращий виявиться досить різким.

У режимі Мультикадр-16 приблизно за півсекунди робиться 16 послідовних знімків, в невисокому дозволі 640x480, які розміщуються у вигляді матриці 4х4 всередині одного файлу дозволу 2560х1920:

У режимі Мультикадр-16 приблизно за півсекунди робиться 16 послідовних знімків, в невисокому дозволі 640x480, які розміщуються у вигляді матриці 4х4 всередині одного файлу дозволу 2560х1920:

Nikon COOLPIX L810 дозволяє включити одну з п'яти колірних схем, тут вони називаються «Параметри кольору» - Стандартні кольори, Яскраві, Чорно-біле зображення, Сепія і Ціанотипія (коричневе і блакитне тонування).

Меню налаштувань

Меню налаштувань

Розділ меню Nikon COOLPIX L810, названий «Налаштування», присвячений допоміжним налаштувань камери.

Пункт «Придушення вібрацій» дозволяє включити оптичну стабілізацію зображення (працює вона на зсуві лінз об'єктива). Для суперзум-камери це абсолютно необхідна опція. Вимикайте її в тому випадку, коли знімаєте зі штатива.

В «Налаштуваннях звуку» можна вимикати звуки, що видається камерою при роботі - окремо для кнопок і затвора. На жаль, якщо відключити звук кнопок, то відключається і звукове підтвердження автофокусування.

Nikon COOLPIX L810 - одна з дуже небагатьох в нинішній час моделей, яка працює від стандартних елементів живлення формату АА (їх потрібно чотири штуки). Для коректної роботи камери потрібно встановити тип використовуваних елементів в пункті «Тип батарей» - звичайні лужні батарейки, метал-гидридні або літієві акумулятори.

режим перегляду

режим перегляду

У режимі перегляду виводиться абсолютний мінімум інформації про зроблені кадрах - дата і час зйомки, номер файлу, дозвіл. Камера не дозволяє дізнатися ні діафрагму, ні витримку, ні навіть значення ISO.

Звичайно, в EXIF ​​ця інформація пишеться, і на комп'ютері подивитися всі ці параметри можна.

На жаль, не виводиться і гістограма.

Можливості корекції знімків невеликі, але є - фірмова функція «D-Lighting» висвітлює занадто темні ділянки зображення, а «Пом'якшення тону шкіри» загладжує дрібні дефекти шкіри.

Є й обов'язковий мінімум, типу повороту знімків. До речі, датчика орієнтації в камері немає, та вертикальні знімки відображаються лежачи на боці. Взагалі-то, це не так погано, оскільки знімок відображається на весь екран, я і сам часто включаю опцію «не повертати натомість», в тих камерах, де вона є. На комп'ютері знімки також треба повернути рукою.

На комп'ютері знімки також треба повернути рукою

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі