Огляд Fujifilm X-E1

На перший погляд Fujifilm X-E1 схожа на далекомірну плівкову камеру, проте у неї немає оптичного видошукача, а тому дизайн все ж в меншій мірі схожий на класичне ретро, ​​ніж у старшої моделі X-Pro1. Мені здається, що X-E1 при всій своїй стильності виглядає цілком сучасно, а конструкція об'єктива 18-55 тим більше не виглядає «старовинної».

Камера не надто легка і щодо габаритна, проте її тяжкість швидше приємна, ніж обтяжлива. Накладна рукоятка забезпечує досить зручний хват, хоча, звичайно, не настільки зручний, як фігурна рукоятка хорошою дзеркальної камери.

Трьохпозиційний перемикач в правому нижньому кутку передньої грані дозволяє вибрати режим фокусування - покадровий автофокус S, безперервний C або ручне фокусування М.

Оскільки я переключався здебільшого між режимами S і М, мені сподобалося, що вони розташовані на краях «діапазону», в більш чітко сприймаються позиціях, ніж проміжне С, яке використовувалося рідше.

Fujifilm X-E1 випускається в двох колірних варіантах - повністю чорному і комбінованому чорно-сріблястому, саме другий варіант був у нас на тесті.

Об'єктиви Fujinon XF мають диафрагменное кільце. Воно не механічне в прямому сенсі - тобто, поворотом кільця ми даємо команду електроніці камери використовувати якесь значення діафрагми в момент знімка, а не прямо управляємо пелюстками діафрагми, як в «істинно механічному» випадку.

Разом з камерою Fujifilm X-E1 у нас на тесті був об'єктив Fujinon XF 18-55 мм F / 2.8-4 R LM OIS - перший зум в лінійці Fujifilm XF, з яким ми знайомимося. Він керує діафрагмою трохи інакше, ніж фікси Fujinon XF.

Він керує діафрагмою трохи інакше, ніж фікси Fujinon XF

На оправі фікс-об'єктивів нанесені діафрагменні числа, і ми бачимо конкретне значення діафрагми, яке у нас задано в той чи інший момент (див. Ілюстрацію нижче). Крім того, на краю діапазону є червона буква «А»; якщо поєднати її з рискою, то ручне управління діафрагмою відключається, і ми виходимо з режиму пріоритету діафрагми.

Крім того, на краю діапазону є червона буква «А»;  якщо поєднати її з рискою, то ручне управління діафрагмою відключається, і ми виходимо з режиму пріоритету діафрагми

Повертаємося до зум-об'єктиву 18-55 - у нього система не така (див. Нижче). По-перше, кутове положення кільця не прив'язане жорстко до певних значень діафрагми. Обертаючи кільце, ми віддаємо команду лише на зміну діафрагми, але яке саме при цьому встановиться значення - видно тільки на моніторі камери (або в видошукачі). На жаль, такий метод на практиці виявляється менш наочним, ніж при використанні фіксів XF, з якими весь інтерфейс виходить гранично "механічним", коли ми відразу бачимо встановлені значення трьох експопараметрів (витримки, діафрагми і експокоррекциі) за матеріальним становищем відповідних дисків.

Для виходу з режиму пріоритету діафрагми у об'єктива 18-55 служить окремий перемикач (на ілюстрації він вище важеля оптичної стабілізації). Піктограма діафрагми - це режим пріоритету діафрагми (який, взагалі-то, традиційно позначається в фотоіндустрії буквою А), а червона буква А символізує передачу функції управління діафрагмою [А] втоматіке камери. Так, деяка плутанина з буквою А тут простежується.

У правій частині верхньої панелі (див. Далі) є симпатичне скупчення механічних органів управління. Перш за все, це диск установки витримки. Логіка його спільної роботи з перемикачем на об'єктиві (або з діафрагмовим кільцем в разі фіксів) проста і зручна. Якщо ви встановите і діафрагму, і витримку вручну - зрозуміло, це буде ручний режим М. Якщо поставите диск витягів значення [А] вто, то автоматично перейдете в режим пріоритету діафрагми (активним органом управління виявиться диафрагменное кільце на об'єктиві). І навпаки, якщо поставите на [А] втомат перемикач на об'єктиві (або кільце діафрагм), то будете працювати в режимі пріоритету витримки і встановлювати значення, обертаючи диск витягів. Нарешті, якщо і там, і там виберете положення [А] вто, то вийде режим програмного автомата Р.

Важіль включення живлення розташовується навколо кнопки спуску. Сама кнопка має різьбу для приєднання традиційного механічного троса. Праворуч - програмована кнопка Fn (я здебільшого призначав на неї значення ISO, але є ще дюжина варіантів, про них далі). Поруч, під великим пальцем - диск експокоррекциі.

Перш ніж переходити до органів управління на задній панелі, подивимося ще пару ілюстрацій. Максимально компактною Fujifilm X-E1 виходить з фікс-об'єктивом FUJINON XF 18mm F2 R.

Максимально компактною Fujifilm X-E1 виходить з фікс-об'єктивом FUJINON XF 18mm F2 R

У Fujifilm X-E1 є вбудований спалах, на відміну від старшої моделі X-Pro1. Вона піднімається після натискання на кнопку.

Вона піднімається після натискання на кнопку

В роз'єм "гарячий башмак" можна встановлювати не тільки зовнішній спалах (на ілюстрації - Fujifilm EF-X20) ...

В роз'єм гарячий башмак можна встановлювати не тільки зовнішній спалах (на ілюстрації - Fujifilm EF-X20)

... але і інші аксесуари - наприклад, мікрофон.

але і інші аксесуари - наприклад, мікрофон

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі