Огляд фотоапарата Fujifilm X-E3 body

Конструкція камери, по своїй суті, мало чим відрізняється від такої в попередньої моделі - Fujifilm X-E2s

Конструкція камери, по своїй суті, мало чим відрізняється від такої в попередньої моделі - Fujifilm X-E2s. Це такий же компактний і досить легкий цеглинка, з реверансом у дизайні до плівковим далекомірним камерам. Але на загальній схожості справу і закінчується. Fujifilm X-E3 - це істотно допрацьована і перероблена версія, і зміни в ній торкнулися не тільки технічної частини, а й зовнішнього дизайну камери ..

Не має великого сенсу приділяти багато уваги якості збірки камери, якщо навіть у більш молодшої моделі Fujifilm X-A3 було ні до чого причепитися, то X-E3 і зовсім виглядає ідеально. Корпус відчувається монолітним, зручно лежить в руці. Всі кнопки і перемикачі працюють чітко і без люфтів. Загалом типова камера Fujifilm, як вона є.

Загалом типова камера Fujifilm, як вона є

Завдяки трохи збільшеному захоплення під праву руку, X-E3 тримати трохи зручніше, ніж попередницю. Але при цьому сама камера не стала важче - це до сих пір найлегша і компактна камера з сенсором X-Trans.

Найбільш істотно змінилася задня панель камери.

 1. видошукач
 2. Кнопка перемикання режимів відображення видошукача і екрану
 3. Зміна режиму зйомки / Видалення кадру
 4. Кришка відсіку зовнішніх інтерфейсів
 5. екран
 1. Блокування експозиції
 2. Задній диск управління
 3. Блокування фокусування
 4. Меню швидких налаштувань
 5. джойстик
 6. Основне меню
 7. Вибір режиму відображення основного дисплея
 8. Перегляд відзнятого матеріалу.

Як відразу кидається в очі, задня панель позбулася мультиперемикача, через що там трохи порожньо. Зрозуміло, прибрати його і нічого не дати натомість в Fujifilm не могли. Заміною мультиперемикача в X-E3 є сенсорний екран. І якщо з навігацією по меню і так все зрозуміло будь-кому, хто знає як користуватися сенсорним екраном, то швидкі функції, зазвичай призначені на кнопки мультиперемикача, вимагають окремого пояснення. Вони нікуди не поділися і викликаються простим свайпом по екрану, наприклад, швидкий вибір режиму моделювання плівки це свайп справа-наліво, ISO - зверху-вниз. Зліва-направо - баланс білого, а вибір режиму автофокусу викликається рух знизу-вгору. Останній працює і при візуванні через видошукач, коли основний екран відключений. Причому функції ці можна перепризначити на зручний вам варіант роботи.

Всі можливі режими роботи сховані під кнопку DRIVE, що помітно уповільнює їх зміну. Не можна, наприклад, швидко перемкнутися в режим відеозйомки і назад.

Сам основний екран великий і яскравий, помірно сліпне на сонці. Затримка відображення екрану і видошукача невелика, але по відчуттях все ж вони працюють повільніше, ніж в X-T2.

 1. мікрофон
 2. Мітка площині сенсора
 3. Гарячий башмак
 4. Диск вибору витримки
 1. Важіль включення / вимикання камери
 2. Кнопка спуску затвора
 3. Програмована кнопка Fn
 4. Диск експокоррекциі
 5. Важіль включення автоматичних сюжетних режимів

Верхня панель радує диском вибору витягів зі збільшеним діапазоном значень. Тепер на ньому можна виставити витримку до однієї секунди, тоді як у попередника найдовшою витримкою на диску було ¼ секунди.

Диск експокоррекциі обзавівся новим пунктом "C" дозволяє встановити корекцію до п'яти ступенів.

Ну і найбільша зміна верхній панелі - в X-E3 немає вбудованого спалаху. Спалах можна тепер встановити тільки через гарячий башмак, і в комплекті є невелика спалах для адекватної заміни вбудованої.

 1. Передній диск керування
 2. Лампа підсвічування автофокусу
 3. Кнопка блокування байонета
 1. Перемикання режиму роботи автофокусу

Зміни передній панелі торкнулися, в першу чергу, появи переднього диска керування. Тепер, в плані органів управління, X-E3 не відрізняється від більш старших моделей. І, ймовірно, завдяки його появі, змістилася лампа підсвічування автофокусу, тепер вона стала помітно ближче до байонету. В іншому зміни передньої панелі знаходяться в площині косметичних.

В іншому зміни передньої панелі знаходяться в площині косметичних

Хоч задня панель і позбулася кнопкового мультиперемикача, вона придбала восьмипозиційний джойстик. У режимі зйомки він призначений для швидкого вибору точки фокусування, але їм можна здійснювати навігацію по меню, так само як і за допомогою мультиперемикача. Натискання на джойстик - підтвердження вибору, аналогічно кнопці "OK". Хоч задня панель і позбулася кнопкового мультиперемикача, вона придбала восьмипозиційний джойстик Карта пам'яті і акумуляторна батарея розташовані під однією кришкою. На лівому боці камери розташований відсік з зовнішніми інтерфейсами. Під однією спільною кришкою розташовані роз'єми для підключення зовнішнього мікрофона, micro-HDMI для зовнішнього монітора і micro-USB для підключення до комп'ютера. Fujifilm X-E3 обзавелася корисною функцією заряду через роз'єм micro-USB, камерою при цьому можна продовжувати користуватися, хоча відкрита кришка відсіку трохи заважає. Перемикач режимів фокусування - традиційний елемент всіх камер Fujifilm X, він є на всіх моделях серії. Розташований поруч з байонетом і дозволяє швидко перемикатися між ручним фокусуванням, одноразової або стежить. На мій погляд, перемикач трохи дрібнуватий, але не настільки щоб його не можна було намацати наосліп. Видошукач оснащений датчиком наближення, за допомогою якого він автоматично включається при тому, що піднесло камери до очей. Час реакції видошукача не рекордна, але цілком достатня для аматорської зйомки.

Структура меню і налаштувань камери істотних змін не зазнала.

Навігацію в меню може здійснюватися за допомогою джойстика або коліс управління. В меню швидких налаштувань можна скористатися сенсорними функціями екрану.

Інформація, що виводиться на дисплей і в видошукач інформація також не змінилася і відображається, в основному, за допомогою зрозумілих піктограм.

Ще одним важливим нововведенням є наявність в Fujifilm X-E3 бездротового інтерфейсу Bluetooth LE. Функція ця позбавляє від необхідності вручну активувати Wi-Fi кожен раз, коли це вам може знадобитися. Фірмовий додаток Fujifilm це зробить за вас. Досить тільки один раз прив'язати X-E3 до вашого мобільного пристрою.

В іншому бездротові функції камери повністю аналогічні іншим камерам Fujifilm. Перегляд відзнятого матеріалу і перенесення на мобільний пристрій. Дистанційне керування камерою, з LiveView переглядом. Передача геоданих зі смартфона на камеру і т.д.

Подивимося, що показує камера безпосередньо в зйомках.

Автор: Сергій Іцкін

Повернутися до списку оглядів
Залишити коментар