Огляд Canon PowerShot SX120 IS

Розташований на верхній панелі камери диск перемикає основні знімальні режими. Диск обертається по повному колу, без упору. Повороти диска режимів не супроводжуються анімованої картинкою на моніторі, в момент перемикання ми бачимо тільки велику піктограму і назва режиму.

Повороти диска режимів не супроводжуються анімованої картинкою на моніторі, в момент перемикання ми бачимо тільки велику піктограму і назва режиму

Серед розташованих на диску режимів (а їх чимало, тринадцять) присутній класичний набір PASM (програмний автомат P, пріоритет діафрагми Av, пріоритет витримки, позначений як Tv, а також ручний режим M), так що SX120 здатний працювати не тільки «однокнопочні мильницею» , режими ASM можуть і просунутих фотографів спонукати на творчі експерименти.

В ручному режимі М перемикання між діафрагмою і витримкою виконується натисканням кнопки експокорекції, а власне зміна активного параметра - обертанням диска управління.

Витримка варіюється в діапазоні від 15 до 1/2000 секунди (в режимі Tv - до 1/2500 секунди), діафрагма - від F / 2.8 до F / 8 кроками по 1/3 EV.

Справа відображається шкала експометра. Значення чутливості потрібно задавати конкретне, варіанти Авто-ISO в режимі М немає.

В режимі AUTO працює автовибір сюжетної програми. Цікаво, що при цьому фактично з'являється функція Автомакро (тобто, об'єктив автоматично перекладається на макрозйомку, якщо об'єкт розташований близько), а також включаються рамки автофокусування, відмінні від центральної (чого немає в режимах PASM, і логіку такого підходу мені зрозуміти досить важко) . Камера враховує наявність осіб в кадрі, підсвітки та інші фактори.

В режимі AUTO відключаються не тільки майже всі пункти екранного меню (крім дозволу кадру і ступеня стиснення JPEG), але навіть і частина кнопок задньої панелі (експокоррекция, режими фокусування).

Крім режиму AUTO є ще Простий режим (на диску режимів - червона піктограма фотоаппаратіка з сердечком всередині). У цьому Простому режимі відключається буквально все. Недоступні взагалі ніякі регулювання, продовжує працювати тільки зум. Мабуть, настільки спрощеного режиму ми ще не бачили - ні в одній з камер.

П'ять сюжетних програм винесені на диск режимів окремими положеннями. Це Портрет, Пейзаж, Нічна зйомка, Діти & Будинок. тварини (орфографія збережена) і Вечірка.

У сюжетних програмах камера сама встановлює параметри, які найбільше підходять для обраної ситуації. Частина параметрів залишаються недоступними, інші працюють (наприклад, можна включити серійну зйомку або спалах, що заповнює).

Частина параметрів залишаються недоступними, інші працюють (наприклад, можна включити серійну зйомку або спалах, що заповнює)

За положенням диска режимів SCN приховано ще вісім сюжетних програм - ISO3200 (з роздільною здатністю кадру 2 Мп), Захід, Нічний сюжет, Феєрверк, Пляж, Акваріум, Листя, Сніг.

Іноді в компактах Canon в число сюжетних програм поміщають функції групи Мої кольори (My Colors) - Акцентування кольором і Заміну кольору (ми вже говорили про них в розділі Екранне меню), але в SX120 вони відсутні.

Відеозйомка може вестися в одному з трьох варіантів - по-перше, 640х480 при 30 кадрах в секунду (на 1 ГБ пам'яті поміщається приблизно вісім з половиною хвилин), далі 640х [Email protected] LP (ті ж параметри, але час запису зростає приблизно вдвічі), і нарешті, при невисокому дозволі 320х [Email protected] (24 хвилини запису на 1 ГБ).

Якість відеозапису непогане, хоча в наш час дозвіл VGA вже виглядає слабенько, і ВІДСУТНІСТЬ HD-режимів можна віднести до мінусів SX120.

При відеозйомці продовжують працювати колірні схеми і установка балансу білого. Оптичний зум відключений, але можна використовувати цифровий, до 4х (якість картинки при цьому погіршується).

Приклад відео у виконанні Canon PowerShot SX120 IS:

Приклад 1. [Email protected] , Потік 15 Мб / с, тривалість 1:17 ".

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі