Огляд Canon PowerShot S90

Базові режими зйомки перемикаються поворотом диска

Базові режими зйомки перемикаються поворотом диска. На ньому виділено вісім положень - Програмний автомат Р, Пріоритет діафрагми Av, Пріоритет витримки Tv, Ручний експорежім М, для користувача режим С, Автоматичний режим для новачків AUTO, Відеозйомка, Сюжетні програми і Висока чутливість (по суті, це одна з сюжетних програм; камера автоматично підбирає ISO з верхньої частини діапазону; при необхідності можеш задіяти спалах).

Під час зйомки на дисплей виводиться безліч параметрів зйомки, включаючи живу гістограму. Якщо ти змінив значення якогось параметра (за допомогою кнопок, або через меню), то протягом декількох секунд його піктограма відображатиметься жовтим кольором - мовляв, увагу, даний параметр змінений.

Поточне положення зуму на екрані не відображається. Значення кратності з'являється, тільки якщо досягає максимального для оптичного зуму значення 3.8х. Якщо ти використовуєш цифровий зум, то відповідні значення кратності (великі, ніж 3.8х) виділені блакитним кольором.

8х) виділені блакитним кольором

При напівнатисненні кнопки спуску рамка автофокусу стає зеленою, якщо автофокус спрацював, або жовтої, якщо сфокусуватися не вдалося. Виводиться значення експопари, а також значення ISO (в тому числі, певне автоматикою в режимі Авто-ISO). Камера може попереджати про можливе змазування зображення, якщо витримка виявиться занадто довгою - морганням червоною піктограми в лівому нижньому кутку.

Камера може попереджати про можливе змазування зображення, якщо витримка виявиться занадто довгою - морганням червоною піктограми в лівому нижньому кутку

Коли поворотом диска включаєш будь-якої режим, в центральній частині екрану на деякий час з'являється підказка про те, якими саме параметрами в даному режимі керують два обертових органу управління - кільце на об'єктиві і кільце навіпада. В даному прикладі включений режим пріоритету діафрагми Av, кільце на об'єктиві управляє діафрагмою, а кільце навіпада - експокорекцією.

В даному прикладі включений режим пріоритету діафрагми Av, кільце на об'єктиві управляє діафрагмою, а кільце навіпада - експокорекцією

В режимі пріоритету витримки Tv кільце на об'єктиві управляє, відповідно, витримкою. При його обертанні на екрані з'являється анімована картинка, сегмент диска зі значеннями активного параметра. Зручно і наочно - обертаєш кільце, бачиш зміни параметра.

Зручно і наочно - обертаєш кільце, бачиш зміни параметра

В ручному режимі М кільця керують витримкою і діафрагмою, подібно до того, як це відбувається в хорошій зеркалке, що має два коліщатка управління. Праворуч є вертикальна шкала експометра, на якій повзунок відображає, наскільки задана тобою експозиція відрізняється від оптимальної, з точки зору автоматики камери.

Праворуч є вертикальна шкала експометра, на якій повзунок відображає, наскільки задана тобою експозиція відрізняється від оптимальної, з точки зору автоматики камери

Якщо кнопка S запрограмована на фіксацію експозиції AEL, то при її натисканні на екрані відобразиться зірочка, а значення діафрагми і витримки будуть показані як в чисельному вигляді, так і графічно, у вигляді здвоєної аналогової шкали. В цьому випадку кільцем управління можна виконувати програмний зрушення - синхронне зміна експопари зі збереженням експозиції незмінною. Якщо ж натиснути клавішу навіпада Вгору, то кільце управління перемикається на введення експокорекції.

Якщо ж натиснути клавішу навіпада Вгору, то кільце управління перемикається на введення експокорекції

В автоматичному режимі кільце на об'єктиві керує положенням зуму - або, як правильніше сформульовано підказкою на екрані - дозволяє встановити фокусна відстань об'єктива.

В автоматичному режимі кільце на об'єктиві керує положенням зуму - або, як правильніше сформульовано підказкою на екрані - дозволяє встановити фокусна відстань об'єктива

При перемиканні режимів, в тому числі і при виборі сюжетних програм, на екрані з'являється велика позначка готовності, а також коротке пояснення про суть даного режиму.

Сюжетну програму «Ефект старовини» в ряду сюжетних програм PowerShot ми бачимо вперше. Поворотом кільця на об'єктиві можна посилювати ступінь ефекту, у міру чого кольору будуть спотворюватися і бліднуть, аж до чорно-білого зображення, а контраст і штучно додані шуми - посилюватися. Приклади можна знайти в розділі «Якість знімків».

Приклади можна знайти в розділі «Якість знімків»

Режим відеозйомки виглядає дещо архаїчно - сьогодні навіть багато компакти початкового рівня, вже не кажучи про топових, пропонують зйомку HD-дозволу з 720 і навіть 1080 рядків (Full HD 1920х1080). Тут же дозвіл обмежено 640х480 точками при 30 кадрах в секунду, з монозвук, записуваним через вбудований мікрофон. Оптичний зум не працює під час відеозйомки, тільки цифровий. В цілому все скромно і навіть десь разочаровивюще. Втім, якщо основним призначенням фотоапарата ти вважаєш можливість отримання якісних фотографій (і правильно робиш) - то цей мінус можеш порахувати і несуттєвим.

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі