Canon EOS 350D

 1. Canon EOS 350D і 300D, зовнішні відмінності:
 2. Основні функціональні відмінності:
 3. Дозвіл
 4. шум
 5. швидкість

Зміна експозиційних параметрів вимірюється і в ступенях. Якби можна було в ступенях оцінювати дозвіл і скорострільність (при зйомці в RAW), Canon EOS 350D перевершив би 300D приблизно на півступеня, тобто менш ніж в півтора рази. Але камера «вимірюється» не тільки дозволом і швидкістю зйомки - магія мегапікселів, схоже, майже вичерпала себе. Звичайно, по мегапікселям побудувати рейтинг камер простіше, але навряд чи це буде правильний рейтинг. 8 або 6 Мп в порівнянні 350D і 300D «зіграють» не в першу чергу. Головне - функції, головне, що комерційна стратегія пари 350D і 20D це не стратегія 300D і 10D.

За результатами зйомки (фотографій) помітити переваги 350D в порівнянні з 300D практично неможливо. З цього не треба робити висновок, що можна зараз купити подешевшала (та ще й доступну в чорному корпусі) 300D і бути задоволеним. Це не так, купити можна, але потім буде переслідувати гірке почуття від її штучної неповноцінності і повільного включення (300D «прокидається до готовності» за 2 секунди, а 350D за частки секунди - за даними виробника, 0,2 секунди, ще виробник запевняє, що затримка спрацьовування затвора зменшена з 130 мс до 100 мс). Canon EOS 350D могутніше і комфортніше, і це головне. Функціонально різниця величезна, що може відчути тільки той, хто 300D користувався. З аматорської зеркалки з штучно обмеженою функціональністю камера зросла до справжньої професійної (за функціями, а не корпусу, звичайно) моделі.

Як зазначалося, за знімком важко відрізнити 6 Мп 300D від 8 Мп 350D, але отримати цей знімок набагато простіше за допомогою нової камери. А якщо важливо не упустити єдиний момент, то стає важливою функціональна різниця - там, де 300D його упустить, 350D, швидше за все, впорається без особливих зусиль. Canon 300D ніяк не вдається оперативно або заздалегідь налаштувати на потрібний тип визначення експозиції (для переходу в частковий вимір по центру потрібно натиснути кнопку фіксації експозиції «*» або перейти в «М» для центрально виміру). Навіть старенька не дзеркальна Canon PowerShot G2 в цьому сенсі відпрацьовує експозицію більш гнучко і передбачувано. Матричний експозамір хороший для новачка і стандартних сюжетів, але при високому контрасті сцени, що знімається і наявності всього однієї спроби 300D з завданням часто не справляється. Те саме можна сказати і до режимам автофокусу - камера «блокує» зйомку рухомих об'єктів (блокує будь-яку зйомку, якщо об'єкт не в фокусі). Її автоматика розрахована тільки на «пріоритет» фокуса і лише програма «Спорт» рятує ситуацію, при цьому не дозволяючи знімати в RAW. І ще одна «оперативна» функція приємно відрізняє 350D від 300D - можливість зйомки в RAW і JPEG одночасно. У «польових» (сучасних, з мобільним зв'язком, телевізорами, інтернет-кафе і іншим) умовах не потрібен комп'ютер для отримання JPEG з RAW (як на 300D), щоб продемонструвати або відправити поштою «готові» знімки. Всі перераховані функціональні відмінності дуже важливі і економити, купуючи 300D, має сенс, тільки якщо ваші завдання дозволяють знімати не поспішаючи.


Той же байонет, але контакти тепер передають, а камера використовує ETTLII інформацію - дистанцію до об'єкта при зйомці зі спалахом. Може здатися, що камера вже дуже компактна - на межі комфорту. Але ж вона позиціонується як аматорська, а любителю не повинно бути важко і незручно носити камеру з собою (в сумці або навіть великому кишені).Трохи інший дизайн, але найбільш важливі зміни - можливість контролю над режимами автоматики фокусування і експозиції. Автофокус тепер не сам вирішує (відповідно до обраного режиму або програмою) коли і як працювати, а за вашим вибором: One Shot або AI Focus або AI Servo. І завмер експозиції тепер не прив'язаний до аматорського варіанту - «матрично» у всіх режимах крім «М» і «частково» при натисканні кнопки фіксації експозиції (у творчій зоні), а здійснюється відповідно до вашим бажанням і усвідомленим вибором. Фіксація фокуса та експозиції можуть бути окремо і в різних поєднаннях призначені різним кнопок - фіксації або спуску.

Canon EOS 350D і 300D, зовнішні відмінності:

Як не дивно, але про істотну зміну дизайну скоріше більше написано, ніж це є насправді. Схоже, що оцінюють, головним чином, колір і гладкість корпусу. Причому по пам'яті, а не «поруч». Нам не здалося, що за розміром і дизайном камери відрізняються принципово. Тому ми зняли апарати поруч. Скільки людей стільки й думок. Комусь подобається гладенький корпус, до якого не «липне» пил, кому-то навпаки більше підійде непомітний чорний з приємною шорсткістю.

А ось про технічні характеристики не скажеш, що різниця не велика, хоча як було написано вище - практично це виливається в півступеня (а що таке півступеня для фотографа?). Відзначимо, що «любителі» можуть істотно розширити функціональність «старої» моделі 300D за рахунок альтернативної прошивки . Тоді і вбудований спалах стане керованою і призначені для користувача функції з'являться. Але проблема управління Експозамір стосується і автофокусом альтернативної прошивкою, на жаль, не вирішена.

Основні функціональні відмінності:

Canon EOS 350D

Canon EOS 300D

сенсор

8 Мп
22,2 × 14,8 мм

6,3 Мп
22,7 × 15,1 мм

процесор

DIGIC II

DIGIC

серійний режим

до 3 к / с,
до 14 кадрів JPEG
до 5-6 RAW

до 2,5 к / с,
до 4 кадрів JPEG
до 4 RAW

RAW

.CR2
дубль JPEG записується окремо

.CRV
дубль JPEG в файлі RAW, витягується спеціальним додатком

вибір режиму автофокусу

да

немає

вибір режиму визначення експозиції

довільний вибір матричного, часткового і центрально-зваженого виміру

в творчих режимах можливо переключення в частковий і центрально-зважений вимір при переході в режим фіксації експопараметрів

автоматика спалаху

E-TTLII,
можлива експокомпенсації ± 2 EV
синхронізації «по першій» / «другий» шторкою

E-TTL, експокомпенсації неможлива
(Тобто з альтернативної прошивкою)

призначені для користувача настройки і настроюються кнопки

є

немає (є з альтернативної прошивкою)

ч / б режим, вилка балансу білого, фільтри

є

немає

елемент живлення

NB-2LH,
7,4 В, 720 мА · год

BP-511/512,
7,4 В, 1100 мА · год

інтерфейс

USB 2.0 Hi-speed

USB 1.1

розмір, мм

126,5 × 94,2 × 64

142 × 99 × 72,4

вага, г

485

560

В меню Canon 350D є розділ налаштувань: програмування кнопки SET (центральна кнопка мультиперемикача), включення / вимикання придушення шуму, витримка при зйомці зі спалахом в режимі пріоритету діафрагми ( «авто» без урахування освітлення спалаху або 1/200 с), комбінації фіксації експозиції і фокусування, включення / вимикання підсвічування фокусування, вибір «кроку» корекції експозиції, попередній підйом дзеркала, E-TTL II, синхронізація спалаху. Є російську мову інтерфейсу. Серед інших корисних функцій і можливостей: чорно-білі знімки і цифрові світлофільтри, точне підстроювання балансу білого за шкалою синій-янтарний і малиновий-зелений в межах 19 ступенів, брекетінг балансу білого (± 3 ступені).Багато в чому, крім ємності батареї явний прогрес. Та й менші батареї не проблема - з процесором DIGIC II камера може зняти приблизно таку саму кількість кадрів, що і 300D, як запевняє виробник. Але для тих, у кого це не перша камера Canon - інша батарея невелике засмучення, а для фірми - додатковий прибуток.Інтерфейси: відео, дистанційне керування, USB 2.

вимірювання

Дозвіл

У дзеркальній камері дозвіл багато в чому визначається змінним об'єктивом. Проте, світу хороший об'єкт, щоб оцінити і матрицю, зокрема такий ефект, як вплив дифракції на вирішенні при діафрагмуванні. Далі наведені фрагменти 1: 1 центру кадру і правого верхнього краю кадру при зйомці з об'єктивом Canon EF 18-55 мм (ETTL II), яким камера комплектується. Всі фрагменти зняті при f = 47 мм, верхній фрагмент в режимі ручного фокусування, інші в режимі автоматичного фокусування.


«Оптимальна» діафрагма, при якій центр різкий, а глибини фокуса досить для того щоб і край був різким - f / 8-f / 11.

Тим, у кого Canon 300D, напевно, все ж цікаво, велике чи перевага в 8 Мп Canon 350D. За допомогою одного і того ж об'єктива (з комплекту EOS 350D) з одного місця при одному фокусній відстані знімалася світу. Далі кадр Canon 300D масштабувати до 8 Мп. Фрагменти світ для центру і правого верхнього краю кадру (для EOS 300D, повернуть дзеркально) для простоти порівняння зведені на одному зображенні. Фокусування ручна, так як автофокус не завжди стабільно спрацьовує на порівняно маленькій світі.


При діафрагмах менших f / 8-f / 11 різниця в дозволі не велика. При більш відкритих діафрагмах різниця більше, але визначається вона в основному помилкою ручного фокусування - наводити вручну різкість по «чистому» склу Canon 300D і 350D не просто навіть з збільшує окулярної насадкою.

Подібне ж порівняння було проведено і з об'єктивом Индустар 61л / З-МС:

Як це не сумно, але цифрові дзеркалки (по крайней мере, дві розглянуті) не призначені для використання в режимі ручного фокусу. Навіть з окулярної збільшувальною насадкою навести на «світу» і отримати точне попадання при повністю відкритій діафрагмі (навіть f / 5,6 зі штатним об'єктивом) практично неможливо. Матування екрану обох Canon не розраховане на таку задачу. Тому світлосильна оптика для них обов'язково повинна бути автофокусної. Якщо ви переходите в ручний фокус на діафрагмах до f / 8 то говорити про відмінності в мегапикселях просто безглуздо.

шум

Для оцінки «шумності» матриць камер у всьому можливому діапазоні чутливості знімалася карта Kodak Q13. Зйомка проводилася в RAW при освітленні галогенними лампами розжарювання для коротких витримок і лампою денного світла для довгих. Обробка проводилася в фірмовому редакторі Canon DPP 1.6.1 з «завданням» сірої «точки» по сірому полю шкали Kodak.


Фрагменти шкали Kodak Q13, збільшені вдвічі в HTML. Для порівняння фрагменти наведені по черзі для Canon EOS 350D і 300D. Різниця не на користь 300D помітна тільки при iso 1600, а при довгих витримках картинка 300D навіть чистіше.

швидкість

Оцінка скорострільності проводилася в режимі ручного експозиції з витримкою 1/1000 на карту пам'яті CF Kingston 256 МБ. Наведемо запис спрацьовувань затвора:


Зйомка в JPEG найкращої якості і найбільшого дозволу, зліва 300D, праворуч 350D, час на шкалі в секундах.Зйомка в RAW, зліва 300D, праворуч 350D, час на шкалі в секундах.

Під час знімання в JPEG різниця між камерами принципова - фактично в довгій серії на один кадр 300D доводиться 3-4 кадри 350D. А в RAW переваги 350D не так очевідни.Программное забезпечення

Камера комплектується програмним забезпеченням: Digital Photo Professional RAW, Canon ZoomBrowser EX 5.1, Remote Shooting (модуль управління зйомкою з комп'ютера), ImageBrowser 5.1, PhotoStitch (програма для створення панорам), ArcSoft PhotoStudio (редактор зображень). Перетворити RAW в форматі JPEG або TIFF можна як за допомогою Canon ZoomBrowser, так і Digital Photo Professional RAW (Canon DPP). Canon DPP дозволяє обробляти як окремі файли, так і «пакети», дозволяє зберігати і потім застосовувати «рецепти» налаштувань, має окремі вікна для обробки файлу як RAW і як RGB з кривими і гістограмами. На відміну від конвертора Adobe RAW програма Digital Photo Professional не намагається вгадати кольору там, де в одному з каналів інформація виходить за «255», тому яскраві об'єкти (відблиски, Сонце в кадрі) не виглядають райдужними.
фотографії:


Першою цифровий зеркалке з ціною меншою умовного бар'єру в 1000 usd можна було багато чого пробачити. Але все ж «комерційне» обмеження функціональності було занадто явним. Вдалі схожі камери конкурентів і альтернативні прошивки, схоже, змінили погляд компанії на стан речей. І ось тепер в тому ж класі «до 1000» вже 8 Мп швидкісна і «повнофункціональна» камера. Тим, хто чекав «справжню» зеркалку за розумні гроші потрібно придивитися саме до неї. Навряд чи в цьому класі камер (порівняно недорогих дзеркальних цифрових) можна зробити щось принципово краще.

Технічні характеристики:

 • Сенсор: КМОП 8,2 / 8,0 Мп 22,2 × 14,8 мм, кадр 3456 × 2304;
 • Оптика: EF / EF-S, збільшення фокусної відстані 1,6х;
 • Фокусування: 7-точкова система автофокусування TTL-CT-SIR, предіктивне режим, покадрова автофокусування (One Shot), що стежить (AI Servo), автоматичний вибір One Shot-AI Servo (AI Focus), автоматичний / ручний вибір точки фокусування, підсвічування - спалахом;
 • Визначення експозиції: TTL, 35 зон (зв'язаний з будь-якою точкою автофокусування), частковий (близько 9% площі видошукача), центрально-зважений;
 • Чутливість (екв. ISO): 100, 200, 400, 800, 1600;
 • Експозиційні режими: P / Av / Tv / M, портрет, пейзаж, зйомка з близької відстані, спорт, нічний портрет, «вимкнення», контроль глибини різкості, компенсація експозиції ± 2 EV, брекетінг ± 2 EV;
 • Затвор: 30-1 / 4000 с, «В»;
 • Баланс білого: авто, по мішені, шість установок, корекція, брекетінг;
 • Постобработка: sRGB, Adobe RGB, три групи призначених для користувача параметрів і стандартні настройки JPEG (тон, насиченість, різкість, контраст), монохромний режим, фільтри;
 • Видошукач: 95% по горизонталі / вертикалі, збільшення 0,8 х, винесена окулярна точка 21 мм, діоптрійна корекція, пентапрізма, незмінний екран фокусування, контроль глибини різкості;
 • Дисплей: 1,8 "TFT, 115 000 точок;
 • Спалах: в.ч. 13 (ISO 100), примусово включена / відключена, зменшення ефекту «червоних очей», гарячий башмак E-TTLII, синхронізація 1/200 с, компенсація ± 2 EV;
 • Формати зображення: RAW / JPEG Exif 2.21, DPOF;
 • Змінна пам'ять: CompactFlash Type I / II;
 • Інтерфейси: USB 2.0 Hi-Speed, PAL / NTSC.

А що таке півступеня для фотографа?