Онлайн конференція «Хмарні обчислення: просто про складне»

Фото: BFM.ru

Костянтин, 2 червня, 11:49
Микола, добрий день.
Чув про такий проект Microsoft в хмарних вичічісленіях як Azure. Чи не могли б трохи докладніше розповісти про цей проект? Наскільки вона зараз доступна для російських компаній? Які переваги є у цієї платформи для використання в бізнес проектах (в першу чергу цікавить малий і середній бізнес)? Завчасно дякую за відповідь.

- Windows Azure - це наша платформа для створення і використання хмарних додатків. Azure - це платформа в першу чергу для розробників, де вони зможуть створювати і розміщувати свої програми вже для вас, для споживачів їх товарів. Її неможливо купити в коробці, це послуга з розміщення ваших додатків в наших центрах обробки даних. Є вже досить багато розробників, в т.ч. з Росії, які роблять свої системи в Azure. Прямі продажі Windows Azure поки не почалися, але платформа доступна всім бажаючим через нашого партнера, компанію Softline, за адресою azure.softline.ru всі бажаючі можуть купити цю послугу.

Іван, 2 червня, 12:37
Що ви можете сказати про поточний ринку SaaS / PaaS в Росії?

- Ринок SaaS в Росії можна назвати активно розвиваються. З'являються нові сервіс-провайдери і нові сервіси. Замовники з інтересом пробують і набувають сервіси.

Однак широкого споживання ІТ в моделі SaaS в Росії поки не спостерігається. Це пов'язано з тим, що концепція хмари ще досить нова. А, як відомо, все нове викликає побоювання у більшості людей - це психологічна особливість людини. Більшість чекає, поки нововведення випробують інші. І це абсолютно нормально.

Досить багато поки невирішених питань, пов'язаних з регламентуванням і стандартизацією хмарних сервісів. У користувачів виникають питання про збереження і безпеки даних, що знаходяться в хмарі. Всі ці питання необхідно вирішувати, і Майкрософт пропонує свої відповіді на гострі питання безпеки даних в хмарі. Практично всі лідери ІТ ринку активно рухаються в хмару, тому, думаю, ці питання будуть вирішені найближчим часом. 20 квітня ми оголосили про те, що в 2011 році запустимо SaaS пропозицію від Microsoft - Office 365. Office 365 - це хмарна версія наших найпопулярніших інструментів по спільній роботі, комунікацій і в цілому по бізнес-продуктивності - Office, SharePoint, Exchange і Lync . Office 365 підходить для організацій будь-якого розміру.

Семен, 2 червня, 12:40
Розкажіть, будь ласка, про недоліки хмарної моделі.

- У хмарної моделі немає очевидних недоліків, інакше вона б не отримала такого поширення. Хмарна модель народилася як відповідь на недоліки існуючих підходів до побудови ІТ-систем. Однак вона має деякі новими особливостями, які можуть бути незвичними і сприйматися з обережністю. Наприклад, проблема місця зберігання даних - клієнти можуть задатися питанням, чому я повинен розміщувати свої дані у віддалених центрах обробки даних, як буде забезпечуватися їх безпеку, і чим це краще зберігання на локальному сервері. У нас є відповіді на ці питання, відвідайте www.microsoft.ru/cloud

С.Н, 2 червня, 17:55
Читав багато позитивних відгуків про "хмари", а назвіть мінуси ... Вартість обслуговування? Залежність від інтернет-провайдера?

- У світі немає нічого досконалого, тому і у хмарної моделі можна знайти недоліки. :) Універсальних моделей, які підходять для всіх категорій користувачів і вирішення будь-яких завдань, не буває. У кожної є плюси і мінуси. Наскільки плюси переважують мінуси, залежить від кожної конкретної ситуації.

Щоб уникнути розчарування в хмарі, необхідно аналізувати і адекватно оцінювати, в який з типів хмар - приватна, суспільне становище і т.п. - підходить для вирішення саме вашої задачі, і в якій мірі. Тобто усвідомлено підходити до вибору. У деяких випадках через особливих вимог до ІТ використання, наприклад, публічного хмари неможливо, тоді як побудова приватного хмари може стати виходом. До речі, для ефективної роботи приватного хмари наявність широкосмугового доступу необов'язково.

Що стосується економічної ефективності використання хмари (а саме так я розумію питання про вартість обслуговування), то все залежить від конкретної компанії і її конкретних завдань. Досвід наших клієнтів говорить про те, що це вигідно. Наприклад, компанія GlaxoSmithKline, яка перейшла на Office 365 - хмарні онлайн сервіси від Microsoft, - вважає, що завдяки цьому операційні витрати будуть нижчими на 30%. А компанія Siemens вважає, що використання рішення по доставці ПО на базі Windows Azure в 10 разів дешевше, ніж попереднього рішення компанії.

Також при використанні публічного хмари потрібен стабільний і надійний широкосмуговий доступ в Інтернет. Звичайно, сьогодні це може стати певного роду складністю, особливо в регіонах. Однак я впевнений, що зусилля, що вживаються нашим урядом в цій області, з одного боку, і серйозні плани найбільших російських операторів - з іншого, змінять ситуацію в найближчому майбутньому.

Олексій, 2 червня, 12:41
Якщо брати в рассчет проект середньої руки, якому, в принципі, вистачає ресурсів звичайного виділеного сервера - чи має сенс переводити його в хмару? Наскільки це може бути дорожче?

- Все залежить від того, що і як ви вважаєте. :) Якщо до вартості сервера ви додасте витрати на його утримання і обслуговування, а також врахуєте вимоги до якості його роботи - безперебійність, продуктивність, безпеку і т.д., - то можна з високою ймовірністю стверджувати, що в хмарі ви отримаєте сервіс більш високої якості за меншою ціною. Але, як я вже говорив, треба аналізувати кожен конкретний випадок.

Оскільки однією з найважливіших рис хмари є еластичність, відпадає необхідність тримати і обслуговувати обчислювальні потужності «про запас», підстраховуючись на випадок пікових навантажень. Наприклад, у багатьох компаніях закуплений спеціальний сервер, який використовується тільки 4 рази на рік, коли складається бухгалтерська звітність. На сьогоднішній день, за різними оцінками, до 60% ІТ ресурсів компаній куплені для обслуговування пікових навантажень і більшу частину часу простоюють. Хмара дозволяє безболісно збільшувати споживану потужність в десятки і навіть сотні разів.

Перевага хмари в еластичності. Навантаження на ваш сервер, або на вашу систему може бути нерівномірна. Наприклад, піки завантаження бухгалтерських систем припадають на період фінансової звітності. Якщо ви не використовуєте хмарну модель, то повинні купити потужність, достатню для найвищої завантаження, навіть якщо вона трапляється 1 день в році або рідше, інакше ваша система буде просто непрацездатна. У випадку з хмарою у вас є можливість купити ресурс саме на той період часу, коли він вам потрібен. Хмара особливо ефективно, коли ви маєте систему з непостійною завантаженням.

Михайло, 2 червня, 12:46
Микола, здрастуйте! У мене зараз є ідея з товаришами під конкретний проект використовувати кластер для рендеринга. Чи може використання хмари бути вигідніше просто оренди рендер-ферми і за якими показниками?

- Все залежить від того, як і які програми для рендеринга Ви використовуєте, тобто це дуже конкретне питання, для правильної відповіді треба знати набагато більше деталей, але в загальному, так - так теж може виявитися.

Леонід, 2 червня, 13:15
Мене як керівника невеликої компанії цікавить питання - якщо сукупне споживання ресурсів в "хмарах" виявиться дорожче, ніж свій системний адміністратор і своя серверна? А як я можу це передбачити? А якщо це виявиться раптово, в середині робочого процесу, в момент розвитку компанії? А якщо ми потрапимо на великі гроші пост фактум? Крім загальних побоювань є конкретне запитання: як ми можемо передбачити споживання ресурсів наших серверів? Дякуємо.

- Якщо компанія розвивається і росте, то вам в будь-якому випадку буде потрібно вкладати і в ІТ, незалежно від моделі споживання. Збільшення кількості робочих місць, кількості угод, обсягу інформації, що аналізується зажадає нових ІТ ресурсів, не має значення, чи розташовані вони у вас в серверній або використовуються з хмари.

Але це природно, що, коли ми говоримо про нові сценарії оплати, у нас можуть виникнути побоювання, про які ви пишете. Це багатьох турбує, так як лише у невеликої кількості компаній в Росії є досвід використання хмарних технологій. Це схоже на сумніви, які нас охоплюють при постановці лічильника по споживанню води. Багато хто думає: «Що буде, якщо трапиться витік, а я зауважу її тільки через кілька місяців? Скільки мені доведеться платити? »У випадку з водопроводом нам простіше зрозуміти, що робити. Думаю, поступово це розуміння прийде і в ситуації використання хмарної моделі - адже ми тільки на самому початку шляху.

Якщо ми говоримо про споживання прикладних сервісів, наприклад такого сервісу, як Office 365 від Microsoft, то щомісячна оплата за нього фіксована, і ви не можете опинитися в ситуації «понад споживання» як би ви не старалися.

Складні залежності ціни від спожитих ресурсів можуть виникнути в разі якщо споживачем є програміст. Але він як фахівець швидко навчиться адекватно оцінювати необхідні ресурси, а ми будемо допомагати йому в цьому.

Що робити, якщо економіка стане негативною в середині шляху? Думаю, перш за все, перевірити, чи коректно проведені порівняння, чи всі ви врахували в розрахунках. Адже крім витрат на покупку, розгортання і підтримку програмного та апаратного забезпечення, на мій погляд, необхідно враховувати й інші фактори. Наприклад, ефективність, економію на телефонних переговорах і відрядженнях, можливість роботи співробітників, незалежно від їх місцезнаходження і з будь-яких пристроїв, які стають можливими завдяки хмарі. Як я вже говорив, досвід наших клієнтів говорить, що споживання ІТ по хмарної моделі економічно ефективно. Причому, це відзначають як великі корпорації, так і невеликі компанії.

Леонід, 2 червня, 13:32
Микола, добрий день.
Наскільки я знаю, плата за одному з ключових проектів Microsoft Clouds - Azure планується стягувати з тимчасової моделі (машинним часом) .Як тільки ми розгорнули свій додаток - включається лічильник, на свідчення якого не впливає те, наскільки сильно ваше додаток навантажує сервер. За місяць роботи в будь-якому випадку доведеться викласти близько 90 доларів + плата за трафік і зберігання даних. Якщо порівнювати цю модель з найближчим аналогом від Google - Google App Engine, то там плата стягується за процесорний час (CPU Time). Чим менше ваш додаток навантажує сервер, тим менше потрібно буде платити. Чи не багато сервісів вимагають більше 20% процесорного часу (особливо в нічний час). Багато моїх сайти, приміром, не витрачають і 5-10% процесорного часу (а вночі ще менше). Виходить, що для більшості сервісів цінова політика Windows Azure буде в десятки разів більше збитковою, ніж цінова політика Google AppEngine. За нашими оцінками, для нашої компанії зміст сайтів на платформі Windows Azure буде коштувати приблизно в 20-50 разів дорожче, ніж на платформі Google AppEngine.
Згоден з тим, що ціна за Windows платформу повинна бути вище. Але не в 20-50 разів ...

- Дякую за розгорнутий питання. І за твердження, що Windows платформа може бути дорожче, ніж пропозиції конкурентів.

Ми дуже уважно стежимо за кон'юнктурою ринку і вважаємо, що при підрахунку коректних прикладів наші ціни цілком конкурентоспроможні. На мій погляд, ви не зовсім коректно провели порівняння. Я б рекомендував вам більш точно вивчити ціноутворення як Windows Azure, так і інших хмарних постачальників. Можу порекомендувати статті або виступу Девіда Чаппелль, ви їх можете знайти в матеріалах нашої конференції Платформа.

Крім того, хотілося б відзначити, що якщо раніше роль архітектора програмного забезпечення була дуже помітна, то тепер вона стає дуже видимою. Правильно спроектоване додаток, додаток з правильною архітектурою, може споживати в рази менші ресурси. І це буде впливати на економіку бізнесу, який використовує такий додаток.

І останній аргумент, який необхідно взяти до уваги, це вартість розробки програми, яку теж необхідно оцінювати для різних платформ.

Ігор, 2 червня, 13:54
Привіт, Микола.
Не так давно британська телеком компанія Movirtu запропонувала своїм користувачам формат телефонного зв'язку, смс повідомлень голосової пошти та ін. В форматі клаудс. І наскільки мені відомо, подібне рішення дозволило значно знизити вартість їх послуг. Наскільки можливе застосування подібної технології у нас в країні в найближчому майбутньому? Ведете ви подібні переговори з кимось із представників мобільних мереж? Дякуємо

- Думаю, що питання виходу на ринок з пропозиціями хмарної телефонного зв'язку повинні вирішувати телеком оператори. Ми з ними подібних переговорів не ведемо.

Валерій, 2 червня, 14:09
Скажіть будь ласка, наскільки адекватно здійснюється синхронізація проектів в Сlouds (наприклад Microsoft) і традиційних систем (наприклад crm від 1С)? І ще питання - наскільки болючим для компанії може виявитися процес зворотного переходу з хмари? Дякуємо.

- Це два дуже різних питання.

Хмарна платформа Windows Azure і наші хмарні послуги Office 365 продовжили нашу загальну стратегію на интероперабельность. Все програмне забезпечення та послуги, які ми робимо, підтримують існуючі стандарти. Крім того, ми активно беремо участь в розробці нових стандартів і в роботі спільноти в цьому напрямку. Також ми відкриваємо доступ до своїх внутрішніх технологій, необхідних для взаємодії з нашими продуктами на недискримінаційній основі.

Ці принципи, які ми публічно пообіцяли дотримуватися, принципи інтероперабельності, дозволяють нам створювати і інтероперабельні хмарні послуги в тому числі, які будуть добре сумісні з більшістю існуючого програмного забезпечення. Причому це буде сумісність як на рівні взаємодії, так і на рівні форматів даних та на рівні даних про користувачів та їхні повноваження.

А друге питання про вихід із хмари. Microsoft досить унікальний постачальник: практично всі наші продукти мають свій хмарний аналог. Таким чином, ви можете вибирати: встановлювати їх у себе в офісі, будувати свій власний приватний хмара, використовувати їх із хмари або за змішаною моделі. Таким чином, перехід від однієї моделі споживання до іншої буде максимально полегшений.

Tanchik17, 2 червня, 17:48
Привіт, прочитала опис стало дуже цікаво, але все одно трохи незрозуміло. Микола, а Ви можете на пальцях, ну як для блондинки, пояснити, що такий хмарний сервіс, навіщо він потрібен?
Буду дуже вдячна! Дякуємо!

- Спробую :). Тим більше, що блондинки, швидше за все, добре знайомі з хмарними сервісами. :) У вас напевно є особиста електронна пошта на mail.ru, yandex.ru або hotmail.com. ви не встановлюєте поштову програму на свій комп'ютер, а користуєтеся поштою через інтернет-браузер. Там же в інтернеті і зберігаються всі ваші листи. Це і є хмарний сервіс для приватних користувачів. В даному випадку він надається вам безкоштовно (його оплачує рекламодавець, точно так же, як в класичній моделі телебачення). У загальному випадку, «хмара» - це використання вами якихось ресурсів, які вам не належать.

Хмарні сервіси, які ми обговорюємо в цій дискусії, призначені для організацій. Скажімо, у вас в компанії використовується пошта Microsoft Exchange. До появи хмарних технологій, програму було необхідно встановити на комп'ютери і сервер у вас в організації, налаштувати і підтримувати. Тепер її можна використовувати як послугу з хмари за допомогою Office 365. Це дуже схоже на те, як ви користуєтеся своєю особистою поштою, проте в ній збережеться весь функціонал Microsoft Exchange. При цьому немає необхідності її налаштовувати і підтримувати - все це зробить постачальник послуги. Крім того, оплата такої послуги проводиться щомісячно, тобто капітальні вкладення грошей не потрібні.

Переваги очевидні: ви можете зосередитися на своїй основній діяльності, не відволікаючись на ІТ, використовуючи ІТ як готову послугу.

Ілля, 3 червня, 10:19
Микола, добрий день!
Розкажіть, які переваги надає використання хмарних сервісів для невеликої організації на 20 - 30 співробітників? І наскільки безпечно зберігати там комерційну інформацію?

- Для невеликої організації, перш за все, необхідно відзначити наступні переваги:

  1. Підвищення ефективності витрат на ІТ

a. Оплата за фактом використання
b. Мінімізація або відсутність капітальних витрат на ІТ
c. Швидке підключення додаткових користувачів і нових рішень / сервісів

2. Можливість використовувати новітні ІТ рішення, які раніше були занадто дорогими для невеликої компанії

3. Можливість сконцентруватися на своєму основному бізнесі, а ІТ доручити фахівцям

Серйозні сервіс-провайдери - це компании, в якіх, як правило, організована серйозна адміністративна и технологічна база для захисту Даних и информации КЛІЄНТІВ, - часто більш продумана, чем в ІТ департаментах невеликих и Середніх компаний. Відносини з сервіс-провайдерами зазвичай регламентуються набором документів, таких як, Договір про надання сервісів, Угода про нерозголошення (NDA), угода про рівень сервісу (SLA) і ін., Які описують відповідальність сервіс-провайдера.

Артем, 3 червня, 10:28
Доброго дня. Микола, у нас в Росії вже є компанії використовують "хмари" в якості основного інструменту ведення бізнесу? Мене цікавить як постачальники, так і споживачі цих послуг. Цікаво було б вивчити досвід їх використання.

- Оскільки хмари тільки приходять в Росію, напевно, знайти компанію, повністю перейшла на використання ІТ по хмарної моделі буде важко. Тому найкращим прикладом буде наш власний. Два з половиною роки тому корпорація Microsoft взяла курс на переклад додатків в «хмару». Це сталося ще до того, як ми розгорнули свій власний «хмарний» сервіс. Протягом найближчих трьох років 80% додатків, які ми використовуємо, буде працювати за цим принципом. Решта 20%, які в «хмару» вона не перейшла, будуть поступово виведені з використання. Тобто, можна сказати, що ми плануємо в досить короткі терміни на 100% перевести всю свою інфраструктуру в «хмару». Процес по переводу додатків в хмару вже активно йде в усьому світі, і в Росії в тому числі.

Олексій Володимирович, 3 червня, 14:52
Микола здрастуйте.
Скажіть будь ласка - наскільки впровадження Clouds в компанії дозволяє підвищити продуктивність праці та ефективність співробітників? Може бути Ви зможе привести якийсь конкретний приклад впровадження серед Ваших партнерів?
дякую

- Безумовно, споживання ІТ по хмарної моделі позитивно впливає на продуктивність праці і ефективність співробітників. По-перше, коли ІТ надається як стандартний сервіс, керівництво компанії може зосередитися на своєму основному бізнесі, не відволікаючись на ІТ. По-друге, використання хмари по моделі SaaS дозволяє використовувати останні версії програмних продуктів, які покликані підвищити ефективність діяльності компанії. По-третє, хмара дозволяє співробітникам працювати не тільки в офісі, а й віддалено, причому з різних пристроїв. Всупереч розхожій думці, це дійсно підвищує продуктивність праці. Згідно з дослідженнями, коли співробітник має можливість гнучко будувати свій робочий графік, він працює в середньому на 15-20% більше, ніж той, хто зобов'язаний відвідувати офіс щодня в певні години. Я як президент Microsoft знаю це на власному досвіді і на досвіді моїх колег.

Що стосується конкретних прикладів, то розповім про досвід чеського відділення Nokia, торгові представники якого багато часу витрачали на поїздки, на внутрішні зустрічі. Щоб збільшити час на спілкування з клієнтами, було прийнято рішення дати їм доступ до електронної пошти, календаря та бізнес-документам. Для цього почали використовувати хмарні сервіси Microsoft Office 365, доступні через інтернет браузер. В результаті продуктивність зросла на 20%, а витрати на користування електронною поштою впали на 50%. Але що ще важливіше - покращилася якість спільної роботи. Тепер співробітники можуть працювати з потрібними даними і людьми в будь-який момент і незалежно від того, де вони знаходяться.

Ще приклад - мережа кав'ярень Starbucks.
Щоденні процеси управління бізнесом в кав'ярнях мережі були дуже трудомісткими, вимагали масу ручних операцій і паперової роботи. Компанія перевела всі кафе на Office 365. Хмарні сервіси від Microsoft, доступні через інтернет браузер, не тільки істотно полегшили роботу співробітників, але і забезпечили безпечний обмін даними між кав'ярнями і головним офісом компанії. Це значно спростило управління логістикою. Тепер співробітники по всьому світу можуть оперативно зробити замовлення на необхідні продукти, а також обмінюватися досвідом і ділитися інформацією про нові рецепти.

Що стосується Росії, то компанія «Організація часу» почала використовувати пошту бізнес-класу на базі Microsoft Exchange Server із хмари і відразу ж зазначила підвищення продуктивності і ефективності на всіх рівнях - як в офісі, так і при віддаленій роботі.

Віктор, 3 червня, 15:14
Микола, зараз дуже багато говорять і пишуть про хмарні обчислення, але дуже мало конкретних прикладів їх впровадження, і не дуже зрозуміло як це реально функціонує, як реально дозволяє скорочувати витрати. Наведіть будь ласка кілька конкретних прикладів впровадження. Для мене, як для керівника, який завжди зацікавлений в скороченні витрат це цікаво і важливо. Дякуємо.

- Ви маєте рацію, оскільки хмара тільки приходить в Росію, то і прикладів мало. Тому буду спиратися на міжнародний досвід. Безумовно, обсяг скорочення витрат дуже сильно залежить від специфіки вашої компанії і завдань, які необхідно вирішувати. Я вже наводив приклади вище, але готовий привести ще.

Американська біотехнологічна фірма Arzeda за допомогою комп'ютерного моделювання конструює неіснуючі в природі штучні ферменти для будь-яких хімічних реакцій. Дана методика вимагає високих обчислювальних потужностей. 250 000 долл. США - вартість повноцінної інфраструктури, здатної впоратися з бізнес-завданнями компанії, - не по кишені невеликій фірмі зі штатом 4 людини. Використання хмарної операційної системи Windows Azure, що забезпечує зберігання даних, масштабованість, потужні обчислювальні середовища, розміщені в центрі обробки даних Microsoft, дозволило фірмі уникнути великих витрат - тепер компанія платить близько 13% від вартості створення нової інфраструктури, а також позбавити персонал від необхідності підлаштовувати і адаптувати ІТ-процеси під свої професійні завдання.

Маріїнський театр організував регулярні трансляції своїх вистав по всьому світу через інтернет. Особливо популярні постановки можуть збирати сотні тисяч глядачів, і театру довелося б тримати серйозний парк серверів, щоб забезпечити стабільну трансляцію під час таких пікових навантажень. Було прийнято рішення використовувати Windows Azure. Завдяки Windows Azure, хмарної операційної системи від Microsoft, театр може протягом години організувати трансляцію на величезну аудиторію.

Швидкий розвиток бізнесу групи компаній «Зв'язковий», і, як наслідок, зростання попиту на ІТ-сервіси, вимагали постійних закупівель серверів. Це збільшувало капітальні витрати на IT і ускладнювало адміністрування серверного парку. Було прийнято рішення побудувати приватний хмара на базі Microsoft Hyper-V Cloud. У хмарну середу були переведені система управління бізнесом і інші прикладні рішення. Завдяки цьому вдалося заощадити на закупівлю і експлуатації нових серверів, вивільнити трудові ресурси ІТ-відділу і підвищити ефективність роботи його співробітників. Також на 15% було знижено споживання електроенергії серверами, а час їх простоїв скоротилися на 30%.

Борис, 3 червня, 16:12
Добрий день.
MS по хмарної моделі вже пропонує (правда, на скільки знаю, тільки в версії beta), офісні додатки. Чи плануєте ви використовувати цю ж модель для інших своїх продуктів? Цікавлюся, зокрема, MS CRM і MS NAV. Якщо плануєте, то коли і які саме бізнес-продукти для просування через хмари? За якою схемою буде організовано цей поступ - як і з «Азур» - через російських партнерів Microsoft або можливі інші варіанти?

- Microsoft Dynamics вже досить давно і успішно просуває і CRM, і ERP по хмарної моделі
в режим партнерського хостингу. Багато наші російські партнери - сервіс-провайдери, такі, як, наприклад, компанії Infobox, Parking.ru, Розрахунковий Центр Практик і ін., Пропонують CRM і ERP від ​​Microsoft з хмари.

У США - CRM онлайн надається і безпосередньо від Microsoft. Згодом така модель буде організована і по ERP - так, наступна версія NAV 7 вже буде працювати на хмарної інфраструктурі - Windows Azure і SQL Azure.

Як і всі хмарні продукти Microsoft, ці сервіси поступово будуть виводитися і на російський ринок.

Роберт, 3 червня, 16:26
Хмари виглядають досить привабливим напрямком для інвестицій. В якому напрямку Ви порадили б працювати починаючої компанії / стартапу в області хмар - призначене для користувача ПО, легкі рішення для бізнес (бухгалтерське ПЗ, CRM, HR), важкі корпоративні рішення? Чи може Microsoft допомогти стартапам з консультаціями?

- Абсолютно вірно! Дослідження Gartner прогнозує, що вже в 2012 році близько 20% всіх компаній по всьому світу не матимуть власної ІТ інфраструктури - на зміну їй прийде «хмара». При цьому зростання буде відбуватися по всіх сегментах, і в 2014 світовий ринок хмарних обчислень виросте до 55 млрд. Доларів. Це прекрасна можливість як для великих гравців, так і стартапів! Звичайно, для молодої компанії досить важко відразу потрапити в сегменті важких корпоративних рішень, тому успішні приклади, які ми зараз спостерігаємо, відносяться до сегментів споживчого ринку та сектору малого та середнього бізнесу.

Ми активно працюємо з стартапами, як в рамках програми BizSpark, так і в рамках нашого Фонду посівного фінансування. Крім того, в цьому році ми проконсультували по хмарі кілька десятків російських компаній-розробників, серед яких значну частину становили стартапи.

Олег, 3 червня
Микола, у нашій компанії негативний досвід використання хмари. Ми працювали з однією з активно просуває свій сервіс компаній (не буду тут називати їх імені) протягом року. Нашим завданням було передача обчислень по обробці запитів до бази даних в моменти пікових навантажень. На жаль, з'ясувалося, що динамічне виділення ресурсів працює вкрай нестабільно. Таким чином ми були поставлені перед необхідністю для забезпечення стійкої роботи отримати в монопольне володіння досить велику потужність, що звело нанівець всі наші зусилля по економії ресурсів. Я чув, що ця проблема є спільною - по крайней мере, в Росії. Тобто практично, користь є тільки для дрібних фірм, які ніби ділять на кілька споживачів один пристрій ... Що Ви думаєте з цього приводу?

- Я думаю, що якщо ви укладаєте угоду з постачальником послуги, ви повинні дуже чітко розуміти який SLA вам пообіцяв постачальник в вашому договорі, і чи достатньо цього SLA для вашого бізнесу. Якщо SLA не витримується - то ви повинні домагатися виконання договору постачальником або змінювати постачальника послуги, можливо, варто подумати і про страхування таких ризиків, а якщо заявленого SLA недостатньо для вашого бізнесу, то це ваша помилка при плануванні своєї системи, і її необхідно виправляти, змінюючи вашу систему і т.д. Для постачальника хмарних послуг дуже важливим параметром є потужність його центрів обробки даних, і ви повинні розуміти, чи буде ваш постачальник послуг витримувати ваші пікові завантаження в будь-якому випадку - всі ці параметри обов'язково треба уточнити заздалегідь, тому що нехтування цим може призвести до глибокого розчарування і принести реальний шкоди бізнесу, як ми це бачимо в вашому прикладі. Крім цього, хмарні додатки необхідно спочатку проектувати c урахуванням можливостей і особливостей архітектури обраної хмарної платформи. Ми дуже детально розповідаємо про це в рамках навчання використанню нашої платформи Windows Azure, тому що часто спроби нічого не міняти і просто перенести всі в хмару можуть призводити до негативних результатів.

Ігор, 4 червня
Микола, добрий день!
Скажіть, на вашу думку скільки компаній на сьогоднішній день готові перейти на концепцію "хмарних обчислень"? Наскільки затребувана дана технологія у російських компаній? З досвіду моїх знайомих можу сказати, що технологія віртуалізації представляє величезний інтерес в плані забезпечення відмовостійкості інфраструктури, але я не бачу сенсу переходу на "хмари" для більшої частини компаній, оскільки з їх завданнями цілком можуть впоратися 2-3 далеко не топових сервера.

- Для російських компаній тема хмари все ще досить нова, проте, багато компаній активно цікавляться цією темою і пробують хмарні сервіси для себе. За результатами різних опитувань до 50% компаній малого і середнього бізнесу готові розглядати хмара, як модель використання ІТ. Велика кількість великих компаній також активно цікавляться хмарою, бачачи для себе значні переваги в даній моделі, пов'язані, перш за все, з більш ефективною організацією ІТ. «Хмарні сервіси» - більш широке поняття, ніж віртуалізація. Це нова модель використання, коли ІТ рішення споживаються у вигляді сервісів. При цьому ІТ рішення можуть бути найрізноманітніші, починаючи від корпоративної електронної пошти, закінчуючи ERP і CRM рішеннями.
Що стосується переходу в хмару компаній, з вирішенням завдань яких можуть впоратися 2-3 далеко не топових сервера, то я категорично не згоден, що це не має сенсу. Відповідно до проведених досліджень, малий бізнес відчуває серйозні проблеми з ІТ: 76% компаній втрачають 1 день і більше роботи в місяць з-за вірусів, що викликають втрату даних, 73% компаній втрачають 1 день і більше роботи в місяць через втрату даних через відсутності резервного копіювання (Worldwide Small Business Survey (Росія)). Більш того, 82% керівників компаній малого бізнесу вважають, що у великих компаній більше конкурентних переваг, так як вони мають більше можливостей використовувати надійні і сучасні ІТ рішення (Microsoft Small Business IT Study (Росія)). Хмара допоможе компаніям малого бізнесу впоратися з проблемами, а також підвищити конкурентоспроможність завдяки використанню інноваційних рішень.

Григорій. 3 червня. 23:18
Зараз йде багато розмов про хмарах і більшість бачать в них лише плюси, але як я можу бути впевнений, що важлива інформація не потрапить до чужих рук?
Коли дані зберігаються і обробляються на своїх серверах, в тому числі на приватному хмарі, із забезпеченням безпеки особливих проблем не виникає, але не всі можуть побудувати і обслуговувати персональне хмара. Які інструменти для контролю на захистом своєї інформації можуть надаватися кінцевому споживачеві при оренді сервісу у компанії-провайдера?

- Серйозні сервіс-провайдери - це, як правило, компанії, в яких організована серйозна адміністративна і технологічна база для захисту даних і інформації клієнтів. Найчастіше більш продумана, ніж в ІТ департаментах невеликих і середніх компаній. Відносини з сервіс-провайдерами зазвичай регламентуються набором документів, таких як Договір про надання сервісів, Угода про нерозголошення (NDA), угода про рівень сервісу (SLA) і ін., Які описують відповідальність сервіс-провайдера. Більш детальну інформацію про безпеку можна отримати у самих сервіс - провайдерів.

Павло, 3 червня, 22:52
Добрий день.
Микола, як ви вважаєте наскільки виправданий перехід на хмарні технології для компаній мають представництва в регіонах, адже часто доступ в інтернет залишає бажати кращого і коштує досить дорого.

- Інтернет для використання хмарних сервісів, безперечно, є критично важливим. І без наявності хорошого підключення до мережі Інтернет отримати переваги від використання хмари неможливо. Однак, на практиці у більшості компаній, що мають представництва в регіонах, доступ в Інтернет налагоджений на прийнятному рівні.
Крім того, ви можете побудувати свій приватний хмара, для використання якого наявність Інтернету не обов'язково.

Кирило, 3 червня, 21:23
Микола, як компанія Microsoft позиціонує себе щодо інших компаній-виробників "хмарного" програмного забезпечення? Які плюси у ваших рішень в порівнянні з рішеннями конкурентів?

- Наша компанія має повний спектр хмарних сервісів. Практично всі рішення Microsoft доступні як для установки і використання всередині компанії, так і для побудови приватних хмар, у вигляді хмарних сервісів. Будучи провідним постачальником ПО і провайдером хмарних сервісів одночасно, Microsoft комбінує досвід двох цих моделей організації і використання ІТ для удосконалення своїх продуктів і рішень. Також не секрет, що традиційно ПО Microsoft дуже широко використовується, інтерфейс рішень звичний, а оскільки він же збережений і в хмарних продуктах, користувачі зможуть швидко і комфортно почати працювати з хмарними сервісами від Microsoft. Це є дуже важливою перевагою.

Додати BFM.ru в Ваші джерела новин?

Чи не могли б трохи докладніше розповісти про цей проект?
Наскільки вона зараз доступна для російських компаній?
Які переваги є у цієї платформи для використання в бізнес проектах (в першу чергу цікавить малий і середній бізнес)?
Вартість обслуговування?
Залежність від інтернет-провайдера?
Наскільки це може бути дорожче?
Чи може використання хмари бути вигідніше просто оренди рендер-ферми і за якими показниками?
А як я можу це передбачити?
А якщо це виявиться раптово, в середині робочого процесу, в момент розвитку компанії?
А якщо ми потрапимо на великі гроші пост фактум?