Хмарні технології та рішення для бізнесу. Переваги використання, форми застосування і критерії вибір хмарного Цода

 1. Хмарні технології та рішення для бізнесу. Переваги використання, форми застосування і критерії вибір...
 2. Принцип роботи
 3. «Віртуальні» рішення для бізнесу
 4. Що день прийдешній нам готує?
 5. Хмарні технології та рішення для бізнесу. Переваги використання, форми застосування і критерії вибір...
 6. Що в «хмарі» тобі моєму, або переваги хмарних технологій
 7. Принцип роботи
 8. «Віртуальні» рішення для бізнесу
 9. Що день прийдешній нам готує?
 10. Хмарні технології та рішення для бізнесу. Переваги використання, форми застосування і критерії вибір...
 11. Що в «хмарі» тобі моєму, або переваги хмарних технологій
 12. Принцип роботи
 13. «Віртуальні» рішення для бізнесу
 14. Що день прийдешній нам готує?

Хмарні технології та рішення для бізнесу. Переваги використання, форми застосування і критерії вибір хмарного Цода

Захистіть бізнес від інформаційних ризиків:

 • конфіденційність корпоративних даних;
 • розмежування доступів;
 • управління паролями кожного співробітника.
Детальніше...


За даними компанії IDC, в сучасній Росії збільшення сегмента хмарних технологій випереджає загальносвітовий рівень. Середньорічний темп приросту складе понад 50% і до 2016 року обсяг ринку досягне 19 млрд руб. Хмарні технології привертають увагу і приватних підприємців, і великих холдингів.

Що ж конкретно може дати відхід бізнесу в «хмари» і в яких сферах дана технологія активно застосовується? Давайте разом заглянемо всередину «хмари»!

Хмарні технології надають користувачеві зручну віртуальне середовище для зберігання і обробки інформації, що об'єднує в собі апаратні засоби, програмне забезпечення, канали зв'язку, а також службу технічної підтримки. Зберігання інформації в «хмарі» при наявності виходу в Інтернет дає можливість доступу до неї з будь-якої точки планети практично з будь-якого пристрою. Зручність «хмар» вже встигли по достоїнству оцінити користувачі великих поштових сервісів - gmail.com, mail.ru, mail.yandex.ru. «Хмара» можна легко налаштувати відповідно до потреб, набуваючи додатковий простір для зберігання інформації або, навпаки, відмовляючись від надлишків. Робота з хмарними технологіями дозволяє оперативно реагувати на появу нових бізнес-завдань, знижує витрати і підвищує ефективність підприємств і їх підрозділів.

Такий підхід до роботи з інформацією може бути рекомендований як індивідуальним підприємцям і малому бізнесу, так і середньому і великому бізнесу: для будь-якого масштабу знайдеться оптимальна бізнес-модель. Невеликі компанії в першу чергу цікавляться сервісами бухгалтерії і пошти, додатками для обміну інформацією, відновлення і архівації файлів. Найбільш великим організаціям цікаві віртуальні сервери і послуги зв'язку, а також складний комплекс різних сервісів. Стартапи в сфері IT використовують хмарні технології, що дають їм можливість обслуговувати велику кількість клієнтів, які не інвестуючи в покупку дорого обчислювального обладнання.

Застосовувані засоби хмарної захисту забезпечують сьогодні високий рівень безпеки даних. За даними Росстату, 30,7% громадян, які користувалися в 2013 р державними і муніципальними послугами, отримували їх в електронному вигляді. Для потреб Електронного Уряду всередині країни була спроектована масштабна хмарна інфраструктура.

Топ-3 «хмарних» галузей Росії виглядає наступним чином:

 • 25% - IT і фінансові компанії;
 • 21% - ритейл;
 • 13% - телеком.

Що в «хмарі» тобі моєму, або переваги хмарних технологій

Цілий ряд переваг говорить про те, що варто розглянути можливість застосування хмарних технологій для вашого бізнесу:

 • Використання інтернет-сервісів без необхідності покупки серверів, мережевого обладнання, ДБЖ, кондиціонерів, ліцензованого програмного забезпечення. Не потрібно штатний IT-фахівець. Все це скорочує витрати на роботу з інформацією до 70%.
 • Підключення до хмарних сервісів може бути вироблено з будь-якого гаджета, що має вихід в Інтернет, і для цього не потрібно спеціальних знань в області IT.
 • Дані централізовані, що більш зручно, ніж інформація, розподілена по різним філіям і комп'ютерів.
 • Розширення (або скорочення) хмарного сервісу може бути реалізовано фахівцями компанії-провайдера за запитом клієнта протягом кількох хвилин. Також є можливість самостійно управляти об'ємом «хмари» через особистий кабінет на сайті оператора.
 • Хмарні сервіси проектуються з підвищеною безпекою і отказоустойчивостью і забезпечуються техподдержкой цілодобово.

Безпека хмарних технологій і рішень може бути підтверджена за допомогою сертифікації Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) Росії. Для отримання сертифікату продукти повинні бути визнані відповідними нормативами:

 • Вимоги до систем виявлення вторгнень (ФСТЕК Росії, 2011).
 • Вимоги до засобів антивірусного захисту (ФСТЕК Росії, 2012).
 • Засоби обчислювальної техніки. Міжмережеві екрани. Захист від несанкціонованого доступу до інформації. Показники захищеності від несанкціонованого доступу до інформації (Гостехкомиссией Росії, 1997).

Крім того, слід звертати увагу на сертифікацію центрів обробки даних по TIER. Це міжнародний сертифікат, що привласнює дата-центрам класи надійності від I до IV. Оптимальними за співвідношенням «ціна-безперебійність» є дата-центри III класу.

Принцип роботи

Хмарна IT-інфраструктура для бізнесу базується в дата-центрах, які для підвищення безпеки раніше часто розташовувалися за кордоном. Відбір персоналу в штат Цода проводиться так само ретельно, як в банківські структури. Клієнтська інформація зберігається на захищених від несанкціонованого доступу високонадійних носіях. Важливі дані в разі помилки користувачів можуть бути відновлені за рахунок спеціальної системи резервного копіювання. Рівень захисту персональних і конфіденційних даних такий, що багато провайдерів хмарних послуг не завжди знають, які програми розміщують в хмарі замовники.

Практично будь-який хмарний сервіс можна запустити в термін від декількох годин до двох днів. Для цього потрібно оформити заявку на сайті компанії-провайдера і внести передоплату. Після надходження грошей клієнту надається доступ до сервісів класів IaaS (Infrastructure-as-a-Service), SaaS (Software-as-a-Service), PaaS (Platform-as-a-Service).

«Віртуальні» рішення для бізнесу

Найбільшу популярність в даний час набули такі моделі хмарних технологій:

 • Оренда віртуального сервера (хмарний ЦОД). Дата-центр, побудований на хмарних технологіях, є сервери, диски і мережі, доступні через Інтернет або виділені канали зв'язку. Для замовника створюється портал самообслуговування, через який він зможе здійснювати управління ресурсами. Це дозволяє повністю контролювати всі розміщені в «хмарі» сервіси незалежно від провайдера послуг.
 • Віртуальний офіс. Робоче місце можна організувати, чи не прив'язуючи його до конкретного комп'ютера, - у віртуальному просторі. У «хмарі» відтворюється внутрішня мережа компанії, включаючи мережеві диски, загальні папки, програми-планувальники. Віртуальний офіс дозволяє повноцінно замінити стаціонарні робочі станції всюди, де є Інтернет.
 • Створення резервних копій. Можливість для приватного віртуального дата-центру, передбачена для того, щоб забезпечити збереження даних в надзвичайних випадках. Система резервного копіювання гнучко настроюється під поточний обсяг даних, що дозволяє скоротити часові і фінансові витрати.
 • Катастрофостійкість (DRaaS). Сервіс індивідуальних рішень по забезпеченню катастрофостійкості об'єднує кілька хмарних майданчиків з виходом на декількох операторів зв'язку. Безпека даних досягається шляхом перехресного резервного копіювання в автоматизованому або ручному режимі.
 • Гібридне «хмара». Це можливість підключити приватне «хмара» до публічної хмарної структурі провайдера, щоб розвантажити власні потужності в період високої ділової активності - наприклад, під час подання звітів. Все некритичні на даний момент процеси можуть бути перенесені в «хмару» провайдера, а потім повернуті назад. Це дозволяє істотно прискорити процеси у власному «хмарі».
 • Оренда додатків. Програмне забезпечення можна не купувати для установки на конкретний комп'ютер, а отримувати через Інтернет, сплативши користування на певний термін. При цьому замовнику гарантується цілодобова технічна та безпеку даних.
 • Віртуальний контакт-центр. Організація традиційного контакт-центру вимагає спеціального приміщення, обладнання робочих місць та оплати праці офісних співробітників. Віртуальний контакт-центр, організований за хмарної технології, дозволяє вивільнити значну кількість ресурсів і розгорнути роботу за два дні з моменту подачі заявки провайдеру.
 • Приватне «хмара». Це віртуальна інфраструктура, створена для кількох підрозділів однієї організації, її клієнтів і підрядників. Приватне «хмара» може бути шлюзом до загальнодоступного «хмарі», одночасно забезпечуючи використання постійно зростаючого набору послуг і зберігаючи важливі для конкретного бізнесу інформаційні системи «всередині».

Що день прийдешній нам готує?

Робити ставку на хмарні інформаційні технології, не уявляючи собі їх перспектив, було б легковажно. Що нам пророкують аналітики?

Уже відомо, що ринок хмарних технологій є одним з найбільш активно розвиваються в IT-сфері. Це автоматично означає падіння вартості подібних послуг і вдосконалення технічного і програмного забезпечення в самому найближчому майбутньому. Безпека і ефективність хмарних технологій стали практично загальновизнаними, вже йде опрацювання юридичних аспектів роботи хмарних систем і створення нових економічних моделей використання IT-послуг.

У світовій практиці тенденція до переходу бізнесу на хмарні технології вже склалася. Це питання, за даними компанії Symantec, обговорюється в 90% компаній. Багато російські організації в гонитві за стовідсотковим контролем над інформацією (як вони самі вважають) прагнуть тримати цінні ресурси строго при собі. Однак практика показує, що інфраструктура «хмари» стабільніше і безпечніше в порівнянні з інфраструктурами замовників. Це пояснюється більш високими витратами і рівнем знань, які потрібні для створення надійних дата-центрів. Чи не кожна велика компанія має в своєму розпорядженні подібними можливостями.

Хмарні технології та рішення для бізнесу. Переваги використання, форми застосування і критерії вибір хмарного Цода


Захистіть бізнес від інформаційних ризиків:

 • конфіденційність корпоративних даних;
 • розмежування доступів;
 • управління паролями кожного співробітника.
Докладніше...


За даними компанії IDC, в сучасній Росії збільшення сегмента хмарних технологій випереджає загальносвітовий рівень. Середньорічний темп приросту складе понад 50% і до 2016 року обсяг ринку досягне 19 млрд руб. Хмарні технології привертають увагу і приватних підприємців, і великих холдингів.

Що ж конкретно може дати відхід бізнесу в «хмари» і в яких сферах дана технологія активно застосовується? Давайте разом заглянемо всередину «хмари»!

Хмарні технології надають користувачеві зручну віртуальне середовище для зберігання і обробки інформації, що об'єднує в собі апаратні засоби, програмне забезпечення, канали зв'язку, а також службу технічної підтримки. Зберігання інформації в «хмарі» при наявності виходу в Інтернет дає можливість доступу до неї з будь-якої точки планети практично з будь-якого пристрою. Зручність «хмар» вже встигли по достоїнству оцінити користувачі великих поштових сервісів - gmail.com, mail.ru, mail.yandex.ru. «Хмара» можна легко налаштувати відповідно до потреб, набуваючи додатковий простір для зберігання інформації або, навпаки, відмовляючись від надлишків. Робота з хмарними технологіями дозволяє оперативно реагувати на появу нових бізнес-завдань, знижує витрати і підвищує ефективність підприємств і їх підрозділів.

Такий підхід до роботи з інформацією може бути рекомендований як індивідуальним підприємцям і малому бізнесу, так і середньому і великому бізнесу: для будь-якого масштабу знайдеться оптимальна бізнес-модель. Невеликі компанії в першу чергу цікавляться сервісами бухгалтерії і пошти, додатками для обміну інформацією, відновлення і архівації файлів. Найбільш великим організаціям цікаві віртуальні сервери і послуги зв'язку, а також складний комплекс різних сервісів. Стартапи в сфері IT використовують хмарні технології, що дають їм можливість обслуговувати велику кількість клієнтів, які не інвестуючи в покупку дорого обчислювального обладнання.

Застосовувані засоби хмарної захисту забезпечують сьогодні високий рівень безпеки даних. За даними Росстату, 30,7% громадян, які користувалися в 2013 р державними і муніципальними послугами, отримували їх в електронному вигляді. Для потреб Електронного Уряду всередині країни була спроектована масштабна хмарна інфраструктура.

Топ-3 «хмарних» галузей Росії виглядає наступним чином:

 • 25% - IT і фінансові компанії;
 • 21% - ритейл;
 • 13% - телеком.

Що в «хмарі» тобі моєму, або переваги хмарних технологій

Цілий ряд переваг говорить про те, що варто розглянути можливість застосування хмарних технологій для вашого бізнесу:

 • Використання інтернет-сервісів без необхідності покупки серверів, мережевого обладнання, ДБЖ, кондиціонерів, ліцензованого програмного забезпечення. Не потрібно штатний IT-фахівець. Все це скорочує витрати на роботу з інформацією до 70%.
 • Підключення до хмарних сервісів може бути вироблено з будь-якого гаджета, що має вихід в Інтернет, і для цього не потрібно спеціальних знань в області IT.
 • Дані централізовані, що більш зручно, ніж інформація, розподілена по різним філіям і комп'ютерів.
 • Розширення (або скорочення) хмарного сервісу може бути реалізовано фахівцями компанії-провайдера за запитом клієнта протягом кількох хвилин. Також є можливість самостійно управляти об'ємом «хмари» через особистий кабінет на сайті оператора.
 • Хмарні сервіси проектуються з підвищеною безпекою і отказоустойчивостью і забезпечуються техподдержкой цілодобово.

Безпека хмарних технологій і рішень може бути підтверджена за допомогою сертифікації Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) Росії. Для отримання сертифікату продукти повинні бути визнані відповідними нормативами:

 • Вимоги до систем виявлення вторгнень (ФСТЕК Росії, 2011).
 • Вимоги до засобів антивірусного захисту (ФСТЕК Росії, 2012).
 • Засоби обчислювальної техніки. Міжмережеві екрани. Захист від несанкціонованого доступу до інформації. Показники захищеності від несанкціонованого доступу до інформації (Гостехкомиссией Росії, 1997).

Крім того, слід звертати увагу на сертифікацію центрів обробки даних по TIER. Це міжнародний сертифікат, що привласнює дата-центрам класи надійності від I до IV. Оптимальними за співвідношенням «ціна-безперебійність» є дата-центри III класу.

Принцип роботи

Хмарна IT-інфраструктура для бізнесу базується в дата-центрах, які для підвищення безпеки раніше часто розташовувалися за кордоном. Відбір персоналу в штат Цода проводиться так само ретельно, як в банківські структури. Клієнтська інформація зберігається на захищених від несанкціонованого доступу високонадійних носіях. Важливі дані в разі помилки користувачів можуть бути відновлені за рахунок спеціальної системи резервного копіювання. Рівень захисту персональних і конфіденційних даних такий, що багато провайдерів хмарних послуг не завжди знають, які програми розміщують в хмарі замовники.

Практично будь-який хмарний сервіс можна запустити в термін від декількох годин до двох днів. Для цього потрібно оформити заявку на сайті компанії-провайдера і внести передоплату. Після надходження грошей клієнту надається доступ до сервісів класів IaaS (Infrastructure-as-a-Service), SaaS (Software-as-a-Service), PaaS (Platform-as-a-Service).

«Віртуальні» рішення для бізнесу

Найбільшу популярність в даний час набули такі моделі хмарних технологій:

 • Оренда віртуального сервера (хмарний ЦОД). Дата-центр, побудований на хмарних технологіях, є сервери, диски і мережі, доступні через Інтернет або виділені канали зв'язку. Для замовника створюється портал самообслуговування, через який він зможе здійснювати управління ресурсами. Це дозволяє повністю контролювати всі розміщені в «хмарі» сервіси незалежно від провайдера послуг.
 • Віртуальний офіс. Робоче місце можна організувати, чи не прив'язуючи його до конкретного комп'ютера, - у віртуальному просторі. У «хмарі» відтворюється внутрішня мережа компанії, включаючи мережеві диски, загальні папки, програми-планувальники. Віртуальний офіс дозволяє повноцінно замінити стаціонарні робочі станції всюди, де є Інтернет.
 • Створення резервних копій. Можливість для приватного віртуального дата-центру, передбачена для того, щоб забезпечити збереження даних в надзвичайних випадках. Система резервного копіювання гнучко настроюється під поточний обсяг даних, що дозволяє скоротити часові і фінансові витрати.
 • Катастрофостійкість (DRaaS). Сервіс індивідуальних рішень по забезпеченню катастрофостійкості об'єднує кілька хмарних майданчиків з виходом на декількох операторів зв'язку. Безпека даних досягається шляхом перехресного резервного копіювання в автоматизованому або ручному режимі.
 • Гібридне «хмара». Це можливість підключити приватне «хмара» до публічної хмарної структурі провайдера, щоб розвантажити власні потужності в період високої ділової активності - наприклад, під час подання звітів. Все некритичні на даний момент процеси можуть бути перенесені в «хмару» провайдера, а потім повернуті назад. Це дозволяє істотно прискорити процеси у власному «хмарі».
 • Оренда додатків. Програмне забезпечення можна не купувати для установки на конкретний комп'ютер, а отримувати через Інтернет, сплативши користування на певний термін. При цьому замовнику гарантується цілодобова технічна та безпеку даних.
 • Віртуальний контакт-центр. Організація традиційного контакт-центру вимагає спеціального приміщення, обладнання робочих місць та оплати праці офісних співробітників. Віртуальний контакт-центр, організований за хмарної технології, дозволяє вивільнити значну кількість ресурсів і розгорнути роботу за два дні з моменту подачі заявки провайдеру.
 • Приватне «хмара». Це віртуальна інфраструктура, створена для кількох підрозділів однієї організації, її клієнтів і підрядників. Приватне «хмара» може бути шлюзом до загальнодоступного «хмарі», одночасно забезпечуючи використання постійно зростаючого набору послуг і зберігаючи важливі для конкретного бізнесу інформаційні системи «всередині».

Що день прийдешній нам готує?

Робити ставку на хмарні інформаційні технології, не уявляючи собі їх перспектив, було б легковажно. Що нам пророкують аналітики?

Уже відомо, що ринок хмарних технологій є одним з найбільш активно розвиваються в IT-сфері. Це автоматично означає падіння вартості подібних послуг і вдосконалення технічного і програмного забезпечення в самому найближчому майбутньому. Безпека і ефективність хмарних технологій стали практично загальновизнаними, вже йде опрацювання юридичних аспектів роботи хмарних систем і створення нових економічних моделей використання IT-послуг.

У світовій практиці тенденція до переходу бізнесу на хмарні технології вже склалася. Це питання, за даними компанії Symantec, обговорюється в 90% компаній. Багато російські організації в гонитві за стовідсотковим контролем над інформацією (як вони самі вважають) прагнуть тримати цінні ресурси строго при собі. Однак практика показує, що інфраструктура «хмари» стабільніше і безпечніше в порівнянні з інфраструктурами замовників. Це пояснюється більш високими витратами і рівнем знань, які потрібні для створення надійних дата-центрів. Чи не кожна велика компанія має в своєму розпорядженні подібними можливостями.

Хмарні технології та рішення для бізнесу. Переваги використання, форми застосування і критерії вибір хмарного Цода


Захистіть бізнес від інформаційних ризиків:

 • конфіденційність корпоративних даних;
 • розмежування доступів;
 • управління паролями кожного співробітника.
Докладніше...


За даними компанії IDC, в сучасній Росії збільшення сегмента хмарних технологій випереджає загальносвітовий рівень. Середньорічний темп приросту складе понад 50% і до 2016 року обсяг ринку досягне 19 млрд руб. Хмарні технології привертають увагу і приватних підприємців, і великих холдингів.

Що ж конкретно може дати відхід бізнесу в «хмари» і в яких сферах дана технологія активно застосовується? Давайте разом заглянемо всередину «хмари»!

Хмарні технології надають користувачеві зручну віртуальне середовище для зберігання і обробки інформації, що об'єднує в собі апаратні засоби, програмне забезпечення, канали зв'язку, а також службу технічної підтримки. Зберігання інформації в «хмарі» при наявності виходу в Інтернет дає можливість доступу до неї з будь-якої точки планети практично з будь-якого пристрою. Зручність «хмар» вже встигли по достоїнству оцінити користувачі великих поштових сервісів - gmail.com, mail.ru, mail.yandex.ru. «Хмара» можна легко налаштувати відповідно до потреб, набуваючи додатковий простір для зберігання інформації або, навпаки, відмовляючись від надлишків. Робота з хмарними технологіями дозволяє оперативно реагувати на появу нових бізнес-завдань, знижує витрати і підвищує ефективність підприємств і їх підрозділів.

Такий підхід до роботи з інформацією може бути рекомендований як індивідуальним підприємцям і малому бізнесу, так і середньому і великому бізнесу: для будь-якого масштабу знайдеться оптимальна бізнес-модель. Невеликі компанії в першу чергу цікавляться сервісами бухгалтерії і пошти, додатками для обміну інформацією, відновлення і архівації файлів. Найбільш великим організаціям цікаві віртуальні сервери і послуги зв'язку, а також складний комплекс різних сервісів. Стартапи в сфері IT використовують хмарні технології, що дають їм можливість обслуговувати велику кількість клієнтів, які не інвестуючи в покупку дорого обчислювального обладнання.

Застосовувані засоби хмарної захисту забезпечують сьогодні високий рівень безпеки даних. За даними Росстату, 30,7% громадян, які користувалися в 2013 р державними і муніципальними послугами, отримували їх в електронному вигляді. Для потреб Електронного Уряду всередині країни була спроектована масштабна хмарна інфраструктура.

Топ-3 «хмарних» галузей Росії виглядає наступним чином:

 • 25% - IT і фінансові компанії;
 • 21% - ритейл;
 • 13% - телеком.

Що в «хмарі» тобі моєму, або переваги хмарних технологій

Цілий ряд переваг говорить про те, що варто розглянути можливість застосування хмарних технологій для вашого бізнесу:

 • Використання інтернет-сервісів без необхідності покупки серверів, мережевого обладнання, ДБЖ, кондиціонерів, ліцензованого програмного забезпечення. Не потрібно штатний IT-фахівець. Все це скорочує витрати на роботу з інформацією до 70%.
 • Підключення до хмарних сервісів може бути вироблено з будь-якого гаджета, що має вихід в Інтернет, і для цього не потрібно спеціальних знань в області IT.
 • Дані централізовані, що більш зручно, ніж інформація, розподілена по різним філіям і комп'ютерів.
 • Розширення (або скорочення) хмарного сервісу може бути реалізовано фахівцями компанії-провайдера за запитом клієнта протягом кількох хвилин. Також є можливість самостійно управляти об'ємом «хмари» через особистий кабінет на сайті оператора.
 • Хмарні сервіси проектуються з підвищеною безпекою і отказоустойчивостью і забезпечуються техподдержкой цілодобово.

Безпека хмарних технологій і рішень може бути підтверджена за допомогою сертифікації Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) Росії. Для отримання сертифікату продукти повинні бути визнані відповідними нормативами:

 • Вимоги до систем виявлення вторгнень (ФСТЕК Росії, 2011).
 • Вимоги до засобів антивірусного захисту (ФСТЕК Росії, 2012).
 • Засоби обчислювальної техніки. Міжмережеві екрани. Захист від несанкціонованого доступу до інформації. Показники захищеності від несанкціонованого доступу до інформації (Гостехкомиссией Росії, 1997).

Крім того, слід звертати увагу на сертифікацію центрів обробки даних по TIER. Це міжнародний сертифікат, що привласнює дата-центрам класи надійності від I до IV. Оптимальними за співвідношенням «ціна-безперебійність» є дата-центри III класу.

Принцип роботи

Хмарна IT-інфраструктура для бізнесу базується в дата-центрах, які для підвищення безпеки раніше часто розташовувалися за кордоном. Відбір персоналу в штат Цода проводиться так само ретельно, як в банківські структури. Клієнтська інформація зберігається на захищених від несанкціонованого доступу високонадійних носіях. Важливі дані в разі помилки користувачів можуть бути відновлені за рахунок спеціальної системи резервного копіювання. Рівень захисту персональних і конфіденційних даних такий, що багато провайдерів хмарних послуг не завжди знають, які програми розміщують в хмарі замовники.

Практично будь-який хмарний сервіс можна запустити в термін від декількох годин до двох днів. Для цього потрібно оформити заявку на сайті компанії-провайдера і внести передоплату. Після надходження грошей клієнту надається доступ до сервісів класів IaaS (Infrastructure-as-a-Service), SaaS (Software-as-a-Service), PaaS (Platform-as-a-Service).

«Віртуальні» рішення для бізнесу

Найбільшу популярність в даний час набули такі моделі хмарних технологій:

 • Оренда віртуального сервера (хмарний ЦОД). Дата-центр, побудований на хмарних технологіях, є сервери, диски і мережі, доступні через Інтернет або виділені канали зв'язку. Для замовника створюється портал самообслуговування, через який він зможе здійснювати управління ресурсами. Це дозволяє повністю контролювати всі розміщені в «хмарі» сервіси незалежно від провайдера послуг.
 • Віртуальний офіс. Робоче місце можна організувати, чи не прив'язуючи його до конкретного комп'ютера, - у віртуальному просторі. У «хмарі» відтворюється внутрішня мережа компанії, включаючи мережеві диски, загальні папки, програми-планувальники. Віртуальний офіс дозволяє повноцінно замінити стаціонарні робочі станції всюди, де є Інтернет.
 • Створення резервних копій. Можливість для приватного віртуального дата-центру, передбачена для того, щоб забезпечити збереження даних в надзвичайних випадках. Система резервного копіювання гнучко настроюється під поточний обсяг даних, що дозволяє скоротити часові і фінансові витрати.
 • Катастрофостійкість (DRaaS). Сервіс індивідуальних рішень по забезпеченню катастрофостійкості об'єднує кілька хмарних майданчиків з виходом на декількох операторів зв'язку. Безпека даних досягається шляхом перехресного резервного копіювання в автоматизованому або ручному режимі.
 • Гібридне «хмара». Це можливість підключити приватне «хмара» до публічної хмарної структурі провайдера, щоб розвантажити власні потужності в період високої ділової активності - наприклад, під час подання звітів. Все некритичні на даний момент процеси можуть бути перенесені в «хмару» провайдера, а потім повернуті назад. Це дозволяє істотно прискорити процеси у власному «хмарі».
 • Оренда додатків. Програмне забезпечення можна не купувати для установки на конкретний комп'ютер, а отримувати через Інтернет, сплативши користування на певний термін. При цьому замовнику гарантується цілодобова технічна та безпеку даних.
 • Віртуальний контакт-центр. Організація традиційного контакт-центру вимагає спеціального приміщення, обладнання робочих місць та оплати праці офісних співробітників. Віртуальний контакт-центр, організований за хмарної технології, дозволяє вивільнити значну кількість ресурсів і розгорнути роботу за два дні з моменту подачі заявки провайдеру.
 • Приватне «хмара». Це віртуальна інфраструктура, створена для кількох підрозділів однієї організації, її клієнтів і підрядників. Приватне «хмара» може бути шлюзом до загальнодоступного «хмарі», одночасно забезпечуючи використання постійно зростаючого набору послуг і зберігаючи важливі для конкретного бізнесу інформаційні системи «всередині».

Що день прийдешній нам готує?

Робити ставку на хмарні інформаційні технології, не уявляючи собі їх перспектив, було б легковажно. Що нам пророкують аналітики?

Уже відомо, що ринок хмарних технологій є одним з найбільш активно розвиваються в IT-сфері. Це автоматично означає падіння вартості подібних послуг і вдосконалення технічного і програмного забезпечення в самому найближчому майбутньому. Безпека і ефективність хмарних технологій стали практично загальновизнаними, вже йде опрацювання юридичних аспектів роботи хмарних систем і створення нових економічних моделей використання IT-послуг.

У світовій практиці тенденція до переходу бізнесу на хмарні технології вже склалася. Це питання, за даними компанії Symantec, обговорюється в 90% компаній. Багато російські організації в гонитві за стовідсотковим контролем над інформацією (як вони самі вважають) прагнуть тримати цінні ресурси строго при собі. Однак практика показує, що інфраструктура «хмари» стабільніше і безпечніше в порівнянні з інфраструктурами замовників. Це пояснюється більш високими витратами і рівнем знань, які потрібні для створення надійних дата-центрів. Чи не кожна велика компанія має в своєму розпорядженні подібними можливостями.

Що ж конкретно може дати відхід бізнесу в «хмари» і в яких сферах дана технологія активно застосовується?
Що день прийдешній нам готує?
Що нам пророкують аналітики?
Що ж конкретно може дати відхід бізнесу в «хмари» і в яких сферах дана технологія активно застосовується?
Що день прийдешній нам готує?
Що нам пророкують аналітики?
Що ж конкретно може дати відхід бізнесу в «хмари» і в яких сферах дана технологія активно застосовується?
Що день прийдешній нам готує?
Що нам пророкують аналітики?