Прилади «Гарпун» контролюють Вашу швидкість - пора купити радар-детектор

Зазвичай це відбувається на заокругленні траси, місце повинно бути таким, щоб водій не побачив «людей» з пістолетом здалеку і не встиг скинути швидкість

Зазвичай це відбувається на заокругленні траси, місце повинно бути таким, щоб водій не побачив «людей» з пістолетом здалеку і не встиг скинути швидкість. Вся хитрість полягає в тому, що радар-вимірювач швидкості працює на ефекті Доплера. Він складається з узконаправленного випромінювача і приймача радіохвиль. Частота випромінюваних коливань порівнюється з частотою коливань сигналу, відбитого від автомобіля. Їх різниця (доплеровській зрушення) дозволяє точно визначить швидкість автомобіля, від якого прийнято відбитий сигнал.

Погодьтеся, щоб вловити відбитий від автомобіля сигнал, що випромінюється з дистанції портативним приладом, потрібен дуже чутливий приймач. Він не може впевнено працювати на далеких відстанях, а для точного вимірювання швидкості приладу необхідно певний час. Зате прямий сигнал, той, яким опромінюють вашу машину - дуже потужний. І якщо в автомобілі встановлений відповідний датчик - Радар детектор - ви отримуєте шанс дізнатися про те, що хтось вас опромінює задовго до того, як радар-вимірювач швидкості накопичить потрібні дані для своєї роботи. Тепер досить трохи пригальмувати - і все ... На сьогоднішній день в радарах ДАІ застосовуються несучі частоти 10.525 ГГц (X-діапазон за міжнародною класифікацією) і 24.15 ГГц (K-діапазон) плюс малопотужні джерела в K-діапазоні (24.15 Ггц). Причому самі радари працюють в постійному режимі, в короткочасному, а так само в імпульсному режимі.

Причому самі радари працюють в постійному режимі, в короткочасному, а так само в імпульсному режимі

Втім, наука не стоїть на місці - слідом за радиосредствами вимірювання швидкості автомобіля, з'явилися лазерні вимірювачі швидкості - лідари. Лазерний випромінювач посилає серії інфрачервоних імпульсів, реєструє швидкість машини, яка проїжджає повз. Проблеми протидії такій системі ускладнюються. Установка відповідного світлочутливого датчика може не дати результатів, він щось просигналить, але пізно - вас вже «обміряли». Допомагає спеціальне покриття, яке зменшує відбивну здатність машини, інші пасивні поглиначі сигналу, або постановка активних перешкод за допомогою світлодіодів відповідного діапазону світіння.

До речі, радіо антирадарна кошти розвиваються в тому ж напрямку - якщо часу на гальмування не залишається, ефективною протидією радару стане постановка перешкод. Антирадар оснащується власним передавачем, який у відповідь на радіооблученіе у відповідному діапазоні, миттєво починає сам випромінювати у відповідь. Його випромінювання, свідомо більш потужний, ніж відбитий від автомобіля сигнал, «глушить» роботу радара і робить будь-які вимірювання неможливими.

Інформація, що стосується вимірювань швидкості апаратурою ДАІ, на всьому протязі історичного розвитку, нагадує зведення з фронтів. Пости (найчастіше, пересувні), оснащувалися всі новими варіантами приладів, зі зростаючою відстанню і швидкістю спрацьовування. Спочатку це була апаратура вітчизняних розробок, потім почав закуповуватися ще більш досконалий імпорт.

У відповідь, на ринку стали з'являтися все більше оснащені антирадари - з можливістю роботи проти лазерних джерел, багатодіапазонні в частині радиоприема, з більш високою чутливістю і досконалої схемотехнікою.

Наступний крок був зроблений в області систем контролю. З 2013 року, на території країни працюють американські комплекси «Гарпун». Система працює в стаціонарному режимі. У антивандальному боксі встановлено американський лазерний вимірювач швидкості з фото- і відеофіксацією TruCAM. Дані відразу передаються на найближчий пост ДПС, де інспектори і зупиняють порушника. На початку травня 2013 система з'явилася на трасі Сімферополь-Ялта, після чого на дорогах Києва комплекси встановлюються вже десятками. І, хоча координати датчиків відомі, але при такому, до того ж, постійно доповнюється кількості, розраховувати на інформацію про кожного з них вже немає сенсу. Крім того, використання радарів будь-яких інших модифікацій, в тому числі і пересувними постами, на наших дорогах ніхто не відміняв.

Реальний вихід як і раніше один - установка сучасного радар-детектора. Хоча в самій назві закладено особливості цих пристроїв: радар-детектор тільки детектирует - визначає наявність вимірювання швидкості і повідомляє про це водієві, антирадар, крім того, здійснює протидію виміру.

Хоча в самій назві закладено особливості цих пристроїв: радар-детектор тільки детектирует - визначає наявність вимірювання швидкості і повідомляє про це водієві, антирадар, крім того, здійснює протидію виміру

Вибір моделі антирадара залежить від безлічі параметрів, зокрема, від місцевості, в якій найчастіше відбуваються поїздки - міська чи сільська, рівнинна або гориста. Корисно врахувати типи пристроїв, переважно застосовуються для вимірювання швидкості, місця їх переважної дислокації. Варто також врахувати стиль їзди, переважні швидкісні режими. Крім того, варто врахувати можливість виїзду за кордон. У багатьох країнах антирадари строго заборонені, десь потрібно наявність додаткових радіодіапазонів. Ця інформація допоможе вибрати апарат з індивідуальним набором функцій в обставинах, коли самий повний функціонал (він же і найдорожчий) не затребуваний.

З іншого боку, максимальну впевненість на дорозі дає максимальне оснащення. Тут варто звернути увагу на такі бренди, як Escort, Beltronics, Valentine One - тут представлені моделі, здатні запропонувати максимальні параметри і оснащеність, доступні на сьогодні.

Далі, варто звернути увагу на перевірені бренди, такі, як Cobra і Whistler .

В принципі, непогано зі своїми «обов'язками» справляються і бюджетні варіанти, найчастіше - китайського виробництва і розробки.

У будь-якому випадку, антирадар для водія, чий стиль водіння передбачає швидку їзду, варто розцінювати в нинішніх умовах на дорогах, як серйозне знаряддя для економії коштів. У деяких випадках, придбання цього приладу окупається вже в перші місяці експлуатації, після чого він крім економії часу і нервів, приносить своєму власнику реальний прибуток ...

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.