У багажник депутата загляне, следак на ходу зупинить: як «шпінгалет» став героєм ГИБДД

10.11.2017

Лейтенанта Марселя Бадрутдінова сьогодні нагородив Рустам Мінніханов, а його кривдника - синові колишнього і. о. глави Саратова - загрожує уголовка

Після бойового інциденту на Пушкіна - Профспілковій Фатіх Сібагатуллін змінив думку про інспектора, який сьогодні з рук Рустама Мінніханова прийняв медаль «За доблесну працю». «Я просто вітаю цього хлопця - і все», - заявив він «БІЗНЕС Online». Тим часом винуватцеві події, співробітнику військово-слідчого відділу слідчого комітету РФ по Казанському гарнізону, не позаздриш - справу стосовно нього взяв під особистий контроль Олександр Бастрикін.

10

Марсель Бадрутдінов: «Я зажадав документи згідно з пунктом правил 2.11 ПДР, на що він відмовився передати мені водійське посвідчення і різко почав рух. Я за інерцією пролетів десь метрів 6-7 і впав на асфальт »Фото: Сергій Єлагін

Зухвалий НАЇЗД ВІЙСЬКОВОГО СЛІДЧОГО НА автоінспектори

Скромний інспектор полку ДПС ДАІ УМВС Росії по місту Казані Марсель Бадрутдінов може стати найвідомішим співробітником Державтоінспекції країни. Сходження до заслуженої слави почалося з розповіді депутата Держдуми РФ Фатіха Сібагатулліна про те, що автоінспектор зупинив його машину і попросив показати вміст багажника авто. «Написано" Держдума ", а він нічого не визнає - маленький лейтенантик, ось такий шпінгалет зупинив, змушує відкрити багажник. Каже, що нікого не боїться, в рот дивиться. Водій, мій помічник, по своїй наївності пішов відкривати багажник. Я кажу: "Навіщо відкриваєш? Це ж моє особисте майно! "», - обурювався Сібагатуллін. У МВС тоді відзначили, що ніякого порушення з боку співробітника ДАІ не було і той діяв у повній відповідності до законодавства. Пізніше Сібагатуллін попросив «строго не карати» зупинив його «принципового» інспектора.

Не менш резонансною стала історія, яка розгорнулася в ЗМІ напередодні. У соціальних мережах була опублікована відеозапис, на якій невідомий за кермом чорної KIA Sportage збив співробітника ДІБДР. На кадрах можна побачити , Що сталося це в центрі Казані - на світлофорі перехрестя вулиць Профспілкової і Пушкіна.

Кросовер рухався в правому ряду, мабуть, маючи намір повернути з Пушкіна на Профспілкову, проте зробити це йому завадив співробітник ГИБДД, який підійшов до машини з боку водія. У наступну секунду водій авто дав по газах і протягнув автоінспектора, вхопившись за двері, на відстань майже 6 метрів. Далі від різкої зупинки співробітника ДІБДР повело вперед, він впав на асфальт, ледь не потрапивши під колеса автомобіля, що проїжджав поруч тролейбуса. Чи не розгубився автоінспектор схопився і кинувся до порушника. До нього підбігли і його колеги, водія KIA виволокли і поклали на землю, закувавши в наручники.

До нього підбігли і його колеги, водія KIA виволокли і поклали на землю, закувавши в наручники

Ведучі програми «Прожекторперісхілтон» розповіли глядачам про історію про депутата Держдуми РФ від РТ Фатіха Сібагатулліне Фото: «БІЗНЕС Online»

У цьому ж відео містилася фотографія водійських прав, з документа випливало, що за кермом кросовера знаходився 25-річний Ігор Пилипенко. Посвідчення водія було отримано в Саратові, відео містило інформацію про те, що це не хто інший, як співробітник 384-го військово-слідчого відділу слідчого комітету РФ по Казанському гарнізону. Фотографію для водійського посвідчення Пилипенко зробив також будучи у військовій формі.


«Я ПО ІНЕРЦІЇ пролетів ДЕСЬ МЕТРІВ 6-7 І ВПАВ НА АСФАЛЬТ»

Отримавши резонанс історія розкручувалася стрімко. Сьогодні вранці головне військове слідче управління СК Росії повідомило, що стосовно Пилипенко призначено службову перевірку. «Попередньо встановлено, що військовослужбовець, керуючи власним транспортним засобом, порушив правила дорожнього руху, за що був зупинений співробітником ДАІ. Під час розмови з ним Пилипенко привів автомашину в рух, в результаті чого офіцер поліції впав », - сказано в інформаційному повідомленні. Там також було відзначено, що за результатами службової перевірки дій Пилипенко буде дана правова оцінка і прийнято рішення щодо того, залишати військового слідчого на службі чи ні. Разом з тим, як запевнили в військово-слідчому відділі СКР по Казанському гарнізону, молода людина продовжує роботу в даний момент, а службова перевірка не є підставою для його відсторонення від роботи. Там же відзначили, що ніяких інших правових наслідків для Пилипенко, крім можливого звільнення, не розглядається. У ЗМІ ж представники відомства вказують на те, що співробітника ДІБДР РТ ніхто не збивав, інспектор лише зачепився за автомобіль, який почав рух.

У викладі самого Бадрутдінова інцидент виглядав інакше. За його словами, Пилипенко заявив зупинив йому інспектору, що у нього немає часу на розмови, оскільки він слідчий військово-слідчого відділу. «Я зажадав документи згідно з пунктом правил 2.11 ПДР, на що він відмовився передати мені водійське посвідчення і різко почав рух, - розповів Бадрутдінов телеканалу" Росія-24 ". - Я за інерцією пролетів десь метрів 6-7 і впав на асфальт ».

З поста, який перетворився в бойовий, інспектора відвезли на кареті швидкої допомоги. «Я був доставлений в РКБ, де мене оглянув медперсонал: все добре, удари тільки», - бадьориться Бадрутдінов.

Через деякий час стало відомо, що перевірку щодо молодого військового слідчого, «збив» співробітника ДІБДР в Казані, взяв під особистий контроль глава слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін.

«ХАРАКТЕР У нього немічні, ТАКИЙ роздовбані БУВ!

Джерело видання в військово-слідчому відділі, який служив разом з Пилипенко, повідомив кореспонденту «БІЗНЕС Online», що військовою дисципліною порушник ПДР не відрізнявся. «Характер у нього немічні, такий раздолбай був!» - зауважив співрозмовник видання. Він пригадав, що близько року тому за якусь провину Пилипенко був навіть позбавлений прав. З розмови стала ясна і причина напористості слідчого у відносинах зі стражем закону - у Пилипенко виявилося прикриття у вищих ешелонах влади Саратова: його батько Сергій Пилипенко працює заступником мера міста. До висновку про кровну спорідненість двох Пилипенко підштовхує і зовнішню схожість їхніх облич. Крім того, в декларації про доходи Пилипенко-старшого фігурує вже знайомий нам KIA Sportage, а по батькові молодого військового слідчого збігається з ім'ям заступника голови Саратова.

Однак молодий військовий слідчий проживає все-таки не в Саратові, а в Казані. На сторінці Пилипенко в соціальних мережах ( «ВКонтакте» і «Фейсбук») в графі «Місто проживання» була вказана столиця Татарстану. Персональна інформація на сторінці «ВКонтакте» повністю збігалася з відомостями, зазначеними в посвідченні водія: ПІБ, дата народження та ін. Ще напередодні кореспондент «БІЗНЕС Online» намагався зв'язатися з Пилипенко, однак коментувати інцедент той не став.

Примітно, що на особистій сторінці Пилипенко в розділі «Друзі» ще вчора перебували близько 50 осіб при 150 передплатників, сьогодні ж весь цей перелік друзів був повністю зачищений або, по крайней мере, прихований від відвідувачів сторінки. У цьому списку вчора був лише один підрозділ - «Друзі по вузу», з якого випливало, що Пилипенко закінчив в 2014 році Військовий університет Міністерства оборони РФ. Нечисленні фотографії з особистого архіву молодого військового слідчого, відеозапису і всі повідомлення на «стіні» сторінки також були видалені. Недоторканими залишилися тільки списки соціальних спільнот, на які підписаний Пилипенко: «Ломбард, продаж і прийом б / у майна в Казані», «Довіряй та перевіряй», «Правовий куточок офіцера» і багато інших. Вийшов молодий чоловік і зі спільноти, присвяченого цитат з кримінального світу. У відеозаписах ж напередодні були розміщені кліпи з армійськими піснями і фільм «Жмурки». Від усього цього сьогодні не залишилося і сліду, хоча Пилипенко продовжує періодично відвідувати свою сторінку, про що свідчать відмітки в соцмережі.

На сторінці молодої людини в «Фейсбуці» практично немає ніяких відомостей. Кореспондент «БІЗНЕС Online» відправив йому повідомлення, яке також залишилося без відповіді. Судячи з усього, про цю сторінку в соцмережі Пилипенко забув. Там можна знайти кілька його фотографій - все на громадянці. На деяких знімках можна побачити і вже знайомий KIA Sportage.

ОФІЦІЙНА ВЕРСІЯ ІНЦИДЕНТУ З СИНОМ заступник голови САРАТОВА

Апогеєм гучного інциденту стала медаль «За доблесну працю», яку з рук президента РТ Рустама Мінніханова з нагоди Дня працівника внутрішніх справ отримав сьогодні Бадрутдінов. На святі в КРК «Піраміда», який відвідав президент РТ, інспектор ГИБДД став одним з хедлайнерів. Спочатку він роздавав інтерв'ю місцевим телеканалам, потім, кульгаючи на праву ногу (давала знати про себе та сама травма), проїхав за лаштунки.

Черговий раз опинитися в центрі уваги йому судилося під час нагородження проявили себе за рік співробітників МВС. «Республіка завжди приділяла і приділятиме особливу увагу вашій службі», - сказав Мінніханов перед тим, як вручити медаль Бадрутдінова.

Апогеєм гучного інциденту є медаль «За доблесну працю», яку з рук Рустама Мінніханова з нагоди Дня працівника внутрішніх справ отримав сьогодні Бадрутдінов Фото:   prav Апогеєм гучного інциденту є медаль «За доблесну працю», яку з рук Рустама Мінніханова з нагоди Дня працівника внутрішніх справ отримав сьогодні Бадрутдінов Фото: prav.tatarstan.ru

Прес-служба МВС по РТ в своєму прес-релізі представила співробітника ДІБДР героєм, що затримали водія, який намагався сховатися і в довершення всього був нетверезий. З описів прес-служби виходило, що в центрі міста розгорнувся справжній бойовик з гонитвою і затриманням. Водій KIA Sportage проїхав на червоний сигнал світлофора і не підкорився вимогам інспектора, спробував сховатися і знову проїхав на червоне світло, після чого поліцейські почали переслідування. Зупинилася іномарка тільки на відомому перехресті вулиць Пушкіна - Профспілковій, потрапивши в автомобільний затор. «Лейтенант поліції Марсель Бадрутдінов підійшов до водія, відрекомендувався і зажадав передати необхідні документи, але останній відмовився це зробити і заблокував зсередини двері автомобіля, - йдеться в повідомленні. - Коли поліцейський спробував відкрити двері, водій навмисно натиснув на газ і збив інспектора ». Подальші події нашим читачам уже відомі.

Відносно Пилипенко складено адміністративні протоколи за проїзд на заборонний сигнал світлофора, невиконання вимог про зупинку транспортного засобу, непокора законному розпорядженню співробітника поліції. Крім цього, потерпілий поліцейський подав заяву про притягнення водія до кримінальної відповідальності за ст. 318 КК РФ ( «Застосування насильства відносно представника влади»).

Рифкат Мінніханов зауважив, що як колишній керівник ДІБДР по РТ він дуже радий цьому нагородження Фото: «БІЗНЕС Online» Рифкат Мінніханов зауважив, що як колишній керівник ДІБДР по РТ він дуже радий цьому нагородження Фото: «БІЗНЕС Online»

Колишній начальник ДІБДР РТ Рифкат Мінніханов в розмові з кореспондентом «БІЗНЕС Online» зауважив, що державні нагороди присуджуються завчасно і не варто пов'язувати інциденти останнього тижня з медаллю. «Рішення з державних нагород приймається не відразу, вони доходять до співробітника довго: ось у мене орден Мужності майже два роки йшов, - пояснив співрозмовник видання. - Але нікому просто так їх не дають. Герої - вони завжди герої ».

Рифкат Мінніханов зауважив, що як колишній керівник ДІБДР РТ він дуже радий цьому нагородження. «Але у нас кожен інспектор з тих, що працюють на дорозі, постійно проявляє доблесть, з чим їм тільки не доводиться стикатися! - зауважив колишній начальник ДІБДР РТ. - Кожен день можна нагороджувати, але це ж рутинна робота. Я думаю, що Бадрутдінов дійсно відзначився протягом року, зробив якийсь героїчний вчинок, може, показники у нього хороші. Але за те, що він виявив принциповість у чомусь, не дають ордени, це повсякденна робота ».

«Я ЇХ одномандатному ДЕПУТАТ, ЯКЩО ВІН ГОЛОСУВАВ ЗА єдиноросів ... А ДЕПУТАТА СВОГО ОСОБИСТОГО НЕ ЗНАЄ»

До слова, статистика у Бадрутдінова примітна. Інспектор 1990 року народження служить в органах тільки з 7 листопада 2014 року, з початку 2017 лейтенант виявив 2096 порушень правил дорожнього руху, в тому числі 20 фактів керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, 13 - керування транспортним засобом без водійського посвідчення, 392 порушення , допущених пішоходами.

Інцидент, в центр якого потрапив Бадрутдінов, змусив навіть Сібагатулліна змінити своє ставлення до лейтенанту ГИБДД. На його думку, нагородити автоінспектора дійсно треба. «І правильно робить [президент РТ], що нагороджує! Напевно, нагорода заслужена. Я просто вітаю цього хлопця - і все », - заявив він в бесіді з кореспондентом« БІЗНЕС Online ».

З початку 2017 лейтенант виявив 2096 порушень правил дорожнього руху Фото: «БІЗНЕС Online» З початку 2017 лейтенант виявив 2096 порушень правил дорожнього руху Фото: «БІЗНЕС Online»

Парламентарій підкреслив, що коментар про лейтенанта- "шпінгалета", розтиражований ЗМІ і навіть потрапив в програму Першого каналу "Прожектор Періс Хілтон", був не зовсім правильно зрозуміли. Виявляється, справа тут не в тому, що саме його, Фатіха Саубановіча, зупинили, немає, справа набагато серйозніше - в нинішньому авторитеті депутатів. «Це стосується не тільки мене і цього Бадрутдінова. Були часи, коли на руках носили депутата », - нагадав Сібагатуллін. Тепер, як випливало з його слів, часи не ті. «Татарстанські депутати дуже скаржаться, їх не тільки зупиняють. Та й не тільки їх зупиняють. Адже тут в цілому повагу, авторитет. Депутатів сьогодні ні за кого не вважають », - журиться він.

В цілому Фатіх Саубановіч зазначив, що така машина, як у нього, одна, а сам він обирався як одномандатників якраз по Приволзькому і Вахітовском районі Казані. «Приволзький район, де розташована ГИБДД ... я особисто їх одномандатний депутат. Якщо він голосував за єдиноросів, то за мене, виходить. А ось те, що депутата свого особистого не знає ... »- з жалем зітхнув Сібагатулін.

«ПИЛИПЕНКО НАЛЕЖИТЬ ДО СТАРОЇ КОМАНДІ, ПИТАННЯ ЙОГО ПЕРЕБУВАННЯ У МЕРІЇ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ВІДКРИТИМ»

Тим часом позиції Пилипенко-старшого в мерії Саратова похитнулися. Відзначимо, у вересні глава Саратова Валерій Сараєв пішов у відставку в зв'язку з порушеннями, допущеними під час виборів глави регіону. Однак призначений і. о. Пилипенко протримався в цьому статусі недовго. як повідомляє ІА «Взгляд-инфо», він навіть не став боротися за високе крісло, сьогодні депутати Київської міської Думи таємним голосуванням обрали голову міста - екс-депутата Держдуми РФ Михайла Ісаєва. Відзначимо, сам Пилипенко, який до цього справно відвідував засідання мерії і навряд чи без поважної причини міг пропустити таку важливу подію, як вибори мера, проте в адміністрації сьогодні не з'явився.

Прес-секретар мерії Саратова Тетяна Плющева в розмові з кореспондентом «БІЗНЕС Online» помітила, що у відділі кадрів мерії поки не зможуть уточнити, який офіційний статус у Пилипенко сьогодні, працює він чи знаходиться на лікарняному. «Повідомили тільки, що на сьогодні у нього були заплановані виїзні заходи», - уклала Плющева. У приймальні Пилипенко відмовилися коментувати інцидент з сином заступника голови Саратова. «Так як цей інцидент відбувся не з співробітником адміністрації, ми його ніяк не коментуємо», - додали в прес-службі.

«Пилипенко належить до старої команді, тому питання його подальшого перебування в мерії залишається відкритим, - розповів в бесіді з кореспондентом" БІЗНЕС Online "головний редактор ІА" Взгляд-инфо "Микола Ликов. - Чи вплине інцидент з подією в Казані на його майбутню кар'єру, сказати складно, син за батька не відповідає. В адміністрації вже змінилися керівники профільних управлінь - по спорту і споживчого ринку, але заступники залишилися колишніми ». За словами Ликова, Пилипенко в мерії Саратова займався питаннями розвитку міського господарства.

«ЗА ОДНОГО ЛИШЕ ДЕПУТАТА ЙОГО ВЖЕ МОЖНА БУЛО НАГОРОДИТИ»

Експерти «БІЗНЕС Online» одностайні в тому, що після відомих подій вручення медалі «За доблесну працю» лейтенанту поліції Марселю Бадрутдінова більш ніж доречно.

Раміль Хайруллін - представник федерації автомобілістів Росії в РТ:

- Я вважаю, що нагорода Знайшла свого героя. Треба обов'язково заохочувати. За одного только депутата его Вже можна Було Нагородити. Мало людей, Які, незважаючі на статуси и звання, могут принципова провести свою роботу. Більшості Було б достаточно Показати корочку - и все, смороду Поїхали. Потрібно боротися и далі. Зараз такий час, что и за чесне Виконання роботи нужно заохочувати. Є ж метод боротьби з корупцією, коли співробітникам ГИБДД дають премію в розмірі хабара. Стійкість в роботі проявив - тримай подяку, премію, хвалебні оди з боку журналістів.

Петро Шкуматов - координатор товариства «Сині відерця»:

- Ситуація така, що взагалі будь-які важливі події поліцейських, не обов'язково співробітників ГИБДД, повинні бути як мінімум не забуті, як максимум заохочені. Поліцейські працюють за інструкцією. Якщо не положено, то і не будемо робити, належить - зробимо. Це не викликає розуміння у багатьох громадян. Проте є і прояви принципової позиції. Думаю, це хороший знак. Активна і небайдужа позиція поліцейських повинна бути відзначена. Яка різниця, депутат чи ні? Поліцейські повинні допомагати громадянам і бути принциповими, коли потрібно.

Я кажу: "Навіщо відкриваєш?
Яка різниця, депутат чи ні?