Змішане вигодовування: режим харчування немовляти

  1. Штучне і змішане годування дитини Коли замінники грудного молока займають 2/3 від повного обсягу...
  2. Головне - не поспішати
  3. Склад суміші і режим харчування дитини
  4. Скільки повинен їсти дитина?
  5. Як вибрати пляшечку для новонародженого?

Штучне і змішане годування дитини

Коли замінники грудного молока займають 2/3 від повного обсягу їжі дитини, таке вигодовування називають штучним. Якщо суміші і маминого молока 50 на 50 - це змішаний тип харчування. воно краще штучного вигодовування , Однак для переходу на нього потрібні вагомі причини.

Там, де необхідно догодовування дітей?

Педіатр може прописати змішаний тип вигодовування, якщо дитина народилася з малою вагою або недоношеним, якщо мама хворіє, приймає ліки і тимчасово перериває годування, або ж не вистачає молока . З недоліком зіткнулася мама двох дітей Ольга. Вона розповіла Lisa.ru, що молодшу дочку з трьох місяців до неповних двох років годувала однією груддю - у другій молока було занадто мало. Доводилося догодовувати дитину сумішшю. «У цьому немає нічого страшного, якщо не кидати грудне годування зовсім, - каже Ольга. - Потрібно з усіх сил боротися за його збереження ».

Ще одна причина: дитина повільно набирає вагу. Мама трьох дітей Юлія каже, що з її первістком так і було. Педіатра турбувало, що в віці 5 тижнів малюк «відставав від графіка», і доктор порекомендувала поєднувати грудне і штучне вигодовування. «Часи змінилися. Зараз лікарі, скоріше, порадять, як налагодити грудне годування, ніж будуть прописувати суміш », - говорить Юлія.

Головне - не поспішати

Якщо мова йде про новонародженого, то в перші 2-3 тижні життя краще по можливості обійтися без суміші. Нехай малюк звикне до грудей, а у мами встановиться лактація. У віці від одного місяця все одно варто спочатку докласти всіх зусиль, щоб налагодити грудне годування.

Коли саме пропонувати суміш? Педіатри радять догодовувати тільки після прикладання, коли малюк висмоктав обидві груди, навіть якщо молока дуже мало. І давати суміш не відразу, щоб малюк не втратив мотивацію «добувати» молочко звичним шляхом

На перших порах змішаного вигодовування найкращий час дня - ранок. Поки шлунок дитини не пристосувався до нового режиму, можуть виникати алергія на суміш або проблеми з травленням. Днем тобі буде легше відстежити це.

Склад суміші і режим харчування дитини

Яким має бути меню малюка на змішаному вигодовуванні? Суміш повинна підходити за віком та складом. На ринку є суміші на коров'ячому, козячому, соєвому молоці і багато інших. Підібрати свою краще після ради з хорошим лікарем. Якщо організм крихти не прийме навіть рекомендоване харчування, належить спробувати підібрати інше.

Багатьох хвилює режим змішаного харчування. Якщо узагальнити всі рекомендації, то грудьми годувати на вимогу, догодовування - за графіком в один і той же час, але не більше 5 годувань на добу. А ввечері і вночі - тільки мамине молоко.

! Нагадаємо та про відомий факт, що у приготовленої суміші немає терміну придатності. У неї дуже швидко потрапляють бактерії, тому робити її потрібно безпосередньо перед годуванням і не запасатися «про запас».

Скільки повинен їсти дитина?

Добова потреба немовляти індивідуальна. Вона залежить від ваги, апетиту, поживності маминого молока або ж складу суміші. Тому орієнтуватися на нижченаведені цифри можна з урахуванням особистої ситуації. Формул розрахунку загальної потреби в їжі існує чимало, ось одна з варіацій:

Вік малюка від 1 до 10 днів. При вазі менше як 3200 потрібно помножити вік у днях на 70. При вазі понад 3200 г помножити вік на 80.

Дитина старше 10 днів, але молодше 2 місяців. Йому потрібна їжа в обсязі 20% від маси тіла.

Дітям від 2 до 4 місяців потрібна їжа в обсязі 1/6 від маси тіла.

Від 4 до 6 місяців - 1/7 маси тіла.

Дітям від 6 до 12 місяців потрібно харчування в обсязі від 1/8 до 1/9 від їх ваги.

Отримали загальну цифру. Ділимо її на кількість годувань, і дізнаємося, скільки приблизно потрібно дитині для ситості за один підхід. Ну, а кількість фактично отриманого молока можна обчислити за допомогою контрольних зважувань протягом дня. Якщо по усім показанням йому не хапаємо їжі, плюс в наявності ознаки недоїдання (сльози, капризи), то потрібно розглянути всі можливі способи налагодження грудного годування. І, можливо, вдатися до прикорму .

Як вибрати пляшечку для новонародженого?

Одне з поширених побоювань молодих мам, що дитя при змішаному вигодовуванні відмовиться від грудей на користь пляшечки. Адже з неї смоктати легше. Однак страхи не завжди виправдовуються, а деякі діти, навпаки, випльовують соску і вимагають маму. І не зациклюватися на кількості пляшок, набагато важливіше - підібрати оптимальну форму соски для немовляти. Коли визначишся з тим, яку соску визнає дитина, можна купувати повний комплект для вигодовування.

До речі, якщо намітилася тенденція до відмови від грудей, можна спробувати підібрати круглу соску з широкою основою і мінімальним проколом, щоб дитина саме захоплював її і докладав сили при ссанні.

А ще існує додаткова система годування SNS, що імітує грудне вигодовування. До маминим сосок підводяться тонкі трубки, по яких з резервуара надходить молоко. В системі вакуум, щоб малюк смоктав із зусиллям.

Фото: Pixabay.com

Як вибрати пляшечку для новонародженого?
Там, де необхідно догодовування дітей?
Коли саме пропонувати суміш?
Скільки повинен їсти дитина?
Як вибрати пляшечку для новонародженого?