Дитина від року до двох: як відлучити від грудей? 5 кроків

  1. Скорочуємо денні прикладання
  2. Денний сон без грудей
  3. Як прибрати вечірні годування
  4. Історія благополучного відлучення

зміст:

Якщо ви прийняли рішення про відлучення від грудей дитину у віці від 1 до 2 років, діяти треба буде послідовно. Ми вже розповіли, які помилок припускаються мами при відлученні «Великого» дитини. Сьогодні докладно опишемо процес відлучення - а скільки часу він займе, залежатиме від конкретних мами і малюка.

Перш за все потрібно всією сім'єю налаштуватися на необхідність відлучення (якщо мама вирішила, що воно дійсно необхідно). Папа або бабуся повинні бути готові надати мамі допомогу або принаймні зберігати впевнений і спокійний настрій, розуміючи, що і у мами, і у малюка зараз складний час. Важливо об'єднати в цей час зусилля всієї сім'ї.

Самій мамі важливо бути доброзичливою і намагатися йти в тому темпі, який не травмує і не лякає дитини, інакше можна отримати зворотний ефект. Постарайтеся не сердитися на саму себе і не злитися на малюка за його наполегливість, адже він ні в чому не винен, він просто не хоче відмовлятися від найулюбленішого в його житті! Якщо ви налаштувалися діяти - дійте без злості і сліз, м'яко, але впевнено.

До змісту

Скорочуємо денні прикладання

Починати оптимально з скорочення кількості прикладань в денний час. Один з перших кроків - звести до мінімуму всі ситуації, які можуть нагадати дитині про годування. Це означає, що при дитині зараз не можна переодягатися, ходити в нижній білизні, треба відмовитися від одягу на застібках (халатів, блузок) на користь футболок.

Мама не повинна сидіти в присутності дитини без діла, оскільки для дитини це зазвичай сигнал до того, що можна піднятися до неї на руки і посмоктати. Один з методів скорочення денних годувань називається «метод рухомій мішені»: для малюка сидить або лежить мама - це мама, вільна для годування, а ось мама, яка весь час на бігу і робить якісь справи, буде вже не так доступна. У мами, яка перебуває в русі, дитина буде просити груди помітно рідше. На прохання прикластися мама відповідає якимось відволікаючим пропозицією, наприклад: «Дам, коли приготую їжу». Поруч з мамою в постійному русі через пару тижнів дитина відходить від звички часто просити про прикладанні.

Якщо є якісь ситуації, в яких дитина перш намагався обов'язково прикластися до грудей, - краще цих ситуацій уникати (наприклад, якщо раніше малюк годувався, поки мама розмовляла по телефону, - зараз стоїть під час телефонних розмов не сідати і завершувати їх швидше) .

Якщо малюк захотів прикластися до грудей, краще зробити вигляд, що мама цього не помітила або не зрозуміла. Дитина стає все більш наполегливим? Постарайтеся перемкнути його увагу на щось цікаве. Подивитися у вікно на птахів, пограти в гру, почитати улюблену книжку ... Якщо дитині дійсно треба посмоктати, він не переключиться ні за що, і ніякі хитрощі вам не допоможуть. Відмовляти в такому випадку вже не варто.

В цілому намагайтеся в цей час заздалегідь щільно розпланувати день, наповнивши його якимись цікавими справами, іграми. Підтримуйте багато фізичного контакту без годувань - боротьба, обійми, масаж. Діти зазвичай рідше просять груди, якщо вони на прогулянці або в гостях, можна цим скористатися. Коли дитина просить груди, в першу чергу пропонуйте йому улюблену їжу (фрукти, печиво, улюблений напій тощо).

З дітьми у віці близько півтора років можна і потрібно домовлятися про певні обмеження, наприклад, не смоктати на вулиці, в гостях і так далі. Однак пам'ятайте, що втомленому і нервувати дитині важко дотримуватися домовленостей. Якщо мама на весь день йде в гості або кілька годин проводить з дитиною у великій галасливому магазині, де снують натовпи людей, а потім малюк з істерикою починає вимагати груди, не дивлячись на всі домовленості, - в цьому немає його провини, просто не потрібно було ставити крихітку в занадто складні обставини.

Якщо мама на весь день йде в гості або кілька годин проводить з дитиною у великій галасливому магазині, де снують натовпи людей, а потім малюк з істерикою починає вимагати груди, не дивлячись на всі домовленості, - в цьому немає його провини, просто не потрібно було ставити крихітку в занадто складні обставини

До змісту

Денний сон без грудей

Наступний крок після скорочення безладних денних годувань - вкладання малюка на денний сон без маминих грудей. Найпоширеніший шлях - це коли мама на час денного сну зовсім йде з дому, а хтось із близьких дитині людей укладає його. Головне - не переживати і не турбуватися. Якщо залишається з малюком людина налаштована впевнено і доброзичливо, то дитина швидко вчиться засипати без грудей.

Засипати без годування, коли мама вдома, - це вже наступний етап. Добре працює спосіб - через збільшення часових проміжків маминого відсутності: мама укладає дитини, обіцяє зараз повернутися і виходить з кімнати, спочатку буквально на півхвилини, а потім все довше і довше. Повернувшись, мама укладає дитину спати як завжди, з грудьми.

Дуже бажано при цьому повідомляти дитині, куди і навіщо мама пішла, це повинна бути відносно вагома причина. Наприклад, мама каже, що йде покласти білизну в пральну машину, і якщо дитина через пару хвилин встає перевірити, куди поділася мама, то знаходить її саме у пральної машини з білизною. В такому випадку мама не сердиться на малюка, а просто закінчує свою справу і повертає дитину в ліжечко, попросивши в інший раз чекати її там. В якийсь момент, повернувшись, мама застане свою дитинку мирно сплячій.

Щоб обійтися без годувань при прокидання, під час пробудження дитини мами не повинно бути поруч. А коли малюк вас знаходить, відволікаючи його чим-небудь цікавим або смачним (їжею або питвом - ролі не грає). Для початку можна просто давати груди не відразу, а через кілька хвилин.

До змісту

Як прибрати вечірні годування

Коли малюк навчиться регулярно засинати і прокидатися днем сам, по тій же схемі поступово забираються вечірні засипання під грудьми. Для нічного сну добре працює також вибудовування ритуалу, що включає в себе цілий ланцюжок дій (прибирання іграшок, чистка зубів, спів пісеньок або розповідання казок в ліжку, обов'язкове прасування по голівці - і пропозицію грудей). Згодом прикладання до грудей просто випаде з цього ланцюжка звичних для дитини дій без особливих проблем.

Що стосується готовності до відлучення саме маминого організму, то воно визначається легко: по наповненню грудей. Якщо мама може піти з дому у справах з ранку до вечора і груди не наповнюється і не виникає ніяких неприємних відчуттів, то мамин організм цілком готовий до згортання лактації (Хоча в такому стані готовності він може перебувати кілька років без будь-якої шкоди).

До змісту

Історія благополучного відлучення

Ми з донькою щасливо годувалися вже приблизно рік і 10 місяців, коли я почала відчувати майже постійну втому. Ще приблизно через місяць я зрозуміла, що ця втома пов'язана з годуванням. Те, що раніше було приємно, тепер викликало неприємні відчуття, які поступово посилювалися. Тут якраз настало літо, і ми з донькою поїхали в село до свекрухи.

Чи то на дитину вплинула зміна обстановки, то чи спілкування з бабусею, а не тільки з однією мамою ... Загалом, число прикладань різко скоротилося, залишилися тільки навколо снів. Коли ми повернулися, були побоювання, що вдома, у звичній обстановці, дочка повернеться до старого ритму, але кількість годувань, навпаки, ще скорочувалася, і в вересні вона просила цицю тільки один раз - на нічний сон. Навіть не пригадаю, щоб використовувалися якісь отвлекалочкі, ну тільки типу «зараз закінчу справи і дам» або «давай дам сік (або щось інше)», та й то всього пару разів.

У вересні мені через хворобу довелося приймати ліки, не сумісні з годуванням. Дочка тоді вже пару раз пропустила годування на ніч, пару раз вдалося від нього відвернути. Коли в останній раз вона просила цицю, я хворіла і відмовила їй, відвернути не вдалося, доча трохи поплакала, я її пожаліла, і на цьому годування наші закінчилися, тому що більше вона груди не просила.

Обговорення

Анастасія, здрастуйте! Зазвичай діти непогано переносять виразно озвучені обмеження: наприклад, правило "груди можна попросити, але її завжди дає тільки мама" або "на вулиці ми не годуємося". І те, і інше цілком убезпечить вас від небажаних годувань на вулиці. Є ще непогана стаття АКЕВ "Поведінка мами під час природного вигодовування", вона легко шукається в інтернеті і цілком ймовірно, що вам допоможе. При годуванні старших малюків важливо організувати все так, щоб вам самій було комфортно.
В цілому, годування грудьми - це адаптаційний механізм для дітей, і коли вони відчувають себе досить комфортно і безпечно, вони самі поступово відмовляються від прикладань. Думаю, ви легко помітите з поведінки сина, коли груди стане для нього менш важлива :)
Хочу вас підтримати. Я сама годую вже другу доньку, молодшої зараз стільки ж, скільки вашому синові. Я завжди намагалася давати дітям прикластися до грудей, коли їм це було потрібно, але при цьому уникала годування в некомфортних для мене місцях. Обидві дочки не сказати щоб прямо з прагненням відкладали годування, але тим не менше цілком мирилися з обґрунтуваннями типу "ось повернемося додому через ___ хвилин - і я дам тобі груди. Тут я годувати не буду". У критичних ситуаціях (поранилася, Расшиблась, дуже сильно злякалася) я могла іноді погодувати старшу і на вулиці, але це зовсім не те ж саме, що "дитина лізе до мами під кофту, ні з чим не рахуючись". А з молодшою ​​вдається і цього уникати.
Нехай і ваше годування буде приємним і завершиться легко і радісно для всіх :)

05.05.2017 1:58:24, Ixtaccihuatl

Добридень! Дайте будь ласка пораду, як краще бути! Зараз синочку рік і 8 місяців, на рік і чотири почали поступове відлучення і до півтора все було прекрасно, залишалося одне годування, тільки я налаштувалася зовсім його прибрати, як почали лізти молярні і ікла (у нас вони лізуть трохи з затримкою). Малюк став відмовлятися від їжі і з новою силою почав вимагати груди, я розумію, що в цей момент йому потрібна і це його заспокоєння. Зараз залишилося прорізатися трьом іклами ще, а на вулиці вже майже травень. Дуже боюся, що дитина почне лізти під кофту і просити на вулиці, хотілося б відучити до літа. Чи варто це робити зараз, або краще дочекатися появи всіх іклів і тоді вже відучити ?! Спасибо заранее за відповідь

24.04.2017 12:56:28, Анастасія _Ск

Відмінна стаття. Моя сестра дуже сильно намучиться з відлученням. Мої блізнецикушают суміш, тому цього и уникнемо. Я впомінаю, як мучилася моя сестра-вужа-так все складно було.

.

Коментувати можут "Дитина від року до двох: як відлучити від грудей? 5 кроків"

Дитина стає все більш наполегливим?
Чи варто це робити зараз, або краще дочекатися появи всіх іклів і тоді вже відучити ?
Коментувати можут "Дитина від року до двох: як відлучити від грудей?