Рейтинг ефективності WOT

  1. відсоток перемог
  2. Рейтинг ефективності
  3. ККД по бронесайту
  4. Особистий рейтинг World of Tanks

Як відомо, ККД - це коефіцієнт корисної дії. У грі World of Tanks під ККД мається на увазі ефективність гравця в бою, тобто користь, яку він приносить команді для досягнення перемоги. Офіційно, починаючи з найперших релізів, подібного рейтингу не існувало. Саме тому спільнота танкістів розробило власну систему оцінки віртуозності гравців, і не одну. Пропоную розібратися з питанням - що ж таке ККД.

Які існують рейтинги і що вони характеризують?

відсоток перемог

Спочатку (а в багатьох випадках, і до цього дня), за відсутності будь-яких комплексних оцінок умінь гравців, співтовариство танкістів орієнтувалося на відсоток перемог гравця. Ранжування гравців по цій метриці можна охарактеризувати наступною таблицею:

класифікація за відсотком перемог Відсоток перемог рівень гравця менше 45 дуже малодосвідчений гравець від 45 до 49 малодосвідчений гравець з потенціалом до поліпшення від 50 до 54 міцний середнячок, розуміє гру від 55 до 59 вельми вмілий гравець, тактик 60 і вище унікальний гравець, який володіє всіма нюансами гри, механіки, тактики

Здавалося б, очевидне ранжування - раз гравець часто перемагає (відсоток перемог високий), значить він досить умілий. Певна істина в цьому твердженні є. Однак, дана метрика схильна до суттєвого спотворення.

Наприклад, якщо гравець постійно грає в форматі середніх рот в одній і тій же зіграної роті, то його відсоток перемог буде неухильно зростати. Або ж, гравець грає на 1-2 рівнях, володіючи достатніми знаннями і прокачаної технікою, і одержувати часті перемоги над новачками гри. Об'єктивна така оцінка? По всій видимості, немає, бо в складі роти він діє відповідно до наказів командира, і, як правило на однотипної техніці. А в разі пісочних боїв єдина перевага гравця - прокачаних техніка (звичайно ж, екіпаж з декількома Перкі).

Почасти тому співтовариство гравців World of Tanks потурбувалося створенням і популяризацією комплексного рейтингу ефективності (ККД) гравця.

Рейтинг ефективності

Рейтинг ефективності, званий також "РЕ" або "КПД", був запропонований проектом wot-news.com, і прийнятий спільнотою World of Tanks як оптимальна комплексна характеристика ефективності конкретного гравця.

В основу рейтингу закладені реальні особисті досягнення гравця за підсумками всіх боїв. Відсоток перемог в розрахунку рейтингу ніяк не враховується, і, відповідно, ні на що не впливає. Формула, за якою розраховується рейтинг ефективності, може здатися досить складною на перший погляд. Але, якщо трохи розібратися в її доданків, все стає на свої місця. Для любителів аналітики буде корисна моя окрема замітка, в якій наводиться і сама формула рейтингу ефективності .

Якщо коротко, суть рейтингу в тому, що потрібно наносити шкоди, знищувати танки противника, передавати дані розвідки (світити), захоплювати базу і збивати захоплення зі своєї бази. Погодьтеся, це як раз ті чинники, які впливають на результат бою. І якщо гравець справляється з усіма цими завданнями, то і його рейтинг буде на досить високому рівні.

Ранжування гравців по ККД можна охарактеризувати наступною таблицею:

класифікація по РЕ Рейтинг ефективності (ККД) рівень гравця нижче 609 дуже малодосвідчений гравець від 610 до 849 малодосвідчений гравець з потенціалом до поліпшення від 850 до 1144 міцний середнячок, розуміє гру від 1145 до 1479 хороший, надійний гравець від 1475 до 1774 вельми вмілий гравець, тактик 1 775 і вище унікальний гравець, який володіє всіма нюансами гри, механіки, тактики

Перевага даної метрики в тому, що вона збалансована за своїми складовими. Наприклад, не можна добитися високого рейтингу, тільки лише захоплюючи базу з бою в бій. При такому підході страждають інші складові, і рейтинг падає.

ККД по бронесайту

Аналогічний принцип, але з дещо іншими коефіцієнтами, закладений в метрику, яка називається "Рейтинг по бронесайту". Дана метрика розроблена авторами порталу armor.kiev.ua . Також як і рейтинг ефективності, рейтинг бронесайта враховує реальні особисті досягнення гравця за підсумками всіх боїв.

Однак, серед показників переважаюче значення має середній рівень танків і середній зароблений досвід за бій. Іншими словами, за інших рівних рейтинг бронесайта буде вище у тих гравців, які грають з преміум-аккаунтом; і у тих гравців, які грають на високорівневою техніці. Також невелику добавку до рейтингу дає загальна кількість проведених боїв.

Рейтинг по бронесайту буде корисний для кланових завдань, коли потрібно підібрати гравців в роту для гри на Глобальній карті.

Особистий рейтинг World of Tanks

У патчі 0.8.9 розробники World of Tanks ввели, а в патчі 0.8.10 скорегували методику розрахунку офіційного особистого рейтингу гравця. Формула цієї метрики НЕ засекречена. Рейтинг випадкових боїв враховує в собі такі показники, як: відсоток перемог; частка боїв, в яких гравець вижив; ефективний шкоди (який поєднує в собі середній шкоди, асист по засвітився і асист по гусениці); кількість боїв на акаунті; чистий середній досвід, без урахування преміум аккаунта. Любителям аналітики: посилання на офіційне повідомлення адміністрації World of Tanks.

Особистий рейтинг World of Tanks можна подивитися в ігровому клієнті. Для цього, перебуваючи в ангарі, перейдіть в основному меню в розділ "Досягнення". За особистим рейтингом World of Tanks дуже зручно формувати сетап в режимі командного бою.

У цій статті я намагався відобразити ситуацію по найбільш популярним метрик ефективності гравців. Крім того, з європейського кластера до нас прийшли ще такі метрики, як WN6 і WN7. Про них читайте в наступних замітках.

Удачі в боях, і постійного збільшення вашої ефективності!

Які існують рейтинги і що вони характеризують?
Об'єктивна така оцінка?