Формування пізнавальних процесів у дітей 7-8 років з допомогою ігор.

  1. Особливості розвитку сприйняття та уяви.
  2. Розвиток уваги.
  3. Пам'ять у дітей 7-8 років і способи її розвитку.
  4. Мислення і мова у дітей 7-8 років: на що звернути увагу батькам?

Ігри для дітей 7 років.


Діти 7-8 років, як і дошкільнята, люблять сюжетно-рольові ігри. Більш того, вони через цей різновид гри починають освоювати складні взаємодії людей. Також ускладнюються ігрові дії, вони наділяються особливим змістом, який часом дорослим зрозуміти не під силу. Змінюється і ігровий простір. Воно може складатися з декількох сюжетних ліній. При цьому молодші школярі здатні відстежувати те, що відбувається на кожній з них і змінювати свою поведінку, в залежності від того, в якій сюжетної лінії вони знаходяться.

Величезну користь дітям 7-8 років здатні надати і розвиваючі ігри. Однак для того, щоб таке проведення часу приносило користь, необхідно підбирати такі розвиваючі ігри, які б відповідали віку дитини і особливостям його розвитку.


Особливості розвитку сприйняття та уяви.


У дітей 7-8 років вже досить добре розвинене сприйняття (їм властива висока гострота зору і слуху, також вони відмінно орієнтуються в формах і кольорах), проте навколишній світ вони поки що сприймають більше на підставі схоплювання окремих випадкових ознак, які кидаються в очі, ніж на підставі цілеспрямованого аналізу побаченого.

Для розвитку сприйняття дітей 7-8 років рекомендує включати в різні процеси спостереження. У тому числі це можна робити за допомогою розвиваючих ігор, які вимагають від молодших школярів особливої ​​спостережливості. До таких ігор можна віднести пошук відмінностей між двома, однаковими на перший погляд, картинками, складання пазлів та інші заняття, що вимагають більш цілісного сприйняття. Чим більше уваги батьки і вчителі приділять підбору занять для дітей 7-8 років, тим раніше сприйняття молодших школярів стане цілеспрямованим і довільним.


Розвиваючі ігри для дітей 7 років.


На базі розвитку сприйняття у дітей 7-8 років формується уяву. Хорошим підставою для розвитку уяви є багатий досвід сприйняття і спеціальних спостережень молодшого школяра. У цей період дитини важливо знайомити якомога з великою кількістю предметів і явищ, причому як в школі, так і за її межами. У школі це завдання виконає учитель, а за межами цієї установи батькам варто відвідувати з дитиною різні місця, звертаючи його увагу на нові для нього об'єкти. Позитивний вплив також здатні надати розвиваючі ігри, серед яких конструктори, настільні та пізнавальні ігри, а також спеціальні набори для творчості.


Розвиток уваги.


У дітей 7-8 років, як і у дошкільників, переважає мимовільне увагу, проте вже починає розвиватися довільне. Крім того, увага стає більш стійким, - так семирічна дитина може бути зосереджений на одному явищі або предмет 20-25 хвилин і охоплювати 7-8 об'єктів одночасно.

На формування довільної уваги величезний вплив справляє шкільна діяльність дитини, проте і батькам не потрібно забувати про свою роль. Тим більше, що існують великі можливості розвивати сприйняття дитини в ігровій формі. Для цього відмінно підійдуть різні сюжетно-рольові ігри зі складними сюжетами, складання різних пазлів, розрізних картинок, а також різноманітних головоломок.


Головоломки для дітей 8 років.


Пам'ять у дітей 7-8 років і способи її розвитку.


Ще одним важливим психічним пізнавальним процесом для дитини 7-8 років є пам'ять. У цей період посилюється її довільність, а також розширюються можливості свідомого управління нею. Іншими словами у дітей 7-8 років починає переважати довільна пам'ять над мимовільної. Однак дитині як і раніше складно ставити перед собою мету запам'ятати і в потрібний момент згадати.


Якщо дитина проявляє бажання що-небудь запам'ятати, важливо всіляко заохочувати подібні дії. Адже хороша довільна пам'ять є запорукою розвитку і таких процесів, як сприйняття, уява і мислення.

Стимулювати розвиток довільної пам'яті у дитини 7-8 років за допомогою таких дій:


  • Пов'язувати нову інформацію з тієї, яка була засвоєна раніше;
  • Дбати про те, щоб матеріали, призначені для запам'ятовування, були яскравими, незвичайними, доступними і наочними;
  • Акцентувати увагу дітей на тривалому збереженні в пам'яті тієї чи іншої інформації;
  • Забезпечувати його різними розвиваючими іграми, які вимагають запам'ятовування подій, об'єктів або осіб на певних етапах;
  • Учити дитину запам'ятовувати матеріал за допомогою смислового угруповання тексту. Такий підхід допоможе молодшому школяреві навчитися виділяти в тексті основне, що йому в нагоді в старших класах.

Розвиваючі ігри для дітей 8 років.


Якщо батьки і вчителі дітей 7-8 років приділять достатньо уваги формуванню у останніх довільної пам'яті, то до кінця 8 років діти зможуть точно і надовго запам'ятовувати будь-яку, необхідну їм інформацію.


Мислення і мова у дітей 7-8 років: на що звернути увагу батькам?


Молодші школярі починають поступово переходити від наочно-образного мислення до словесно-логічного. Діти 7-8 років здатні розуміти логічні міркування. Однак на початковому етапі формування логічного мислення дітям потрібна допомога батьків або інших дорослих, оскільки молодшим школярам все ще властива нелогічність міркувань. Для розвитку мислення дітей 7-8 років рекомендується використовувати різні логічні і спеціальні настільні ігри, а також головоломки.

У 7 років на новий рівень виходить і мова дитини, зокрема активно продовжує формуватися її звукова сторона, лексика і граматична будова. Словниковий запас дітей стає багатшим. Крім того, молодші школярі починають активно вживати узагальнюючі частини мови (прикметники, іменники і ін.). Для стимулювання розвитку мови батькам дітей 7-8 років рекомендується активно спілкуватися зі своїми чадами, задавати їм питання і давати дитині можливість відповісти на них максимально повно. Не варто також нехтувати і різними іграми, призначеними для розвитку мови молодшого школяра.


Пізнавальні ігри для дітей 7 років.


Більш детально ознайомитися з асортиментом ви можете в каталозі нашого інтернет-магазину

Мислення і мова у дітей 7-8 років: на що звернути увагу батькам?
Мислення і мова у дітей 7-8 років: на що звернути увагу батькам?