Друдл. Тренування уяви

Друдл набули широкого поширення в США в 1953 році, завдяки книзі Роджера Прайса (Roger Price) «Друдл» ( "Droodles").

Назва «Друдл» - це збірне слово, що складається зі слів 'doodle' (каракулі, безглузді рисочки) і 'riddle' (загадка). Але насправді Друдл, або загадкові малюнки (indovinelli graphic, італ.) Стали відомі в Італії за часів Ренесансу.

Один з найстаріших Друдл - зображення сліпого жебрака, що стоїть за рогом вулиці, - був створений італійським художником Агостіно Карраччі (Agostino Carracci) (1557-1602).


перший Друдл

Але що ж все-таки таке «Друдл»?
Насправді це більше схоже на дрібний фрагмент карикатури або коміксу, ніж на абстрактний елемент картини, що викликає законне питання «Що це таке?». Кульмінаційний момент (зазвичай це забавне опис) в кінці кінців робить задум картинки очевидним.

Друдл засновані на парейдолии, властивості людини надавати спостерігається образу випадкові, двозначні або фантастичні форми.

астроном Карл Саган (Carl Sagan) стверджував, що тенденція розрізняти особи в формі хмар, кукурудзяних коржів, булочок з корицею і т.п. є особливість еволюційного розвитку.

Він писав: «Оскільки немовля здатний бачити, він дізнається особи, і тепер нам відомо, що це мистецтво запрограмовано в нашому мозку. Мільйон років тому ті з немовлят, які не могли дізнатися особи і посміхнутися у відповідь на усмішку, мали менше шансів заручитися підтримкою серця своїх батьків і, відповідно, отримати процвітання в житті. Зараз майже кожна дитина здатна розрізняти обличчя і відповідати на посмішки милою агукають гримасою »(Саган, 1995).

Наша здатність співвідносити те, що ми бачимо, з тим, що ми знаємо, і дозволяє нам виділяти зображення з цих найдрібніших сатиричних зображень. Світ, який нас оточує, так би мовити, «сенсорно галасливий»: насправді ми не підозрюємо, що більшість сигналів / символів, які ми отримуємо з нашого оточення, сповнені прогалин, які наш мозок підсвідомо заповнює.

Як ми ідентифікуємо кожну деталь даних, що надходять в наш мозок
Коли нашому мозку потрібно ідентифікувати об'єкт, він повинен співвіднести те, що ми бачимо, з наявними знаннями і досвідом.

Сприйняття за допомогою органів почуттів даних, що надходять з навколишнього світу, і подальший аналіз відповідної інформації називається "висхідна обробка даних". Висхідна обробка даних пов'язана з емпіричної реальності і проводиться за допомогою трансформації конкретних деталей оброблюваного стимулу в абстрактні моделі.

Але коли наші ОЧІКУВАННЯ впливають на сприйняття, це явище називається "низхідній" або "подумки наведеної обробкою даних". Низхідна обробка даних нарівні з сприйняттям світу задіє наш життєвий досвід, знання, які спонукають мотиви і культурні особливості середовища. Коротко кажучи, спадна обробка даних задіє складніші ментальні функції, які впливають на те, ЯК ми розуміємо фізичні об'єкти, знаки, події.

Друдл демонструють важливість такого типу обробки даних: без написів ці малюнки не мають сенсу. Але, як тільки малюнок ідентифікований, наше сприйняття змінюється, і ми легко знаходимо в малюнку сенс, або навіть надаємо йому нового змісту за допомогою асоціацій. Більш того, як тільки в нашому сприйнятті «спливає» значення даного малюнка (тобто коли ми бачимо в зображенні знайомі деталі), нам вже, можливо, не вдасться побачити цей малюнок таким, яким він постав спочатку!

розширте свій уява за допомогою Друдл
Вправа в доданні сенсу абстрактним формам також може стати відмінним способом стимуляції уяви і розвитку навичок візуального мислення.

Коли Леонардо да Вінчі було необхідно пожвавити протягом творчої енергії, він сідав і довго вдивлявся в хмари або скелі ... "Якщо ви подивитеся на стару стіну, вкриту брудом, або на химерну поверхню посипаних прожилками каменів", писав він, "ви можете раптом відкрити для себе цілі картини, як наприклад пейзажі, битви, хмари, незвичайні пози людей, забавні особи, візерунки ... ".

Да Вінчі щиро рекомендував цей 'новий метод' творчих відкриттів як практичну техніку для того, щоб "відкрити душу і посилити аромат нових ідей".

Абстрактні, живі форми, укладені в посічених стінах і купах каменів, вважав він, можна змусити працювати в якості "наземного снаряда для запуску уяви" (для вашого відома, в лексиконі да Вінчі Друдл називаються «гірігоро» ( 'ghirigoro') або «скарабоччіо »( 'scarabocchio')).

Пограти в Друдл на voobrazenie.ru

джерело: archimedes-lab.org/droodles.html
Переклад на російську мову: Володимир Ніконов

Насправді це більше схоже на дрібний фрагмент карикатури або коміксу, ніж на абстрактний елемент картини, що викликає законне питання «Що це таке?