Новгородці стурбовані «жовтим припливом» на річці Волхов

Блогери з Новгородської області повідомляють про екологічне лихо прямо під стінами кремля в центрі Великого Новгорода. Стверджується, що вода річки Волхов, а також узбережжя в районі центрального міського пляжу, розташованого тут, «райдужними узорами розписали отруйні хімікати». Також пильні громадяни вказують, що кілька днів тому узбережжі річки практично повністю покрила «жовтувато-брудна піна, що має явно хімічне походження». Автори постів побоюються, що жертвами забруднення стануть живуть тут чайки і качки, а також і люди.

Автори постів побоюються, що жертвами забруднення стануть живуть тут чайки і качки, а також і люди

«Я ж, розуміючи що російські чиновники нічого просто так робити не люблять, в свою чергу оголошую цивільний тендер: Чиновник, який першим вживе заходів з даної проблеми і вирішить її, отримає від мене особисто 10000 рублів в якості винагороди», - заявляє в зв'язку з цим блогер marikxuanna, відомий в місті діяч культури Марина Євдокимович.

«Я ж, розуміючи що російські чиновники нічого просто так робити не люблять, в свою чергу оголошую цивільний тендер: Чиновник, який першим вживе заходів з даної проблеми і вирішить її, отримає від мене особисто 10000 рублів в якості винагороди», -   заявляє   в зв'язку з цим блогер marikxuanna, відомий в місті діяч культури Марина Євдокимович

Відзначимо, що на питання стурбованої громадськості, задані в живому журналі ТВО губернатора Новгородської області Сергія Мітіна, начальник управління по екології адміністрації Великого Новгорода Володимир Ситніков повідомив про візуальному огляді місця і підтвердив дані блогерів. Однак чиновник від екології пояснив «жовтий прилив» природними чинниками. «Це явище було відзначено і на пляжі в Юр'єво (Святоюрьевская чоловічий монастир на околиці Великого Новгорода), і в інших місцях по берегах Волхова. Ще одна з причин цього - Волхов сезонно сильно обмілів. Нічого страшного в цьому явищі немає », - зокрема пояснює чиновник. Про відбір та вивчення проб води та ґрунту під стінами Новгородського кремля відповідними службами, між тим, нічого не повідомляється.

Про відбір та вивчення проб води та ґрунту під стінами Новгородського кремля відповідними службами, між тим, нічого не повідомляється

Варто відзначити, що дивні властивості води з водозабору річки Волхов жителі великого Новгорода і прилеглих поселень відзначали і раніше. Так на початку вересня цього року мали місця масові скарги городян на «гнильний запах» водопровідної води, що надходить в систему життєзабезпечення обласного центру з річки Волхов. Тоді фахівці також пояснювали сезонним обмілінням річки і, внаслідок цього, підвищеним вмістом в ній органіки.

Цікаво, що обговорення ситуації з якістю води в річці Волхов, яку блогери характеризують як «екологічну катастрофу», відбувається на тлі заяв ТВО губернатора Новгородської області Сергія Мітіна про необхідність розвитку в Новгородській області туризму, в тому числі водного та екологічного.

фото блогера marikxuanna