Що таке сім'я і сімейне щастя | NUR.KZ

 1. Що таке сім'я і сімейне щастя Переймаючись питанням, що таке сім'я, багато з працею знаходять відповідь....
 2. Сімейні стосунки: як будувати
 3. Що таке сім'я і сімейне щастя
 4. Що таке сім'я: психологія
 5. Сімейні стосунки: як будувати
 6. Що таке сім'я і сімейне щастя
 7. Що таке сім'я: психологія
 8. Сімейні стосунки: як будувати

Що таке сім'я і сімейне щастя

Переймаючись питанням, що таке сім'я, багато з працею знаходять відповідь. Відносини двох людей - це історія, яка пишеться разом з їх життям. Що ж таке сім'я і як побудувати відносини між подружжям, дізнайтеся зі статті.

Що ж таке сім'я і як побудувати відносини між подружжям, дізнайтеся зі статті

Фото: Центр Норбекова

Що таке сім'я: психологія

Кожен прожитий день, сказане слово, вчинок - все це робить відносини, збираючи з маленьких цеглинок неприступний замок або кам'яну стіну. У психології сім'єю називають групу людей, узагальнюючи поняття і позбавляючи будь-якої індивідуальності.

З точки зору психології, сім'я - група взаємодіючих людей, об'єднана подружніми стосунками, родинними зв'язками. Сім'ї відрізняються структурою, але головне завдання сім'ї завжди незмінна - це забезпечення умов для гармонійного розвитку окремих членів групи.

Простіше кажучи, сім'я - це люди, що живуть під одним дахом із загальним побутом, бюджетом, господарством, сімейними цінностями і пріоритетами. Членами групи є чоловік і дружина, їх діти.

На благополуччя в родині впливають такі чинники:

 • рівень добробуту;
 • освіченість і інтелігентність членів сім'ї;
 • культурний рівень подружжя;
 • стан взаємин.

Немає єдиного критерію, якою має бути щаслива сім'я. У разі фінансових проблем подружжя починає звинувачувати один одного в проблемах. Відсутність освіти веде до того, що жоден з членів сім'ї не в змозі виправити побутові труднощі.

Відсутність освіти веде до того, що жоден з членів сім'ї не в змозі виправити побутові труднощі

Фото: Душа Світу

Культурний рівень допомагає людям займати гідний соціальний статус. Відсутність взаєморозуміння і взаємоповаги призводить до того, що взаємне співіснування подружжя стає неможливим.

Причинами нещасливих шлюбів може стати наступне:

 • Негативний приклад батьків.

Психологи стверджують, що невміння жити в родині закладається змалку. Діти беруть все від батьків.

Заперечуючи факт того, що дитина повторює помилки або долю батьків у дорослому віці, людина свідомо відмовляється усвідомлювати, якими були ці помилки. Відповідно, відмовляється міняти своє життя і ставлення до неї в кращу сторону.

 • Безвідповідальний підхід до питань сім'ї та шлюбу.

Друга причина нещасливих шлюбів - легковажність. Йдеться про те, що багато хто плутає пристрасть і потяг із взаємовідносинами. Шлюб і сім'я - це набагато більше, ніж інтимна близькість. Це відповідальність, вміння чекати, прощати, чути, розуміти, поступатися і так далі.

Згодом пристрасть може згаснути, тоді фундамент відносин руйнується і руйнуються зв'язку між парою. Якщо в такій сім'ї з'явилися діти, вони будуть рости на прикладі батьків, у яких немає точок дотику. У такій ситуації повертаємося до вище озвученої причини нещасливих шлюбів.

Любов'ю правильно називати нерозривний психоемоційний зв'язок між чоловіком і жінкою. Ті почуття, які оспівують романтики, - це жорстоке спотворення реальності. До того, як народжується любов, людей тягне один до одного тільки пристрасть, інтерес і бажання зблизитися на фізіологічному рівні.

Застава сімейного щастя - це вміння приймати і любити свою другу половинку безумовно.

Фото: spzh.news

Функції сім'ї формувалися і розвивалися паралельно з людьми як об'єктами соціуму. У психології виділяють кілька основних функцій сім'ї, а саме:

 • Репродуктивна - народження дітей для продовження роду.
 • Виховна - формування особистості дитини протягом всього його життя.
 • Господарсько-побутова, або ж економічна, - здатність задовольняти матеріальні потреби і навчання дитини цінувати матеріальні блага.
 • Рекреативная - забезпечення умов для відновлення фізичних та інтелектуальних сил.
 • Емоційна - основа психологічного здоров'я людини. Ця функція виражається в умінні виявляти і приймати підтримку, повагу, розуміння, добре ставлення.
 • Духовна - вміння розвиватися на духовному рівні.
 • Соціальна - навчання дитини того, як спілкуватися із зовнішнім світом.
 • Сексуально-еротична - це приклад того, якими мають бути відносини між чоловіком і жінкою.

Традиції сім'ї, як і сімейні цінності, - це прийняті для конкретної групи людей норми і правила поведінки, погляди, звичаї, які передаються від батьків до дітей.

Сімейні традиції не повинні порушувати моральні підвалини або суперечити їм. Сімейні цінності повинні зміцнювати узи спорідненості. Традиції передаються з покоління в покоління, виховуючи нащадків і зберігаючи пам'ять про предків.

Виконання батьками покладених на них функцій, дотримання традицій і відносини між подружжям - це запорука сімейного щастя і благополуччя.

Читайте також: Психологія чоловіків у відносинах

Сімейні стосунки: як будувати

Безперечно, запорука щасливого шлюбу - це сімейні відносини, які не зароджуються в один момент, а шикуються подружжям крок за кроком.

Відсутність конфліктів, взаєморозуміння в сім'ї, комфортний побут - це складові успішного шлюбу.

Фото: Річард Тулей

Взаємовідносини в сім'ї можуть будуватися по-різному. Існують певні типи відносин між подружжям, дітьми та батьками. наприклад:

Старше покоління безапеляційно пригнічує молодше, ігноруючи інтереси дітей. Емоційне насильство може перерости у фізичне.

 • Співробітництво.

Всі члени сім'ї рівноправні. Важливі інтереси кожного учасника групи. Проблеми вирішуються спільно. Для батьків, як і для дітей, пріоритетними є бажання близьких.

Основа цієї моделі - відсутність егоїзму і здатність йти на компроміси.

Діти, яким ніколи не надавалася можливість вирішувати власні проблеми, байдужі до проблем оточуючих.

Надмірна опіка з боку батьків призводить до того, що їх потомство не здатна спілкуватися з іншими людьми, однолітками, колегами. Такі діти не здатні побудувати відносини і завести власну сім'ю.

 • Невтручання або пасивне байдужість.

Для такого типу відносин характерно повне невтручання батьків у життя дітей. Батьки виконують функцію суто фізіологічного виховання.

Сімейні стосунки зароджуються разом з сім'єю, як тільки чоловік і жінка приймають рішення жити разом, виховувати дітей, мати загальний побут.

Фото: Kn.kz

Основна умова успіху - це вміння уникати конфліктів або розв'язувати їх.

Як будуть розвиватися відносини, залежить від вихідних умов, в які потрапляють чоловік і жінка. Якщо пара живе окремо від батьків, вона створює власні цінності, керуючись тим, що закладено їм в процесі виховання.

У разі якщо під одним дахом живуть кілька поколінь, важливо знати цінності кожного з них, поважати їх і пристосуватися до безконфліктного взаємною співіснування.

Запорука благополуччя в родині - це:

 • взаємоповага між членами сім'ї;
 • знання і розуміння звичок близьких і рідних;
 • вміння спілкуватися і миритися;
 • відмова від егоїстичних мотивів при прийнятті рішень;
 • вміння прощати і розуміти.

Щоб уникнути конфліктів на етапі зародження сім'ї, важливо враховувати наступне:

 • сім'я чоловіка / дружини (батьки) чекають поваги від обранця своєї дитини;
 • брехня губить будь-які відносини;
 • не варто поспішати з висновками, важливо розуміти чоловіка, мотиви і причини його вчинків;
 • не можна засуджувати і обговорювати батьків обранця;
 • щоб отримувати допомогу і підтримку, її важливо давати.

Серйозним випробуванням для відносин між подружжям завжди стає народження дитини.

Для молодої матері з'являється ще один об'єкт любові. Налагоджений побут докорінно змінюється, як і необхідність у фінансовому забезпеченні.

Жінки вимагають від чоловіків більше уваги, розуміння і підтримки, ніж раніше. Чоловіки з появою дітей часто віддаляються від своїх дружин.

Чоловіки з появою дітей часто віддаляються від своїх дружин

Фото: spbnovostroyka.ru

Щоб уникнути конфліктів на грунті материнства і батьківства, важливо розуміти, що дитина - це назавжди. Малюк - це відповідальність. Маленька людина - це природне продовження роду, то, для чого створювалася сім'я.

Батьки повинні виростити його в любові, показати йому, що таке справжня сім'я і якою вона має бути. Відносини між подружжям стануть моделлю, яку дитина перейме у батьків і використовує в своїх відносинах.

У пошуках відповіді на питання, як будувати відносини, важливо врахувати, що сім'я проходить певні життєві етапи, а саме:

 • Перший рік подружнього життя: партнери тільки вчаться бути половинками одного цілого.
 • Народження дитини: все життєві цінності переосмислюються.
 • 3-5 років подружнього життя: з дорослішанням дитини змінюються життєві підвалини. Чоловікові і дружині доводиться шукати нові форми взаємодії.
 • 8-15 років шлюбу: повсякденність відносин змушує шукати чогось нового і дивитися на сімейне життя по-новому. На цьому етапі пари або зміцнюють союз, або розлучаються.
 • 20 років подружнього життя: період, коли діти створюють власну сім'ю, батьки перестають виконувати більшість з покладених на них функцій по вихованню дитини. Через відсутність цілей і переосмислення дійсності різко виростає ризик зрад.
 • 30 років подружнього життя і більше: відносини між подружжям трансформуються, переростаючи в абсолютну духовну близькість. На цьому етапі пара будує відносини з дорослими дітьми, які самі переживають етапи сімейного життя.

Фото: mirvboge.ru

Сім'я - це набагато більше, ніж група людей з певними інтересами і спільним побутом. Сім'я і сімейне щастя - це те, до чого свідомо чи підсвідомо прагне кожна людина.

На шляху подружніх пар зустрічається багато випробувань. Не кожна сім'я здатна з легкістю перенести всі життєві труднощі. Взаєморозуміння і вміння прощати, довіру між партнерами, відвертість і взаємоповага - це та дещиця, що допоможе вибудувати міцні сімейні відносини.

Читайте також: Як налагодити відносини з чоловіком після сварки?

Що таке сім'я і сімейне щастя

Переймаючись питанням, що таке сім'я, багато з працею знаходять відповідь. Відносини двох людей - це історія, яка пишеться разом з їх життям. Що ж таке сім'я і як побудувати відносини між подружжям, дізнайтеся зі статті.

Що ж таке сім'я і як побудувати відносини між подружжям, дізнайтеся зі статті

Фото: Центр Норбекова

Що таке сім'я: психологія

Кожен прожитий день, сказане слово, вчинок - все це робить відносини, збираючи з маленьких цеглинок неприступний замок або кам'яну стіну. У психології сім'єю називають групу людей, узагальнюючи поняття і позбавляючи будь-якої індивідуальності.

З точки зору психології, сім'я - група взаємодіючих людей, об'єднана подружніми стосунками, родинними зв'язками. Сім'ї відрізняються структурою, але головне завдання сім'ї завжди незмінна - це забезпечення умов для гармонійного розвитку окремих членів групи.

Простіше кажучи, сім'я - це люди, що живуть під одним дахом із загальним побутом, бюджетом, господарством, сімейними цінностями і пріоритетами. Членами групи є чоловік і дружина, їх діти.

На благополуччя в родині впливають такі чинники:

 • рівень добробуту;
 • освіченість і інтелігентність членів сім'ї;
 • культурний рівень подружжя;
 • стан взаємин.

Немає єдиного критерію, якою має бути щаслива сім'я. У разі фінансових проблем подружжя починає звинувачувати один одного в проблемах. Відсутність освіти веде до того, що жоден з членів сім'ї не в змозі виправити побутові труднощі.

Відсутність освіти веде до того, що жоден з членів сім'ї не в змозі виправити побутові труднощі

Фото: Душа Світу

Культурний рівень допомагає людям займати гідний соціальний статус. Відсутність взаєморозуміння і взаємоповаги призводить до того, що взаємне співіснування подружжя стає неможливим.

Причинами нещасливих шлюбів може стати наступне:

 • Негативний приклад батьків.

Психологи стверджують, що невміння жити в родині закладається змалку. Діти беруть все від батьків.

Заперечуючи факт того, що дитина повторює помилки або долю батьків у дорослому віці, людина свідомо відмовляється усвідомлювати, якими були ці помилки. Відповідно, відмовляється міняти своє життя і ставлення до неї в кращу сторону.

 • Безвідповідальний підхід до питань сім'ї та шлюбу.

Друга причина нещасливих шлюбів - легковажність. Йдеться про те, що багато хто плутає пристрасть і потяг із взаємовідносинами. Шлюб і сім'я - це набагато більше, ніж інтимна близькість. Це відповідальність, вміння чекати, прощати, чути, розуміти, поступатися і так далі.

Згодом пристрасть може згаснути, тоді фундамент відносин руйнується і руйнуються зв'язку між парою. Якщо в такій сім'ї з'явилися діти, вони будуть рости на прикладі батьків, у яких немає точок дотику. У такій ситуації повертаємося до вище озвученої причини нещасливих шлюбів.

Любов'ю правильно називати нерозривний психоемоційний зв'язок між чоловіком і жінкою. Ті почуття, які оспівують романтики, - це жорстоке спотворення реальності. До того, як народжується любов, людей тягне один до одного тільки пристрасть, інтерес і бажання зблизитися на фізіологічному рівні.

Застава сімейного щастя - це вміння приймати і любити свою другу половинку безумовно.

Фото: spzh.news

Функції сім'ї формувалися і розвивалися паралельно з людьми як об'єктами соціуму. У психології виділяють кілька основних функцій сім'ї, а саме:

 • Репродуктивна - народження дітей для продовження роду.
 • Виховна - формування особистості дитини протягом всього його життя.
 • Господарсько-побутова, або ж економічна, - здатність задовольняти матеріальні потреби і навчання дитини цінувати матеріальні блага.
 • Рекреативная - забезпечення умов для відновлення фізичних та інтелектуальних сил.
 • Емоційна - основа психологічного здоров'я людини. Ця функція виражається в умінні виявляти і приймати підтримку, повагу, розуміння, добре ставлення.
 • Духовна - вміння розвиватися на духовному рівні.
 • Соціальна - навчання дитини того, як спілкуватися із зовнішнім світом.
 • Сексуально-еротична - це приклад того, якими мають бути відносини між чоловіком і жінкою.

Традиції сім'ї, як і сімейні цінності, - це прийняті для конкретної групи людей норми і правила поведінки, погляди, звичаї, які передаються від батьків до дітей.

Сімейні традиції не повинні порушувати моральні підвалини або суперечити їм. Сімейні цінності повинні зміцнювати узи спорідненості. Традиції передаються з покоління в покоління, виховуючи нащадків і зберігаючи пам'ять про предків.

Виконання батьками покладених на них функцій, дотримання традицій і відносини між подружжям - це запорука сімейного щастя і благополуччя.

Читайте також: Психологія чоловіків у відносинах

Сімейні стосунки: як будувати

Безперечно, запорука щасливого шлюбу - це сімейні відносини, які не зароджуються в один момент, а шикуються подружжям крок за кроком.

Відсутність конфліктів, взаєморозуміння в сім'ї, комфортний побут - це складові успішного шлюбу.

Фото: Річард Тулей

Взаємовідносини в сім'ї можуть будуватися по-різному. Існують певні типи відносин між подружжям, дітьми та батьками. наприклад:

Старше покоління безапеляційно пригнічує молодше, ігноруючи інтереси дітей. Емоційне насильство може перерости у фізичне.

 • Співробітництво.

Всі члени сім'ї рівноправні. Важливі інтереси кожного учасника групи. Проблеми вирішуються спільно. Для батьків, як і для дітей, пріоритетними є бажання близьких.

Основа цієї моделі - відсутність егоїзму і здатність йти на компроміси.

Діти, яким ніколи не надавалася можливість вирішувати власні проблеми, байдужі до проблем оточуючих.

Надмірна опіка з боку батьків призводить до того, що їх потомство не здатна спілкуватися з іншими людьми, однолітками, колегами. Такі діти не здатні побудувати відносини і завести власну сім'ю.

 • Невтручання або пасивне байдужість.

Для такого типу відносин характерно повне невтручання батьків у життя дітей. Батьки виконують функцію суто фізіологічного виховання.

Сімейні стосунки зароджуються разом з сім'єю, як тільки чоловік і жінка приймають рішення жити разом, виховувати дітей, мати загальний побут.

Фото: Kn.kz

Основна умова успіху - це вміння уникати конфліктів або розв'язувати їх.

Як будуть розвиватися відносини, залежить від вихідних умов, в які потрапляють чоловік і жінка. Якщо пара живе окремо від батьків, вона створює власні цінності, керуючись тим, що закладено їм в процесі виховання.

У разі якщо під одним дахом живуть кілька поколінь, важливо знати цінності кожного з них, поважати їх і пристосуватися до безконфліктного взаємною співіснування.

Запорука благополуччя в родині - це:

 • взаємоповага між членами сім'ї;
 • знання і розуміння звичок близьких і рідних;
 • вміння спілкуватися і миритися;
 • відмова від егоїстичних мотивів при прийнятті рішень;
 • вміння прощати і розуміти.

Щоб уникнути конфліктів на етапі зародження сім'ї, важливо враховувати наступне:

 • сім'я чоловіка / дружини (батьки) чекають поваги від обранця своєї дитини;
 • брехня губить будь-які відносини;
 • не варто поспішати з висновками, важливо розуміти чоловіка, мотиви і причини його вчинків;
 • не можна засуджувати і обговорювати батьків обранця;
 • щоб отримувати допомогу і підтримку, її важливо давати.

Серйозним випробуванням для відносин між подружжям завжди стає народження дитини.

Для молодої матері з'являється ще один об'єкт любові. Налагоджений побут докорінно змінюється, як і необхідність у фінансовому забезпеченні.

Жінки вимагають від чоловіків більше уваги, розуміння і підтримки, ніж раніше. Чоловіки з появою дітей часто віддаляються від своїх дружин.

Чоловіки з появою дітей часто віддаляються від своїх дружин

Фото: spbnovostroyka.ru

Щоб уникнути конфліктів на грунті материнства і батьківства, важливо розуміти, що дитина - це назавжди. Малюк - це відповідальність. Маленька людина - це природне продовження роду, то, для чого створювалася сім'я.

Батьки повинні виростити його в любові, показати йому, що таке справжня сім'я і якою вона має бути. Відносини між подружжям стануть моделлю, яку дитина перейме у батьків і використовує в своїх відносинах.

У пошуках відповіді на питання, як будувати відносини, важливо врахувати, що сім'я проходить певні життєві етапи, а саме:

 • Перший рік подружнього життя: партнери тільки вчаться бути половинками одного цілого.
 • Народження дитини: все життєві цінності переосмислюються.
 • 3-5 років подружнього життя: з дорослішанням дитини змінюються життєві підвалини. Чоловікові і дружині доводиться шукати нові форми взаємодії.
 • 8-15 років шлюбу: повсякденність відносин змушує шукати чогось нового і дивитися на сімейне життя по-новому. На цьому етапі пари або зміцнюють союз, або розлучаються.
 • 20 років подружнього життя: період, коли діти створюють власну сім'ю, батьки перестають виконувати більшість з покладених на них функцій по вихованню дитини. Через відсутність цілей і переосмислення дійсності різко виростає ризик зрад.
 • 30 років подружнього життя і більше: відносини між подружжям трансформуються, переростаючи в абсолютну духовну близькість. На цьому етапі пара будує відносини з дорослими дітьми, які самі переживають етапи сімейного життя.

Фото: mirvboge.ru

Сім'я - це набагато більше, ніж група людей з певними інтересами і спільним побутом. Сім'я і сімейне щастя - це те, до чого свідомо чи підсвідомо прагне кожна людина.

На шляху подружніх пар зустрічається багато випробувань. Не кожна сім'я здатна з легкістю перенести всі життєві труднощі. Взаєморозуміння і вміння прощати, довіру між партнерами, відвертість і взаємоповага - це та дещиця, що допоможе вибудувати міцні сімейні відносини.

Читайте також: Як налагодити відносини з чоловіком після сварки?

Що таке сім'я і сімейне щастя

Переймаючись питанням, що таке сім'я, багато з працею знаходять відповідь. Відносини двох людей - це історія, яка пишеться разом з їх життям. Що ж таке сім'я і як побудувати відносини між подружжям, дізнайтеся зі статті.

Що ж таке сім'я і як побудувати відносини між подружжям, дізнайтеся зі статті

Фото: Центр Норбекова

Що таке сім'я: психологія

Кожен прожитий день, сказане слово, вчинок - все це робить відносини, збираючи з маленьких цеглинок неприступний замок або кам'яну стіну. У психології сім'єю називають групу людей, узагальнюючи поняття і позбавляючи будь-якої індивідуальності.

З точки зору психології, сім'я - група взаємодіючих людей, об'єднана подружніми стосунками, родинними зв'язками. Сім'ї відрізняються структурою, але головне завдання сім'ї завжди незмінна - це забезпечення умов для гармонійного розвитку окремих членів групи.

Простіше кажучи, сім'я - це люди, що живуть під одним дахом із загальним побутом, бюджетом, господарством, сімейними цінностями і пріоритетами. Членами групи є чоловік і дружина, їх діти.

На благополуччя в родині впливають такі чинники:

 • рівень добробуту;
 • освіченість і інтелігентність членів сім'ї;
 • культурний рівень подружжя;
 • стан взаємин.

Немає єдиного критерію, якою має бути щаслива сім'я. У разі фінансових проблем подружжя починає звинувачувати один одного в проблемах. Відсутність освіти веде до того, що жоден з членів сім'ї не в змозі виправити побутові труднощі.

Відсутність освіти веде до того, що жоден з членів сім'ї не в змозі виправити побутові труднощі

Фото: Душа Світу

Культурний рівень допомагає людям займати гідний соціальний статус. Відсутність взаєморозуміння і взаємоповаги призводить до того, що взаємне співіснування подружжя стає неможливим.

Причинами нещасливих шлюбів може стати наступне:

 • Негативний приклад батьків.

Психологи стверджують, що невміння жити в родині закладається змалку. Діти беруть все від батьків.

Заперечуючи факт того, що дитина повторює помилки або долю батьків у дорослому віці, людина свідомо відмовляється усвідомлювати, якими були ці помилки. Відповідно, відмовляється міняти своє життя і ставлення до неї в кращу сторону.

 • Безвідповідальний підхід до питань сім'ї та шлюбу.

Друга причина нещасливих шлюбів - легковажність. Йдеться про те, що багато хто плутає пристрасть і потяг із взаємовідносинами. Шлюб і сім'я - це набагато більше, ніж інтимна близькість. Це відповідальність, вміння чекати, прощати, чути, розуміти, поступатися і так далі.

Згодом пристрасть може згаснути, тоді фундамент відносин руйнується і руйнуються зв'язку між парою. Якщо в такій сім'ї з'явилися діти, вони будуть рости на прикладі батьків, у яких немає точок дотику. У такій ситуації повертаємося до вище озвученої причини нещасливих шлюбів.

Любов'ю правильно називати нерозривний психоемоційний зв'язок між чоловіком і жінкою. Ті почуття, які оспівують романтики, - це жорстоке спотворення реальності. До того, як народжується любов, людей тягне один до одного тільки пристрасть, інтерес і бажання зблизитися на фізіологічному рівні.

Застава сімейного щастя - це вміння приймати і любити свою другу половинку безумовно.

Фото: spzh.news

Функції сім'ї формувалися і розвивалися паралельно з людьми як об'єктами соціуму. У психології виділяють кілька основних функцій сім'ї, а саме:

 • Репродуктивна - народження дітей для продовження роду.
 • Виховна - формування особистості дитини протягом всього його життя.
 • Господарсько-побутова, або ж економічна, - здатність задовольняти матеріальні потреби і навчання дитини цінувати матеріальні блага.
 • Рекреативная - забезпечення умов для відновлення фізичних та інтелектуальних сил.
 • Емоційна - основа психологічного здоров'я людини. Ця функція виражається в умінні виявляти і приймати підтримку, повагу, розуміння, добре ставлення.
 • Духовна - вміння розвиватися на духовному рівні.
 • Соціальна - навчання дитини того, як спілкуватися із зовнішнім світом.
 • Сексуально-еротична - це приклад того, якими мають бути відносини між чоловіком і жінкою.

Традиції сім'ї, як і сімейні цінності, - це прийняті для конкретної групи людей норми і правила поведінки, погляди, звичаї, які передаються від батьків до дітей.

Сімейні традиції не повинні порушувати моральні підвалини або суперечити їм. Сімейні цінності повинні зміцнювати узи спорідненості. Традиції передаються з покоління в покоління, виховуючи нащадків і зберігаючи пам'ять про предків.

Виконання батьками покладених на них функцій, дотримання традицій і відносини між подружжям - це запорука сімейного щастя і благополуччя.

Читайте також: Психологія чоловіків у відносинах

Сімейні стосунки: як будувати

Безперечно, запорука щасливого шлюбу - це сімейні відносини, які не зароджуються в один момент, а шикуються подружжям крок за кроком.

Відсутність конфліктів, взаєморозуміння в сім'ї, комфортний побут - це складові успішного шлюбу.

Фото: Річард Тулей

Взаємовідносини в сім'ї можуть будуватися по-різному. Існують певні типи відносин між подружжям, дітьми та батьками. наприклад:

Старше покоління безапеляційно пригнічує молодше, ігноруючи інтереси дітей. Емоційне насильство може перерости у фізичне.

 • Співробітництво.

Всі члени сім'ї рівноправні. Важливі інтереси кожного учасника групи. Проблеми вирішуються спільно. Для батьків, як і для дітей, пріоритетними є бажання близьких.

Основа цієї моделі - відсутність егоїзму і здатність йти на компроміси.

Діти, яким ніколи не надавалася можливість вирішувати власні проблеми, байдужі до проблем оточуючих.

Надмірна опіка з боку батьків призводить до того, що їх потомство не здатна спілкуватися з іншими людьми, однолітками, колегами. Такі діти не здатні побудувати відносини і завести власну сім'ю.

 • Невтручання або пасивне байдужість.

Для такого типу відносин характерно повне невтручання батьків у життя дітей. Батьки виконують функцію суто фізіологічного виховання.

Сімейні стосунки зароджуються разом з сім'єю, як тільки чоловік і жінка приймають рішення жити разом, виховувати дітей, мати загальний побут.

Фото: Kn.kz

Основна умова успіху - це вміння уникати конфліктів або розв'язувати їх.

Як будуть розвиватися відносини, залежить від вихідних умов, в які потрапляють чоловік і жінка. Якщо пара живе окремо від батьків, вона створює власні цінності, керуючись тим, що закладено їм в процесі виховання.

У разі якщо під одним дахом живуть кілька поколінь, важливо знати цінності кожного з них, поважати їх і пристосуватися до безконфліктного взаємною співіснування.

Запорука благополуччя в родині - це:

 • взаємоповага між членами сім'ї;
 • знання і розуміння звичок близьких і рідних;
 • вміння спілкуватися і миритися;
 • відмова від егоїстичних мотивів при прийнятті рішень;
 • вміння прощати і розуміти.

Щоб уникнути конфліктів на етапі зародження сім'ї, важливо враховувати наступне:

 • сім'я чоловіка / дружини (батьки) чекають поваги від обранця своєї дитини;
 • брехня губить будь-які відносини;
 • не варто поспішати з висновками, важливо розуміти чоловіка, мотиви і причини його вчинків;
 • не можна засуджувати і обговорювати батьків обранця;
 • щоб отримувати допомогу і підтримку, її важливо давати.

Серйозним випробуванням для відносин між подружжям завжди стає народження дитини.

Для молодої матері з'являється ще один об'єкт любові. Налагоджений побут докорінно змінюється, як і необхідність у фінансовому забезпеченні.

Жінки вимагають від чоловіків більше уваги, розуміння і підтримки, ніж раніше. Чоловіки з появою дітей часто віддаляються від своїх дружин.

Чоловіки з появою дітей часто віддаляються від своїх дружин

Фото: spbnovostroyka.ru

Щоб уникнути конфліктів на грунті материнства і батьківства, важливо розуміти, що дитина - це назавжди. Малюк - це відповідальність. Маленька людина - це природне продовження роду, то, для чого створювалася сім'я.

Батьки повинні виростити його в любові, показати йому, що таке справжня сім'я і якою вона має бути. Відносини між подружжям стануть моделлю, яку дитина перейме у батьків і використовує в своїх відносинах.

У пошуках відповіді на питання, як будувати відносини, важливо врахувати, що сім'я проходить певні життєві етапи, а саме:

 • Перший рік подружнього життя: партнери тільки вчаться бути половинками одного цілого.
 • Народження дитини: все життєві цінності переосмислюються.
 • 3-5 років подружнього життя: з дорослішанням дитини змінюються життєві підвалини. Чоловікові і дружині доводиться шукати нові форми взаємодії.
 • 8-15 років шлюбу: повсякденність відносин змушує шукати чогось нового і дивитися на сімейне життя по-новому. На цьому етапі пари або зміцнюють союз, або розлучаються.
 • 20 років подружнього життя: період, коли діти створюють власну сім'ю, батьки перестають виконувати більшість з покладених на них функцій по вихованню дитини. Через відсутність цілей і переосмислення дійсності різко виростає ризик зрад.
 • 30 років подружнього життя і більше: відносини між подружжям трансформуються, переростаючи в абсолютну духовну близькість. На цьому етапі пара будує відносини з дорослими дітьми, які самі переживають етапи сімейного життя.

Фото: mirvboge.ru

Сім'я - це набагато більше, ніж група людей з певними інтересами і спільним побутом. Сім'я і сімейне щастя - це те, до чого свідомо чи підсвідомо прагне кожна людина.

На шляху подружніх пар зустрічається багато випробувань. Не кожна сім'я здатна з легкістю перенести всі життєві труднощі. Взаєморозуміння і вміння прощати, довіру між партнерами, відвертість і взаємоповага - це та дещиця, що допоможе вибудувати міцні сімейні відносини.

Читайте також: Як налагодити відносини з чоловіком після сварки?