Дитяче свято зміцнює взаєморозуміння та єдність в родині

Добре, якщо у людини від дитинства залишилися теплі приємні спогади. Вони будують його затишний, позитивний світ, створюють відчуття безпеки. Світ дорослих з повсякденною суєтою і хаотичністю буде сприйматися без стресів і зайвих потрясінь.

Світ дорослих з повсякденною суєтою і хаотичністю буде сприйматися без стресів і зайвих потрясінь

Таку внутрішню захищеність формує у дітей сімейний уклад, а яскраві спогади на все життя залишають святкові традиції. Дитина повинна відчувати, що його люблять і цінують в родині, що його особисте свято - день народження, або його досягнення в навчанні, творчості, спорті - значущі для батьків. Це найкраще продемонструють добре організовані сімейні свята з таких приводів.

Дитяче свято вимагає часу і сил на підготовку, але зараз це не проблема - можна замовити будь- банкет в кафе або ресторані . Тут врахують особливості столу для дітей, приготують страви корисні, з урахуванням дитячої психології. Прикраси і назви страв нагадають улюблені казки або гри.

Діти ще не дуже вміють спілкуватися, а їх енергію треба організувати, добре продумати програму забав і розваг. Головне, щоб це нікого не напружувало, не регламентувався жорстко, до дрібниць - це викличе тільки дух опору. Радість від свята отримають всі учасники, якщо:

• Там буде всім весело.

• Буде музика, під яку можна співати і танцювати.

• Якщо все, і діти, і дорослі будуть співати всім відомі пісні.

• Будуть веселі конкурси, дух змагання і заслужені призи.

• Будуть організовані захоплюючі і зрозумілі ігри.

• Якщо вдасться вдосталь поспілкуватися з ровесниками.

Зробити перерву і відпочити від активних ігор теж необхідно для дітей. У цей час можна підкріпитися чимось смачним за святковим столом. Дуже до речі виявиться перегляд улюбленого мультика, лялькової вистави або дитячого казкового спектаклю.

Добре спланований і підготовлений свято принесе радість всім і запам'ятається надовго, а винуватцю торжества - на все життя. Такі заходи зближують дітей і дорослих, демонструють малюкові взаєморозуміння і єдність членів сім'ї, вселяють в нього впевненість у своїх батьках. Атмосфера взаєморозуміння, що виникає від таких традицій, найміцніше прив'яже дитину до сім'ї. Тоді з часом, в кризовому підлітковому віці, його навряд чи сильно захопить вулиця, відірве від сприятливої ​​атмосфери в рідному домі. А всього-то й треба подарувати дитині в дитинстві незабутні свята.


Тетяна Іллічова