Влада, Вплив, Лідерство

У курсах «Менеджмент» викладачі зазвичай зачіпають тему Лідерства. Причому розглядають тріаду понять: Влада Вплив Лідерство, в різних поєднаннях: Влада і Вплив; Влада і Лідерство; Вплив і Лідерство. У ряді випадку ототожнюючи поняття «Лідер» і «Начальник». Звичайно, дуже добре, коли керівник володіє лідерськими якостями, однак треба розуміти, що Лідер і лідерство не передається по закону. Нижче частина мого конспекту, який я використовую в лекціях по Менеджменту. На даний малюнок не потрапили численні теорії лідерства, які зазвичай супроводжують цю тему, але і цього досить.

«Начальник»

Отже, тріада понять: Влада Вплив Лідерство, не їсти одне і теж. Якщо на цій схемі є незрозумілі місця, то задавайте питання, поясню. По-друге, мають місце випадки, коли впливають не особистості, а «посади». «Я начальник - ти дурень», це приказка радянського часу, не зжила себе і в капіталістичній системі. Такі приклади не поодинокі. У той же час прикладів знаходження на начальницькою посади особистості, що володіє даром переконання, здатного вести за собою людей не так багато. Нещодавно я згадував С.П.Корольова . Кого ще можна поставити в цей ряд? Ми можемо згадати кого-небудь з політиків, олігархів, бізнесменів, до якого можна з повним правом застосувати слово Лідер?

Допомагайте з прикладами. Зазвичай на лекціях я використовую якісь прізвища, але, як правило, завжди знаходяться один, а то й більше скептиків, які спростовують моя думка.

Кого ще можна поставити в цей ряд?
Ми можемо згадати кого-небудь з політиків, олігархів, бізнесменів, до якого можна з повним правом застосувати слово Лідер?