Зовнішня і внутрішнє середовище маркетингу

 1. Зовнішнє середовище
 2. мікросередовище маркетингу
 3. Макросередовище маркетингу
 4. Внутрішнє середовище
 5. Аналіз внутрішнього середовища

Найбільшу зацікавленість під час проведення маркетингових досліджень викликає ознайомлення з маркетинговим середовищем компанії, яку становить все те, що оточує безпосередньо компанію, всі фактори, які певним чином впливають на її функціонування і на неї в цілому.

Проводжу безкоштовне навчання на Форекс

Я ВебМастерМаксім проводжу консультування по заробітку на Форекс! Ви з легкістю повторите мій шлях! Цікавить?

Форекс навчання

Маркетингове середовище незмінно готова піднести Вам чергову несподіванка, будь то нові ризики або ж нові можливості. Безсумнівно, для кожної компанії просто таки життєво необхідно безперервно стежити за поточними змінами щоб вчасно підлаштовуватися під них.

Маркетингове середовище - це, по суті, об'єднання активних суб'єктів і подій, що розвивають свою діяльність поза фірми, але мають вплив на можливості її сприятливою спільною роботою з клієнтами. Інакше кажучи, маркетингове середовище є відображенням факторів і подій, які впливають на можливості виробництва встановлювати і підтримувати бажані зв'язку з покупцями. А ось фактори і події не в повному складі і не за будь-яких обставин підпорядковані безпосередньо управлінню з боку компанії. Внаслідок цього і загальноприйнято розрізняти зовнішню і внутрішню середовища маркетингу.

Зовнішнє середовище

Зовнішня маркетингова середовище є об'єднанням мікросередовища і макросередовища. У неї входять всі об'єкти, обставини і події, що відбуваються поза самої фірми, але які безпосередньо пов'язані з її активністю.

мікросередовище маркетингу

У мікросередовище компанії входять взаємовідносини самої компанії з постачальниками, посередниками, клієнтами, конкурентами, іншими словами з контактною аудиторією, яка причетна і вплив на функціонування компанії. Так само і сама компанія має незаперечний вплив на природу цієї взаємодії. В її можливості посилення позитивних та послаблення негативних тенденцій.

Макросередовище маркетингу

[Agg-ad id = "тисяча шістсот тридцять один" align = "none»]

Макросередовище підприємства включила в себе більш узагальнені для більшості компаній фактори, головним чином соціального характеру. Це такі фактори, як демографічна, економічна, політико-правова, природна, соціально-культурна і науково-технічна ситуація. Іншими словами, макросередовище - це сукупність всіх перерахованих вище факторів, які безпосередньо впливають на мікросередовище. Це середовище абсолютно непідвладна контролю з боку компанії.

Проводячи аналіз та вивчення факторів макросередовища, не слід забувати про те, що всі вони знаходяться в тісному взаємозв'язку один з одним і тому надають один на одного сильний вплив. Саме з цією метою доцільніше проводити дослідження в комплексі.

Внутрішнє середовище

Найбільшу зацікавленість під час проведення маркетингових досліджень викликає ознайомлення з маркетинговим середовищем компанії, яку становить все те, що оточує безпосередньо компанію, всі фактори, які певним чином впливають на її функціонування і на неї в цілому

Внутрішнє середовище

Внутрішнє середовище є складовою маркетингового середовища, що розташована всередині фірми і її контролем займається керівництво. У неї входять структурні підрозділи компанії і виникають між ними взаємини, співробітники, ресурси, корпоративна культура. Стан внутрішнього середовища компанії безпосередньо має відношення до стабільності функціонування цієї ж компанії, а, отже, і на виживання в конкурентному змаганні.

Внутрішнє середовище визначає потенціал компанії, її виробничі та маркетингові ресурси. Всі складові внутрішнього середовища практично керовані керівництвом фірми. Положення внутрішнього середовища в компанії цілком можливо може привести її до ефективної діяльності, а може стати і джерелом множинних проблем, що в свою чергу здатні стати причиною ліквідації фірми.

Аналіз внутрішнього середовища

Аналіз внутрішнього середовища - нелегке завдання. Як показує практика, більшість керівників підприємств цього заходу приділяють недостатньо часу і уваги. Мета, поставлена ​​перед вивченням внутрішнього середовища, полягає у виявленні слабких і сильних сторін компанії.

Не слід забувати і про те, що всі служби і відділи компанії повинні дотримуватися єдиної стратегії, мати зацікавленість в реалізації спільних завдань маркетингу і тільки завдяки комплексному підходу компанія в цілому може розраховувати на успіх. А керівництво фірми не повинно приділяти час і можливості лише поточних проблем, залишаючи без уваги стратегічні завдання.

Суть маркетингового управління фірмою полягає в адаптації фірми до змін у зовнішніх умовах, з огляду на наявність внутрішніх можливостей.

Основні фактори внутрішнього середовища маркетингу:

 • основні фонди компанії;
 • склад і професіоналізм співробітників фірми;
 • фінансовий стан;
 • знання і кваліфікація керівництва;
 • впровадження технологій;
 • імідж компанії;
 • досвід роботи компанії на ринку.

Практично найголовнішою частиною внутрішнього середовища є об'єктивність маркетингових можливостей, які безпосередньо залежать від організованого спеціального маркетингового відділу в компанії, так само як і від особистих якостей та компетентності його працівників.

(7(7

оцінок, середнє: 9,14 з 5)
оцінок, середнє: 9,14 з 5)  Завантаження Завантаження ...

Цікавить?