Правильне обслуговування холодильника. Або що потрібно знати, купуючи новий холодильник.

 1. Перше включення холодильника.
 2. Правильна експлуатація холодильника.

Кілька днів тому в черговий раз зіткнувся з ситуацією безграмотності людей, які купили новий холодильник

Кілька днів тому в черговий раз зіткнувся з ситуацією безграмотності людей, які купили новий холодильник. Причому цього разу цими покупцями не знайомими з обслуговуванням холодильника виявилися мої далекі родичі з села. Не я продавав їм холодильник, і навіть не в нашому магазині відбувалася покупка, але, в принципі, це і не важливо. Головне факт очевидний - технічна безграмотність. І оскільки таких покупців дуже багато, якщо не переважна більшість, то давайте з вами поговоримо про те, що потрібно знати купуючи новий холодильник. Що входить в обслуговування холодильника.

Оскільки ми з вами вирішили, що знайомитися з правильним обслуговуванням холодильника ми будемо з самого моменту його придбання, то і почнемо з того моменту коли ця чудова річ потрапляє в ваш будинок.

Перше включення холодильника.

 • Перше, що необхідно зробити - це видалити з холодильної та морозильної камер приладу всі непотрібні для експлуатації предмети. А такі предмети обов'язково є в будь-якому новому холодильнику. Ними є всілякі пакувальні матеріали: пінопластові розпірки, прокладки з будь-якого виду плівки та інше. Видаляємо!
 • Другим етапом можна назвати купання. Тобто необхідно просто помити всі внутрішні поверхні холодильника. Відразу обмовлюся, що як до такої експлуатації холодильника купання не відноситься і він прекрасно буде працювати і без цієї процедури. Але ви ж купуєте холодильник для себе, а не для «дядька» і тому турбота про гігієну точно буде не зайвою. Крім того, специфічний запахом пластмаси камер нового холодильника безсумнівно наситяться всі негерметично упаковані продукти. Відкрийте свій новий холодильник, понюхайте! До речі, мити його найкраще водою з невеликим додаванням оцтової кислоти, яка вбиває сторонні запахи.
 • Етап третій - установка холодильника. Це та сама процедура за яку деякі продавці беруть гроші, продаючи як додаткову послугу разом з багатьма побутовими приладами. Полягає установка холодильника в тому, що його потрібно правильно виставити на потрібному місці. Правильно значить так щоб він стояв твердо, монолітно, не бовтався в загальному. Для цього у кожного холодильника передбачені регульовані ніжки. Як правило такими ніжками бувають дві передні. Регулюються вони за допомогою нарізного сполучення, за допомогою ключа, а іноді навіть і вручну. Описувати цей процес докладно не буду, оскільки дуже проста процедура. Зупинюся на одному питанні: чи так необхідно вирівнювати холодильник за рівнем? У цьому питанні існують різні думки: одні спеціалісти стверджують, що необхідно і це навіть часто написано в інструкції по експлуатації, інші стверджують, що даний нічого страшного від невеликого нахилу назад не трапиться. До речі, у мене вдома холодильник коштує саме так - з нахилом, тому що це зручно. Штовхнув злегка двері, вона сама закрилася. І працює вже без малого 20 років. Встановлюйте!
 • Етап четвертий підключення холодильника до електромережі. І знову, тут існує кілька думок. Багато хто стверджує, що підключати холодильник через подовжувачі не можна. А в магазинах продавці консультанти неодмінно намагаються продати разом з холодильником мережевий фільтр, який в більшості випадків виконаний якраз у вигляді подовжувача. Як бути? Знаєте, що я вам скажу, моя особиста думка, що дане питання не має сильно великого значення. Якщо ви підключите свій новий холодильник через якісний подовжувач (мережевий фільтр), але нічого страшного з ним не станеться. Буде вірою і правдою служити довгі роки. А якщо говорити саме про мережевому фільтрі, то ще й охоронить від різких стрибків напруги, що теж не так вже й погано. І ще про розетці, до якої підключаємо наш холодильник. За інструкцією виробника прилад повинен підключатися до розетки, що має робочий заземлюючий контакт. Однак де взяти таку розетку, коли в більшості наших квартир електрична розводка двох дротова, тобто без заземлюючого проводу. Про це виробник не говорить. Тому нічого не залишається окрім як користуватися Немі розетками, які є в наявності. Підключайте!
 • Увага! Новий холодильник, який тільки що доставили вам в квартиру не можна відразу включати в мережу. Він повинен відстоятися хоча б 2 години. А якщо на вулиці мінусова температура, то не менше 4 годин. Втім, якщо ви, як годиться, будете його спочатку «купати», тоді як раз і пройде.
 • Етап останній - завантаження продуктів. Саме тут і криється основна помилка більшості покупців. Ні в якому разі не наповнюйте холодильник продуктами відразу після включення! Зачекайте! Дайте холодильника час набрати робочу температуру. У різних холодильників цей час теж різний. Один набере температуру за 5 годин, а іншому на цей процес може знадобитися і 8-10 годин. І тільки після цього можна приступити до завантаження продуктів. Знову ж таки не відразу! Не потрібно намагатися заповнити морозильну камеру під зав'язку теплим м'ясом. Це може привести до надмірного навантаження на компресор, що не є добре. Наповнюйте холодильник поступово, порціями, так би мовити. Тоді ви не зіткнетеся з такою ситуацією, про яку я згадував на початку статті, розповідаючи про своїх родичів. Вони якраз зробили все навпаки. Купили холодильник, а заодно і кілька десятків кілограмів свіжого м'яса, приїхали додому, завантажили м'ясо в морозильну камеру і включили. Як результат отримали безперервну роботу компресора протягом майже двох діб. А оскільки холодильник вони придбали Samsung, у якого випарник вбудований в бічні стінки, то їх новий прилад нагрівся, як хороша батарея, що доторкнутися страшно. Не робіть так! Не потрібно гробити холодильник з перших годин експлуатації!

Ось, власне, і все нескладні правила, яких слід дотримуватися для правильної експлуатації при першому включенні нового холодильника.

А тепер трохи поговоримо про експлуатацію холодильника в процесі подальшої його роботи. Адже даний прилад ми купуємо не на один місяць, і навіть не на один рік.

Адже даний прилад ми купуємо не на один місяць, і навіть не на один рік

Правильна експлуатація холодильника.

 • Перше про що хочеться сказати це те, що холодильник така штучка, яка повинна працювати при температурі навколишнього середовища не нижче 10 градусів. Це означає, що не можна залишати працюючий холодильник на балконах або верандах або ще в будь-яких місцях, де температура в холодний період опускається нижче вказаної межі. Пам'ятайте про це! Нехай чукчі і гріються в холодильнику, а ми з вами не будемо.
 • Забороняється відключати холодильник з мережі менше ніж на 1 хвилину. Виробляючи подібні дії, ви можете добитися того, що серце приладу - компресор заклинить. Що призведе до неможливості подальшої експлуатації.
 • Не варто зайвий раз відкривати двері холодильника, щоб просто із задумливим виглядом подивитися «чого б поїсти». Особливо це стосується морозильної камери, яку взагалі не рекомендується відкривати чаші, ніж один раз в декілька годин. До речі можете спробувати відкрити кілька разів поспіль морозилку. Якщо герметичність камери не порушена, то навряд чи у вас це вийде, тому що через різницю температур двері наче присмоктується і відкрити її дуже складно. Докладаючи зусиль можна запросто пошкодити прокладку гумку, розташовану по контуру дверей. А це, як ви самі розумієте, призведе до того, що герметичність порушиться і в морозильній камері буде дуже швидко утворюватися багато криги.
 • Так само як і першому включенні, не варто сильно навантажувати ваш холодильник, додаючи в морозильну камеру великий обсяг теплих продуктів одноразово. Робіть це поступово невеликими партіями.
 • І останнє, що хотілося б сказати. Будь-холодильник, навіть якщо він оснащений системою No Frost , Потребує періодичного прибирання. Хоча б один раз на півроку його треба відключати від мережі, розморожувати і мити. А з холодильниками, що працюють за крапельному принципом, дану процедуру доведеться робити і частіше. Краще це дійство проводити в міру необхідності, орієнтуючись на кількість «снігу» в морозильній камері. Влітку це робити доведеться частіше, взимку відповідно рідше.

От і все. Правильна експлуатація холодильника дозволить вам довгі роки насолоджуватися безвідмовної роботи вашого приладу - незамінного помічника для збереження продуктів.

Щасти вам експлуатації!

Зупинюся на одному питанні: чи так необхідно вирівнювати холодильник за рівнем?
Як бути?