Необоротні та оборотні активи

 1. Необоротні активи
 2. Оборотні активи

Чим відрізняються необоротні та оборотні активи Чим відрізняються необоротні та оборотні активи? Відповідь на це питання може дати будь-який бухгалтер з висоти свого професіоналізму, але ми спробуємо поглянути на питання очима простого обивателя.

Щоб працювати навіть на самому невеликому виробництві, потрібно знати, з чого складається прибуток, а з чого - витрати, особливо якщо ви є матеріально відповідальною особою.

Багато адміністративні, дисциплінарні і навіть кримінально карані діяння люди роблять від незнання внутрішньої «кухні» виробництва (а хто від знання - ті навмисно, але мова не про це).

Як би там не було, розбиратися в активах корисно будь-якій людині, не обов'язково бухгалтеру і необов'язково виробничому службовцю.

Необоротні активи

Необоротні активи підприємства - це основні засоби - все те, що безпосередньо в процесі виробництва не бере, але без чого його хід неможливий. Наприклад, будівля, в якому розташовується безліч виробничих цехів. Зі стін не виростають руки, які починають допомагати робітникам, однак якби не було будівлі, виробництва б не було теж!

Буває, звичайно, що який-небудь матеріал виробляється на відкритому повітрі, але це швидше виняток, ніж правило. У всіх інших випадках нерухомість є основою виробництва, його фундаментом.

Вся інформація про те,  що таке факторинг Вся інформація про те, що таке факторинг .

Що таке БДДС, або бюджет руху грошових коштів, ви можете дізнатися
тут .

Будинки і споруди - це не активна частина необоротних активів. Простіше кажучи, вони досить стабільні, мало схильні до реорганізації. Максимум, що для них передбачено - це плановий ремонт, ну і реконструкція, якщо того вимагають плани виробництва.

На відміну від будівель і споруд, такі необоротні активи, як машини, агрегати, апаратура, технічні приналежності і інженерні пристрої, є активною часткою необоротних активів На відміну від будівель і споруд, такі необоротні активи, як машини, агрегати, апаратура, технічні приналежності і інженерні пристрої, є активною часткою необоротних активів. Парк техніки йде в гору підприємства постійно оновлюється, з-за кордону поставляються всі нові і нові найпотужніші агрегати, а старі по можливості ремонтуються, реконструюються і модернізуються.

Те, як ці необоротні активи беруть участь в процесі виробництва, уявити вже простіше, але все ж, вони залишаються в первозданному вигляді, не жертвуючи своїми гвинтиками і Шпунтик заради кінцевого результату. Однак, і будівлі, і агрегати відчувають фізичний знос. Саме це - сили - вони вкладають в продукт.

Необоротні активи постійно піддаються переоцінці, так як за рахунок зносу зменшується їх вартість, а вартість продукції, відповідно, збільшується (всі звідкись йде і кудись іде: «закон збереження вартості»).

Дане явище називають амортизацією основних засобів і, як ви вже напевно здогадалися, воно може ставитися тільки до необоротних активів.

Отже, ще раз, що відноситься до необоротних активів:

 • Будівлі, споруди, виробничі об'єкти, цехи, склади і т. Д;
 • Машини, агрегати, силові установки, верстати, транспорт, парк техніки в цілому;
 • Також до внеобротним активів довготривалі вкладення капіталу , Що відбиваються на кредитовом рахунку підприємства;
 • Сюди ж відносяться недобудовані будівлі і споруди;
 • Тварини і багаторічні насадження;
 • А також інші (нематеріальні) активи, які представляють собою інтелектуальну цінність.
  Спрощено кажучи, це знання і вміння, а на бізнес-мові сюди можна віднести різні патенти і ноу-хау (новинки в техніці і в технологіях, на впровадження і продаж яких компанія має ексклюзивне право).

Це все те, що служить людині протягом декількох років, аж до «списання».

Так як необоротні активи «живуть» довгим життям, ліквідними їх назвати складно. Іншими словами, оборотність основних засобів, тобто перетворення їх в разі потреби в гроші, залишає бажати кращого.

Деякі активи «лежать» на балансі підприємства мертвим вантажем, і їх часом навіть ніхто не поспішає списати. Через подібні витрат, викликаних самою суттю необоротних активів, баланс підприємства ведеться в російських рублях.

Якщо ж таких проблем немає: парк техніки оновлений, знову відбудовані будівлі виблискують блиском новизни, і на складах нічого не «завалялося», то, швидше за все, підприємство працює за стандартами, наближеним до європейських, і в його інтересах, щоб ліквідність всіх його активів була високою. Тоді звітність можна вести і в валюті: в залежності від того, з якою країною у підприємства найбільше налагоджені відносини, це може бути євро або долар. Все, що для цього потрібно - стежити за обмінними курсами і найбільший упор робити на ліквідність необоротних активів.

Чи збираєтеся в  відрядження у вихідний день Чи збираєтеся в відрядження у вихідний день ? Дізнайтеся про варіанти компенсації.

Як розраховуються декретні, ви можете дізнатися тут .

За адресою: http://helpacc.ru/ekonomika/budget/bdr-chto-eto.html можна дізнатися, про інструмент фінансового планування - БДР.

Оборотні активи

Їх назва говорить сама за себе: вони повністю «обертаються» за один (максимум, два) цикл виробництва Їх назва говорить сама за себе: вони повністю «обертаються» за один (максимум, два) цикл виробництва.

Найпростіший приклад оборотних активів - це все матеріали, що йдуть на конвеєр: їх життя коротке. Виробництво, поставка, (зберігання), обробка. В жодному іншому виробничому циклі оборотні активи не беруть участі. Хіба що, на добриво підуть або ще в якійсь процес, не пов'язаний з виробництвом.

Обсяги оборотних активів на балансі підприємства, треба думати, значні. Щоб конвеєри працювали без зупинки, і трудовий процес не переривався, на складах завжди є запас матеріалів. Втім, є і такі оборотні активи, які служать виробничому процесу не менше року.

Що таке оборотні активи:

 • матеріали - основний оборотний актив;
 • звичайно ж, грошові кошти - найбільш ліквідний товар;
 • кошти на дебіторських рахунках (то, що сторонні підприємства та організації повинні даному);
 • товари, вже вироблені і зберігаються на складах;
 • товари вже вироблені і поставлені замовнику, але ще не оплачені (коли він їх оплатить, це будуть кошти);
 • Послуги, вже надані, але ще не оплачені.

Необоротні активи показуються в 1-му розділі балансу, а оборотні в 2-му розділі балансу, разом вони складають Актив Балансу.

Оборотні активи також представлені на цілому ряді рахунків бухгалтерського обліку. Це дуже структурована система, по якій зручно відстежувати рух матеріальних і нематеріальних засобів.