Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в мороз при мінусовій температурі

 1. Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів?
 2. мінімальна температура
 3. ефективність обігріву
 4. експлуатація
 5. Проблеми і рішення
 6. зимовий комплект
 7. Тепловий насос або кондиціонер?
 8. замість висновку

Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в мороз? Як це правильно зробити? Які можуть виникнути проблеми? Як їх вирішити і уникнути їх появи?

У цій статті ми розповімо про те, як працює спліт-система при низьких температурах. Ви дізнаєтеся, як правильно експлуатувати його взимку. Ми розповімо, які проблеми можуть вас підстерігати і як їх легко вирішити.

Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів?

Відповідь: можна. Але тільки якщо:

 • Підготувати кондиціонер;
 • його ефективність роботи вас влаштує;
 • Правильно його експлуатувати;
 • Температура на вулиці відповідає режиму роботи спліт-системи на обігрів.

мінімальна температура

При якій температурі можна включати кондиціонер на обігрів? - на це питання немає однозначної відповіді. Все залежить від моделі і виробника. Деякі моделі можуть працювати на обігрів при -10, а деякі тільки при +5.

У інверторних кондиціонерів мінімальна робоча температура нижче. ніж у неінверторних. Нижче наведена таблиця мінімальних температур для найбільш популярних моделей кондиціонерів (значком ** ми замінили потужність моделі):

Модель кондиціонера Мінімальна температура для роботи на обігрів Cooper & Hunter CH-S ** FTXLA -25 Toshiba RAS - ** U2KH3S-EE / RAS - ** U2AH3S-EE -5 / -10 Mitsubishi Electric MUZ-FH ** VE -15 / - 16 Panasonis CS-HE ** QKD / CU-HE ** QKD -15 / -16 Midea MSR - ** ARDN1 DAIKIN FTXB20 / RXB20 -15

ефективність обігріву

Не завжди спліт-система зможе працювати на повну потужність в мороз. Наприклад, в специфікації зазначено що він може працювати до -20. Це не означає, що кондиціонер прогріє повітря до +24.

Як правило, при мінімальній температурі повітря прогрівається не вище + 16 ... + 18 ° С. Чим холодніше на вулиці, тим гірше працює кондиціонер.

У кожного кондиціонера є коефіцієнт COP (Coefficient of performance). Це аналог ККД. Чим він вищий, тим більш економно працює обладнання. Наприклад, при COP 3, на кожен 1 кВт електроенергії ви отримаєте 3 кВт тепла.

Чим більше різниця температури на вулиці і в квартирі, тим нижче COP і гірше працює кондиціонер на обігрів.

експлуатація

Головне - почистити спліт-систему перед холодним порою року. Особливу увагу варто приділити зовнішньому блоку - адже на нього впливає мороз і холод. При бажанні ви можете зробити самі. Детальніше читайте в статті « Як почистити кондиціонер самостійно ».

Великої різниці між експлуатацією кондиціонера взимку і влітку немає. Вам достатньо просто включити його і стежити за станом зовнішнього блоку. Він згодом обледеневают, через що погіршується продуктивність кондиціонера.

У багатьох моделей є режим відтавання. Якщо у вас він не включається автоматично - доведеться це робити вручну. коли такого режиму немає - потрібно буде сколювати полій і проливати зовнішній блок теплою водою.

Незайвим буде встановити козирок над зовнішнім блоком. Навесні вода буде падати з бурульок на блок, де вона буде замерзати. Це призведе до його обмерзання.

Проблеми і рішення

Можливі проблеми, які можуть виникнути при експлуатації кондиціонера пі мінусовій температурі:

 • Замерзання води в дренажній трубці;
 • Обледеніння зовнішнього блоку;
 • Занадто низька температура;
 • Підвищення в'язкості масла в піддоні;
 • Промерзання підшипників вентилятора.

Якщо взимку ваш кондиціонер почав плюватися водою, або з нього почав капати конденсат - проблема в дренажі. У дренажній трубці може утворитися крижана трубка і волога не буде стікати наужу. Вирішити проблему легко - прогрійте зовнішню частину дренажної трубки.

Якщо ефективність спліт-системи впала, або вона зовсім перестала холодити, потрібно виконати наступні кроки:

Банально подивіться на термометр. Якщо на вулиці температура нижче мінімальної, зазначеної в інструкції - робити нічого. Доведеться чекати потепління або встановлювати зимовий комплект (мова про нього піде нижче).

Перевірте, чи не покритий чи зовнішній блок льодом. Особливо, радіатор (конденсатор). Він розташований з тильного боку зовнішнього блоку. Якщо він обледеніння - промийте його теплою водою і просушіть, а краще - висушіть будівельним феном.

Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в мороз

Обледенів зовнішній блок. Він не зможе дати кондиціонеру на повну потужними, і може привести до його поломки.

Іноді промерзає мастило в підшипнику радіатора або він покривається льодом. Якщо вентилятор не обертається - спробуйте розкрутити його вручну. Якщо і це не допомогло - прогрійте підшипник феном.

Іноді в піддоні картера компресора масло стає занадто в'язким. Це може статися з трьох причин:

 1. На вулиці дуже низька температура;
 2. В компресор під час обслуговування або ремонту залили невідповідне масло;
 3. Кондиціонер довго стояв вимкненим.

В такому випадку вам потрібно буде зняти корпус зовнішнього блоку і прогріти нижню частину компресора. Для цього використовуйте будівельний фен.

зимовий комплект

Існує зимовий комплект для кондиціонера. які допомагає уникнути проблем (в деяких моделях кондиціонерів він встановлений спочатку). У його завдання входить:

 • Автоматичне включення / вимикання зимового комплекту;
 • Прогрів піддону картера компресора;
 • Підігрів дренажної трубки;
 • Регулювання швидкості обертання вентилятора.

Працює зимовий комплект від електроживлення. Але споживання у нього незначне. Набагато менше, ніж у кондиціонера. Споживана потужність може коливатися в межах 25-70 Вт.

Споживана потужність може коливатися в межах 25-70 Вт

Кондиціонер з зимовим комплектом і без нього - відразу видно різницю.

Тепловий насос або кондиціонер?

А ви знали. Що тепловий насос повітря-повітря за принципом роботи не відрізняється від кондиціонера? Їх основна відмінність - в характеристиках і ціні.

Сучасні повітряні теплові насоси можуть працювати при температурах нижче -35. Для кондиціонера мінімальна температура (деяких моделей) -28. За принципом установки вони не відрізняються, різниця тільки в ціні і вартості обслуговування.

Якщо ви вирішили опалювати будинок кондиціонером, а температури в вашому регіоні можуть опускатися нижче -20, задумайтеся про покупку теплового насоса. У нього є ще одна важлива перевага - коефіцієнт COP теплового насосу набагато вище. Чим у кондиціонера.

замість висновку

Тепер ви знаєте відповідь на питання чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в мороз. Підіб'ємо підсумки вищесказаного:

 1. Мінімальна температура роботи кондиціонера повинна відповідати температурі на вулиці;
 2. Ефективність кондиціонера залежить від різниці температур на вулиці і в будинку;
 3. При мінімальній робочій температурі кондиціонер не зможе ефективно прогріти приміщення;
 4. Щоб убезпечити себе від проблем - встановіть зимовий комплект;
 5. Якщо у вашому регіоні температури опускаються нижче -25, краще встановити тепловий насос.

Сподіваємося. стаття була вам корисна. Не забудьте поділитися публікацією в соцмережах Сподіваємося

Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів?
Як це правильно зробити?
Які можуть виникнути проблеми?
Як їх вирішити і уникнути їх появи?
Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів?
Тепловий насос або кондиціонер?
Що тепловий насос повітря-повітря за принципом роботи не відрізняється від кондиціонера?