Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в квартирі

 1. Особливості роботи системи взимку
 2. Як адаптувати систему для обігріву при негативних температурах
 3. Огляд кондиціонерів з функцією зимового обігріву
 4. Cooper & Hunter CH-S09FTXLA Arctic Inverter
 5. GREE GWH 12 KF - K3 DNA 5G
 6. Підготовка кондиціонера до зими

Основна функція кондиціонера полягає в створенні оптимального температурного режиму в літній період шляхом охолодження повітря в приміщенні. Але крім цього багато моделей мають функцію нагріву. Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів вашої квартири і які наслідки будуть при недотриманні норм експлуатації?

Зміст статті

Особливості роботи системи взимку

Сучасні кондиціонери складаються з двох блоків - зовнішнього і внутрішнього. Перший виконує функції теплового насоса. За допомогою компресора відбувається підвищення тиску холодоагенту, в результаті чого він передає більшу частину тепла, отриманого з кімнати, конденсатору. При зниженні тиску температура фреону зменшується, в результаті чого він охолоджує приміщення.

Цей же принцип можна використовувати для нагріву кімнати. Для цього достатньо змінити напрямок руху холодоагенту. Але на практиці, якщо кондиціонер не адаптований для роботи в умовах низьких температур на вулиці, з'являться такі проблеми:

 • Формування криги на поверхні теплообмінника. Це відбувається через появу конденсату, який переходить в твердий стан при низьких температурах.
 • До складу фреону входить невеликий обсяг масла для змащування рухомих частин системи. Взимку воно загусає, що може привести до поломок.
 • Освіта льоду на крильчатці.

Стандартні моделі кондиціонерів розраховані для роботи при мінімальній температурі повітря -5 ° С. В іншому випадку в системі виникнуть вищеописані проблеми. Альтернатива - зробити модернізацію.

Як адаптувати систему для обігріву при негативних температурах

Оптимальний варіант - придбати кондиціонер, розрахований для роботи взимку. Але вартість подібних моделей висока, тим більше - якщо система вже встановлена. Для вирішення цієї проблеми були розроблені спеціальні набори, монтаж яких знижує ризик поломки і нормалізує роботу зовнішнього блоку в зимовий період.

До складу зимового комплекту входять такі елементи:

 • Зниження числа оборотів вентилятора. Це запобігає формуванню криги на його лопатях.
 • Блок нагріву картера. З його допомогою відбувається підвищення температури масла у фреоні. При цьому час відгуку на запуск кондиціонера збільшується, але мінімізується ймовірність його поломки.
 • Нагрівання дренажної системи. Конденсат не переходить в твердий стан, що не позначається на його русі по дренажній трубці.

Середня вартість комплекту для включення кондиціонера взимку складає 6 500 рублів. Але крім цього потрібно буде правильно встановити елементи, за що доведеться доплатити приблизно таку ж суму. У літній період демонтаж робити не потрібно - система просто не буде включатися. Вона має окремий блок управління, який може синхронізуватися з основним.

Про правильній установці спліт-системи кондиціонера читайте тут .

Огляд кондиціонерів з функцією зимового обігріву

Однак монтаж подібного комплекту не завжди гарантує нормальну роботу системи. Вона залежить від коректного вибору набору виходячи з параметрів кондиціонера і коректності установки. Тому переважно придбати модель, функції якої дозволяють працювати при негативних температурах.

Cooper & Hunter CH-S09FTXLA Arctic Inverter

Оптимальний варіант для обігріву кімнати, площа якої не перевищує 25 м². Номінальна потужність при роботі в режимі нагріву приміщення - 2,8 кВт. Мінімально допустиме значення температури на вулиці - до -25 ° С. У конструкцію додана інтелектуальна система, що перевіряє параметри кондиціонера перед стартом.

Середня вартість подібної моделі становить 33 800 рублів.

GREE GWH 12 KF - K3 DNA 5G

Робота цієї моделі на обігрів приміщення можлива при мінімальній температурі на вулиці до -18 ° С. Максимальна площа кімнати - до 35 м². У комплектацію входить електростатичний фільтр, є функція плавного старту. Спеціальний захист від обмерзання зовнішнього блоку складається з елемента нагрівання картера і дренажної системи.

Завод-виробник розташований в Китаї. Але це не позначилося на якості збірки і комплектуючих. Ціна на кондиціонер, який можна включати взимку на обігрів в квартирі, стартує від 32 000 рублей.

Підготовка кондиціонера до зими

Якщо ж немає можливості купити модель, адаптовану для роботи взимку або встановити зимовий комплект - необхідно підготувати систему. Навіть нетривалий випадковий запуск може стати причиною появи поломки.

Для цього буде потрібно виконати наступне:

 • перекачати весь холодоагент в зовнішній блок;
 • встановити захист (козирок) від снігу та бурульок;
 • знеструмити кондиціонер, щоб уникнути випадкового включення.

Після зими не рекомендується запускати систему без попередньої діагностики. Часто потрібне доповнити трубопроводи фреоном, зробити очистку.

Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів вашої квартири і які наслідки будуть при недотриманні норм експлуатації?