Автомобільний кондиціонер взимку, чи потрібно включати

Автомобільний кондиціонер, який є складовою частиною системи вентиляції машини, є, перш за все, електротехнічним пристроєм. І його стан, як і будь-якого іншого механізму, значно погіршується від простою і бездіяльності.

Якщо врахувати, що в Україні з точки зору погодних умов необхідність в кондиціонуванні авто виникає не більше 4-5 місяців на рік, це означає, що інші більше, ніж півроку, кондиціонер простоює. За цей час в ньому можуть статися безповоротні зміни - без змащення прокладки і гумки в ньому можуть розсохтися, холодоагент «витекти», пластикові частини лопнути від перепадів температур.

Читайте також:

Читайте також:

У підсумку, коли в один прекрасний день літню спеку змусить вас включити кондиціонер, виявиться, що він зламаний і вимагає дорогого обслуговування і ремонту.

А ось якщо автомобільний кондиціонер щодня цілий рік хоча б трохи навантажувати, то це значно подовжить термін його безперебійної роботи.

Читайте також:

Але навіщо ж «витрачати на нього паливо?», Запитаєте ви, вважаючи це невиправданими витратами. А між тим, кондиціонер, що включається в зимовий період, допоможе позбутися від непотрібної вологи в салоні автомобіля. Заносячи з мокрому взуттям на килимки бруд і воду, ви збільшуєте вологість в машині. Це призводить до запітніння стекол, псування оббивки і килимків. Кондиціонер ж, проганяючи повітря, випарує цю вологу, створюючи в салоні комфортну обстановку.

Постійно навантажувати кондиціонер корисно також з точки зору запобігання скупченню в ньому бактерій. При застої для їх розмноження утворюється сприятливе середовище, а ось періодична прогін кондиціонера, а також своєчасна заміна в ньому фільтрів не дасть шкідливим мікроорганізмам і грибку накопичуватися.

Читайте також:

Та й насправді, ніхто не пропонує їздити взимку з постійно включеним кондиціонером. Досить хвилин на 50-60 в день запускати його для прогону захисної мастила по влаштуванню. А холоду і значного збільшення витрати палива боятися не варто. Включена пічка компенсує температурний баланс, а витрата палива не перевищить 0,5-0,6 л за годину роботи кондиціонера.

Читайте також:

Єдина порада - не запускайте кондиціонер на холодному авто, бо в деяких автомобілях при холодному пуску двигуна привід кондиціонера перевантажує силову установку. Тому, краще спочатку дати машині «прокинутися», а вже потім запускати кондиціонер.

Так що якщо хочете продовжити термін служби автомобільної кліматичної системи, постійно підтримуйте її в дії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.