Таємниця дому Вінчестерів

Будинок, що стоїть на Вінчестервульваре в Сан-Хосе, що в Каліфорнії, до цієї пори вважається джерелом, здатним надихнути любителів «страшилок» на нові твори. Ця будова вважається одним з найвідоміших проклятих будівель в Америці. Серед місцевих жителів до сьогоднішнього дня ходять чутки, що будівництво цього жахливого будинку триває досі, хоча займатися цим вже давним-давно нікому.

Серед місцевих жителів до сьогоднішнього дня ходять чутки, що будівництво цього жахливого будинку триває досі, хоча займатися цим вже давним-давно нікому

Ця загадкова історія почалася у вересні 1862 року, коли Вільям Вінчестер, син знаменитого творця гвинтівок Олівера Вінчестера, взяв за дружину першу красуню з Нью-Хейвена Сару Парді. Саме під чітким керівництвом цієї жінки і був засмучений цей особняк, про який трохи пізніше почнуть складатися легенди, а багато хто назве його ганьбою знаменитої родини. Однак варто зазначити, що саме будівля не призначалося для життя в ньому членів сім'ї Вінчестерів. На будівництво моторошного будинку у Сари були серйозні причини, які й надали відомому будовою таку незвичайну і химерну архітектуру.
Літом 1866 року в молодій сім'ї Вінчестерів народився первісток - донька Енні. Радоаі батьків не було меж, вони просто обожнювали маленької донечки. Однак, через кілька місяців сталася страшна трагедія - малятко померла. Ця біда настільки травмувала Сару, що та почала уникати будь-якого спілкування і просто пішла в себе. Варто сказати, що після Енні дітей у Сари і Вільяма більше ніколи не було.
Не зумівши повернутися до нормального життя, через багато років Сара вирішила переїхати жити до своїх батьків, щоб спробувати налагодити власне життя. Однак тут її чекав черговий удар - Вільям захворів на туберкульоз і помер навесні 1881 року.
Після смерті спадкоємця багатомільйонної імперії зі створення зброї, вдова Вільяма Вінчестера отримала величезні статки, однак навіть 20 млн. Доларів не могли втішити жінку, яка звинувачувала себе у всьому, що сталося зі своєю сім'єю. Відчуття провини настільки давило на бідну Сару, що моментами вона виглядала просто збожеволіла. Дивлячись на невтішну вдову, друг сім'ї Вінчестерів порекомендував жінці звернутися за допомогою до магів.
Поспілкувавшись з фахівцем, Сара пішла радам останнього - вона купила величезний будинок і почала грандіозне будівництво. Медіум вселив жінці, що для позбавлення від навислої над нею загрози їй необхідно втихомирити потойбічні сили, а для цього потрібно забезпечити кожен привид своїм житлом. З цієї причини роботи над особняком належало дуже багато. Саме з того дня і почалася одна з найбільш дивних будівництв 19 століття. Сара була впевнена, що поки будинок постійно відбудовується, її життю нічого не загрожує. Протягом всього залишку свого життя ця жінка шукала кращих фахівців, серед яких були не просто робочі, а й першокласні фахівці, які не просто будували особняк, а постійно займалися його розширенням і переплануванням.
Робота над будинком Вінчестерів ніколи не зупинялася, вона велася щодня. Навіть після землетрусу, що стався в 1901 році, робітники не стали розбирати уламки, а продовжили будівництво над зруйнованими частинами будівлі. Тільки в 1922 році, після смерті Сари, будівництво будинку Вінчестерів все-таки припинилося.
На сьогоднішній день будинок Вінчестерів вважається, мабуть, єдиним проклятим будинком, зведеним з тією метою, щоб в ньому проживали приведення. За весь час існування цього особняка, якщо вірити чуткам, в ньому відбувалося стільки незрозумілих явищ, що їх навіть порахувати просто нереально. Багато людей впевнені, що кілька сотень неприкаяних душ до цієї пори гуляють по спорожнілих коридорах цього проклятого особняка. Деякі неодноразово бачили в будинку Вінчестерів привид робітника, що займається ремонтом. Крім цього, є й ті, хто розповідає, що в будівлі постійно і досить чітко чуються звуки кроків, а вхідні двері відкриваються і закриваються самі по собі.
Офіційно зареєстрованим феноменом, що відбувається в дивному будинку, є наявність холодних точок, тобто місць, де температура повітря знижується без жодних на те причин. Найпоширенішими привидами, за словами очевидців, є привид чорновусого чоловіки-робітника, який штовхає тачку, і власне привид самої вдови Вінчестерів, одягненої в чорне.
Багато відвідувачів цього злощасного місця розповідають, що іноді з кухні будинку, яка спорожніла з часів смерті Сари, час від часу доноситься запах свіжозвареного курячого бульйону. Крім цього, люди, бродять по будинку Вінчестерів, не раз чули голоси людей, які викрикували імена. При цьому складалося враження, що ці люди знаходяться зовсім поруч - в порожній кімнаті за стіною.
В наші дні проклятий будинок Вінчестерів складається з 160 приміщень. Химерна архітектура будівлі призначалася саме для духів, які, на думку медіума, і винні в смерті маленької Енні і Вільяма Вінчестерів. З цієї причини Сара придумала такий план будівлі, що сам будинок вже нагадував, скоріше, лабіринт, в якому розлючені духи неодмінно повинні були заплутатися, тим самим позбавивши себе можливості нашкодити ще кому-небудь.
Дивацтва планування будинку Вінчестерів:
• в будинку налічується сорок сходів, більшість яких впираються в стелю, більшість сходів складається з 13 сходинок, деякі вікна складаються з 13 стекол, в багатьох кімнатах налічується по 13 віконних прорізів,
• є приміщення, де вікна розташовуються на підлозі, більшість ванних кімнат закриваються скляними дверима,
• камінів в будинку 47, два з них оснащені витяжними трубами, що йдуть в нікуди, поруч зі звичайними дверима розташовуються невеликі двері, які призначалися для маленьких примар,
• деякі кімнати другого поверху мають двері, що виходять на вулицю.
У будинку Вінчестерів вила спеціальна кімната - там Сара проводила консультації з привидами з приводу подальшого будівництва особняка. Ця жінка сама проектувала розташування кімнат, причому дуже часто робочим за її наказом доводилося переробляти одне і те ж приміщення по кілька разів.

Журнал: Журнал Містика №7, 2015 рік
Рубрика: Незвичайне - поруч
Автор: Редакція