Найпростіший спосіб підключити зовнішній HDD / CD / CDRW / DVD до комп'ютера і ноутбука

Багато з нас, користувачів, не раз стикалися з ситуацією, коли необхідно тимчасово підключити до комп'ютера зовнішній IDE пристрій, причому необхідно зробити це дуже швидко. Якщо з настільним комп'ютером все більш-менш зрозуміло, тут користувач може, відкривши корпус комп'ютера швидко підключити накопичувач до вільного каналу IDE, то з ноутбуками все значно складніше. Єдиний спосіб підключення полягає у використанні зовнішньої коробочки, що не дуже дешево, не завжди швидко, та й з підключенням пристроїв, різного дизайну і форм-фактора може виникнути проблема.

Що ж робити?

Нещодавно компанія Data Storage представила на суд російських користувачів дуже просте, універсальне і, що найголовніше, недорогий пристрій - IDE / ATAPI - USB конвертор (далі просто конвертор), що дозволяє швидко вирішити проблему підключення будь-яких IDE / ATAPI пристроїв.

Зовнішні особливості ...

Конвертор поставляє в досить простий, але продуманої упаковці, за що велике спасибі маркетологам компанії виробника. Як ви можете бачити, на лицьовій стороні, упаковки є стилізована схема підключення різних пристроїв, що помітно спрощує процес підключення і розуміння принципів роботи конвертора.

Як ви можете бачити, на лицьовій стороні, упаковки є стилізована схема підключення різних пристроїв, що помітно спрощує процес підключення і розуміння принципів роботи конвертора

Крім того, така упаковка може використовуватися для зберігання пристрою, а так само без проблем підійде в якості подарункового варіанту.

Сам же конвертор складається з двох частин, власне конвертора і перехідника з 2.5 "на 3.5" IDE роз'єм. Як ви можете бачити, конвертор являє собою литу конструкцію, всередині якої розміщується плата IDE - USB контролера. На одній зі сторін корпусу конвертора розміщується роз'єм для підключення 2.5 "накопичувачів, за яким так само подається харчування для зовнішнього накопичувача. З іншого боку розташовується USB кабель, довжиною близько 50см. Така конструкція забезпечує дійсно дуже просте підключення зовнішнього накопичувача без застосування спеціальної коробочки.

Особливості підключення ...

Отже, як ви розумієте, для підключення 2.5 "пристроїв, досить просто підключити конвертор до жорсткого диска і USB порту комп'ютера або ноутбука.

Як тільки ви підключите конвертор до USB порту комп'ютера, Windows XP миттєво виявить новий дисковий накопичувач, і в системі з'явиться новий диск або диски, в залежності від того як «розбитий» зовнішній диск. При цьому на верхній стороні конвертора буде блимати червоний світлодіод, що відображає процес передачі даних. До речі, якщо ви використовує іншу операційну систему, то може скористатися драйверами, записаними на який входить до комплекту CD.

Після того, як в системі з'явився новий накопичувач, користувач може виконувати з ним всі стандартні дії, включаючи розбиття, форматування, а так само завантаження, але в цьому випадку BIOS повинен підтримувати відповідну функцію.

Після того, як в системі з'явився новий накопичувач, користувач може виконувати з ним всі стандартні дії, включаючи розбиття, форматування, а так само завантаження, але в цьому випадку BIOS повинен підтримувати відповідну функцію

Процес підключення 3.5 "або 5.25" пристрою практично не відрізняється від 2.5 ". Правда, в цьому випадку необхідно використовувати перехідник, що входить в комплект поставки, а так само необхідно подати до зовнішнього джерела живлення на накопичувач.

Продуктивність ...

При підключенні зовнішнього жорсткого диска за допомогою конвертора, теоретично, продуктивність повинна відповідати рівню продуктивності зовнішніх коробочок з інтерфейсом USB 2.0 з невеликими відмінностями, зумовленими індивідуальними особливостями використовуваного контролера. Крім того, рівень продуктивності безпосередньо залежить від можливостей жорсткого диска (швидкості обертання, обсягу буфера, часу доступу і т.д.).

Для демонстрації можливостей конвертора ми використовували два 2.5 "жорсткі диски. Перший, сучасний - Hitachi Travelstar, об'ємом 60 Gb і швидкістю обертання 5400 RPM, і наш старенький 2 Gb диск Toshiba зі швидкістю 4200 RPM, а може бути і ще менше, зараз вже ні хто не може згадати цей параметр точно. В результаті, ми отримали наступне.

Як ви можете бачити, при використанні жорсткого диска Hitachi Travelstar ми отримуємо максимально можливу продуктивність для шини USB 2.0, з середньою швидкістю читання / запису - 19/14 Mb / s. Це приблизно в два рази нижче, ніж швидкість читання для жорсткого диска, підключеного по шині IDE всередині ноутбука - 29 Mb / s.

Що ж стосується можливостей нашого старенького диска Toshiba, то він через своїх низьких швидкісних параметрів показав середню швидкість читання / запису всього 5/4 Mb / s, що явно недостатньо за сучасними мірками, однак буде цілком достатньо для використання старих накопичувачів як тимчасових сховищ .

Висновок ...

На закінчення нашого огляду нового, універсального конвертора IDE - USB, ми хочемо відзначити, що завдяки своїй простій конструкції, універсальності, і простоті підключення цей пристрій буде незамінним помічником для багатьох з нас. Особливо цей конвертор порадує користувачів ноутбуків, які за 15 $ отримують можливість швидко і просто підключити зовнішній жорсткий диск, без необхідності використання зовнішньої коробочки. Крім того, цей пристрій буде не поганим подарунком.

Ми дякуємо компанії «Data Storage» ( http://www.dsg.ru ) За допомогу, надану при підготовці цього матеріалу. З питань консультацій, а так само придбання MP3onChannel, звертайтеся за телефонами в Києві: (095) 150-8413, 150-8418, 150-8414.

Що ж робити?