Як приготувати садовий вар в домашніх умовах: рецепти, склад

Немає ніякого сенсу говорити про корисні властивості садового вару для рослин і дерев. Він уже тривалий час є незамінним помічником для дачників . До того ж вартість його зовсім невелика, але при великому бажанні зробити садовий вар для дерев можна за рецептом самому. Застосовують цю мастику, наприклад для лікування ран дерев після обрізки.

Безліч виробників вару намагаються зробити його максимально відповідним для багатьох регіонів з різними кліматом. Саме тому в деяких місцях вар може недостатньо добре загоювати рослина, отже, його потрібно робити самостійно.

Вже не один рік для створення смоли застосовують найрізноманітніші рецепти, знайти які зовсім не складно. Ми наведемо кілька особливостей виготовлення деяких видів вару для дерев і відео рецепт.

Ми наведемо кілька особливостей виготовлення деяких видів вару для дерев і відео рецепт

універсальний вар

Щоб виготовити вар універсального дії слід запастися бджолиним воском, каніфоллю, лляною олією і деревним вугіллям.

Бджолиний віск має лікувальні властивості, вугілля є абсорбентом, інші елементи також виключно позитивно позначаться на рослині. До того ж всі елементи знайти досить просто.

Для виготовлення потрібно взяти чотири частини воску і розплавити, далі залити одну частину каніфолі, при цьому масу необхідно продовжувати гріти. Слідом необхідно підмішати одну частину лляної олії, і заважати масу до моменту, поки вона не стане однорідною. Після чого розчин потрібно прибрати з вогню і додати дві ложки деревного вугілля. Масу в завершенні слід ретельно перемішати. Перед нанесенням вару на дерево треба дочекатися остигання.

сільський вар

Найшвидший спосіб приготувати вар це змішати жирну смолу і рідкий коровняк в однакових пропорціях. В якості сполучного елемента слід застосовувати шерсть кішки або собаки.

Форсітовий садовий вар

Для виготовлення даної мазі потрібно взяти два літри коровняка в рідкому вигляді, вапно (один літр), і стільки ж деревної смоли, також знадобитися близько двохсот п'ятдесяти міліграмів річкового піску.

Вам буде цікаво: малинове дерево: посадка і догляд, розмноження

Вам буде цікаво:   малинове дерево: посадка і догляд, розмноження

Жуковський вар

Щоб виготовити даний вар потрібно взяти в однаковій кількості:

  • каніфоль,
  • жовтий віск,
  • сало бараняче або ж яловиче.

Всі елементи слід попередньо розтопити, окремо, зрозуміло.

В першу чергу потрібно розтоплювати віск, і туди додавати інші елементи вару. Отриманий розчин необхідно трохи остудити і вилити в ємність з холодною водою, через велику різницю температур з'явитися необхідна для обробки дерева маса.

Раєвський вар для дерев

Дана мазь має унікальні цілющі властивості і, крім того, використовується навіть взимку, тому що не боїться холоду. До складу вару Раєвського для саду входить:

  • півкілограма деревної смоли,
  • шістдесят мілілітрів спиртового розчину (96%).
  • 2 ложки масла льону

У теплу розплавлену смолу додають всі елементи, постійно перемішуючи масу. Зберігають вар Раєвського, так само як і інші вари - в герметично закритих ємностях.

Для кращого ефекту в вар додають гетероауксин, або Корневін, які стимулюють загоєння ран на дереві.